6. 8. 2019

Novinka pod lupou: The Boys (Amazon)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název The Boys
Žánr Drama, Superhrdinský, Černá komedie
Stanice Amazon
Premiéra 26. 7. 2019
Vysílání celá série k dispozici

Délka pilotu: 60 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Příběh se odehrává ve světě, kde superhrdinové naplno zneužívají svůj status celebrity a slávu. V čele odporu stojí skupinka násilníků, kteří si neformálně říkají The Boys. Ti chtějí zkorumpované superhrdiny sesadit z trůnu a chtějí k tomu použít pouze vlastní pěsti a ochotu bojovat neférově.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Wow, tak tohle bylo dost dobré! Moc se mi líbí tenhle nový pohled na zaběhnutý svět superhrdinů. Seriál ukazuje, že jejich chránění občanu nikdy není černobílé a nic není takové, jak se na první pohled může zdát. I superhrdinové můžou být zkažení do morku kostí.

Seriál se nebojí násilí ani odvážnějších scén. Má hodinu, ale celá epizoda utekla neuvěřitelně rychle, protože se pořád něco dělo. Rozhodně se dá říct, že si dokázal udržet mou plnou pozornost od začátku do konce. Zajímalo mě, co se stane dál, a kdybych měla čas, pustím si hned další epizody. Jsem ráda, že už má novinka jistou i druhou řadu, protože pokud zůstane stejně dobrá jako pilot, tak si ji rozhodně zaslouží.

Prozatím úplně nevím, o co tady jde, ale i když neznáme každý detail, dá se docela hezky odhadnout, kam příběh bude směřovat dál.

Příběhově mě seriál naprosto ohromil. Nikdy by mě nenapadlo přemýšlet nad tím, jestli Flash při běhu nesrazí někoho, kdo mu stojí v cestě. Tohle bychom v CW seriálu asi nikdy neviděli :-) A podobných scén, které úplně převrací zaběhnuté až zautomatizované superhrdinské věci, je tu plný pilot. Opravdu už jsem si myslela, že o superhrdinech už nejde vymyslet nic nového, ale spletla jsem se.

The Boys dokazuje, že tento žánr rozhodně nepatří do starého železa a i přes značné zastoupení v současné seriálové tvorbě můžou seriály stále nabídnout něco nového, neokoukaného a neskutečně zábavného.
  • postavy, herci
  • nový pohled na klasické hrdinské činy
  • svět není černobílý
90 %
Mé hodnocení
ragelly

Hodnotit něco, co jsem četl v komiksu, je děsně ošemetná záležitost. Protože pak sedíte a čekáte, co bude jinak, co tam nebude a jestli ten zbytek nezkazili. No co si budeme povídat. Zkazili. Nevěřím, že z výsledku bude nadšený byť jen jeden fanoušek předlohy. Ale pro ty se to stejně nejspíš nedělá. Cíl je vzít cool námět a na všechno ostatní se vykašlat. Takže pak jen valíte oči na to, co z toho zbylo. Je fajn, že se člověk dočká pár kultovních scén z komiksu, ale jsou oholené na dřeň a vůbec nefungují tak jako na papíře. Někdy jsem měl dojem, jako kdybych viděl znovu kreslené panely, ale spíš jsem si drtivou většinu pilotu rval vlasy.

Kdybych se měl oprostit od předlohy a koukat na to jako nezasvěcený divák, tak bych z toho asi taky nebyl odvařený. Já znalý předlohy jsem alespoň mohl netrpělivě očekávat ty boží scény, protože vím, že tam někde musí být, ale ostatní se podle mě musí unudit k smrti. Protože boží scény, i když jsou zakomponovány do děje, tak jak už jsem psal dříve, většinou nefungují. A člověk by řekl, že na tom není co zkazit.

Nevím, jestli to dokážou superhrdinové utáhnout. Pokud jo, tak to je spíš smutné, protože komiks je o vysmívání se superhrdinským komiksům, a to až do největších extrémů. Jenže v pilotu se ani pořádně nedočkáme vývoje postav. Netušíme, na rozdíl od komiksu, co je pohání a proč dělají, co dělají. Takže se tváří tak nějak drsně a doufají, že to nějak dopadne… No dopadlo. Špatně.
  • mohlo by to vzkřísit zájem o komiks a konečně ho BBart dovydat (asi ne)
  • pár cool scén z komiksu tu je
  • pár cool scén z komiksu tu je, ale nejsou povedené
  • je to víc superhdinské než naopak
  • šlo to udělat líp
  • chybí spousta vedlejších postav
50 %
Mé hodnocení
Fruiko

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Tohle přeci nemůžeš ostatním zatajit. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře6zobraz všech 6 příspěvků
pozitkar

pozitkar

Hele, že to bude pro superhrdiny dehonestující podobně jako Powers jsem čekal. Po druhém dílu se to...
před 58 týdny
ragelly

ragelly

Seriál už byl před premiérou prodloužený pro druhou řadu :)
před 58 týdny
A.R.G.U.S.

A.R.G.U.S.

Seriál jsem si dost užil, ale jen proto, že jsem ignoroval předlohu, u které jsem radši četl jen malou...
před 58 týdny
Další články k tématu