Facebook Twitter E-mail
18. srpna 2019

Scéna měsíce: Červenec 2019

Vítáme vás u dalšího článku z naší rubriky, do které redaktoři vybrali scénu, která se jim za uplynulý měsíc nejvíce líbila, a zároveň svůj výběr zdůvodnili. A vy neváhejte napsat do komentářů tu vaši.

allyska

Poldark
epizoda
5×03 – Episode 3 (28. 7. 2019)
herci
Jack Farthing (George Warleggan), Luke Norris (Dr. Dwight Enys)
scéna
Pokus o sebevraždu
allyska

Měsíc červenec pro mě znamenal návrat mých dvou oblíbených seriálů, Poldarka a Killjoys. Návrat je to hořkosladký, jelikož se jedná o jejich poslední řadu. Z prvního jmenovaného pochází i má scéna měsíce. George, léčený drastickými, zastaralými metodami z bláznovství, uteče ze svého domu. Doběhne k domu Poldarka a skrz okno vidí Rosse, jak se baví s Valentinem. Valentine je syn George, o kterém ale George pochyboval, že je jeho, což donutilo Elizabeth ke krokům, které ji nakonec stály život. George, který právě začal v minulých dílech mít o ní halucinace, že je stále ještě naživu, se rozeběhne k útesu a celý zoufalý hodlá ukončit svůj život. Na poslední chvíli ho zachrání Dwight. Zničený George se pouze podiví, proč ho nenechal skočit, že by na tom nesešlo. Na scéně se mi moc líbil střih, když se George rozhodne skočit a celkově, jak Jack Farthing dokázal ztvárnit Georgeovo zoufalství. Navíc je docela děsivé, že může přeskočit někomu tak silnému, jako je George.

A.R.G.U.S.

Wentworth
epizoda
Under Siege (2) (30.7.2019)
herci
Pamela Rabe (Joan „Freak“ Ferguson)
scéna
Návrat Freak
A.R.G.U.S.

Tento měsíc vyšla dlouho očekávaná 3. série seriálu La Casa de Papel a dlouhou dobu jsem si myslel, že odtud vyberu scénu, ale pak v poslední den tohoto měsíce vyšlo finále Wentworthu a já měl jasno. Ještě zmíním povedený seriál My Life is Murder a The Boys, tyto noviny mě tento měsíc nejvíce zaujaly. Teď zpátky k Wentworthu. Celá epizoda byla parádní. Dočkali jsme se několika smrtí, zvlášť konec Liz byl dost dojemný. Ale to největší překvapení bylo na konci, když byla Rita převážena z vězení. Úplně na konci epizody vidíme postavu, kterou jsme tak napůl považovali za mrtvou. Je to Joan Ferguson. Tu jsme naposledy viděli, když byla zaživa pohřbena ve finále 5. série. Byla to parádní pomsta za to, co provedla. Na jednu stranu jsem chtěl, aby už bylo po ní, ale na druhou by mi v seriálu moc chyběla. I přes to, že se objevila poprvé v druhé sérii, tak se stala nedílnou součástí seriálu. Jedná se o postavu, kterou hodně lidí nenávidí, ale i miluje. A to ji činí velmi speciální. Tímto zvratem se do seriálu vrací a bude to dlouhé čekání do další série, můžeme jen přemýšlet, co naše oblíbená psychopatka provede jako svůj další tah. A já se toho nemohu dočkat.

Furiant

Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce)
epizoda
herci
Alycia Debnam Carey (Alicia Clark), Rubén Blades (Daniel Salazar), Austin Amelio (Dwight)
scéna
Znovusetkání Daniela a Alicie
Furiant

I když se v létě vysílá méně seriálů než v hlavní seriálové sezóně, stejně nemám čas sledovat vše, co bych chtěl. Takže je možné, že by v některých jiných seriálech možná byla vhodnější scéna, jenže musím vybrat něco, co jsem opravdu viděl. Proto padla volba na závěr midseason finale páté řady Fear The Walking Dead, kde se po hodně dlouhé době opět setkali Daniel a Alicia. Oba dva si během těch pár let prošli těžkými věcmi – Daniel přišel o ženu a dceru, Alicia prakticky o celou rodinu. Takže když se Daniel objevil na letiši, aby pomohl s navigací pro přistání letadla, ve kterém seděla i Alicia, měl jsem opravdu velkou radost. Ale ještě větší radost jsem měl z toho, když Alicia spatřila Daniela a vběhla mu do náruče. Přišlo mi to velice dojemné a spontánně zahrané. Jsem rád, že je Daniel opět na scéně, a těším se, co nám tvůrci připravili do druhé poloviny páté série.

Pajky

Stranger Things
herci
Finn Wolfhard (Mike), Millie Bobby Brown (Eleven), Gaten Matarazzo (Dustin), Caleb McLaughlin (Lucas), Noah Schnapp (Will), Sadie Sink (Max), Natalia Dyer (Nancy), Charlie Heaton (Jonathan), Joe Keery (Steve) a Maya Hawke (Robin)
scéna
Operace nohy
pajky

V červenci se pro mě v televizním světě odehrály hlavně dvě věci a obě má na svědomí Netflix. Na začátku měsíce se představila hodně očekávaná třetí řada Stranger Things a na konci pak závěrečná řada Orange Is The New Black. A i když se holky z vězení loučily a nabídly několik scén, které bych jinak neměl problémy vybrat, tak Stranger Things mi nabídlo něco, co už se seriálu dlouho nepodařilo. Bylo mi u něj fyzicky zle. Ano, teď už tušíte správně, že nemluvím o dojemné dopisu, který za sebou nechal Hopper. Mluvím o závěru sedmé epizody a začátku osmé epizody (protože ta scéna je rozdělena do obou epizod), kde se odehrává improvizovaná operace nohy. Po vyhraném boji se Eleven skácí k zemi a zbytek okamžitě zjišťuje, co se děje. Jen aby našli, že před nimi skrývala kousnutí. A povím, operace samotná byl zážitek. V okamžiku, kdy ji do nařízlého lýtka Jonathan vrazí prsty jsem zatnul zuby a doufal, že to ustojím až do konce.

24ron24

Legion
epizoda
herci
Aubrey Plaza (Lenny Busker)
scéna
Violet
24ron24

Začalo nám letné obdobie, takže aj tých seriálov je podstatne menej. Ale zopár zaujímavých scén sa našlo aj tu. U mňa ale prichádza scéna z veľmi nečakaného zdroja, kolega A.R.G.U.S. by vedel určite potvrdiť, a to zo seriálu Legion. Ten seriál nejako zvlášť neprežívam, ale tá posledná 3. séria je celkom dobrá, musím uznať. Vo 4. epizóde nám predstavili výborných záporákov, časových démonov, ktorí požierajú čas. A najviac to schytala bohužiaľ Lenny, ktorá si našla v tejto sérii svoju životnú lásku, Salmon, s ktorou si chcela založiť rodinu a usadiť sa. Na začiatku epizódy vymýšľali meno pre ich dcéru Violet, avšak túto idylku narušili práve časoví démoni, ktorí pripravili Lenny o všetko! V priebehu pár sekúnd videla celý život svojej dcéry. Od toho, ako ju prvýkrát mohla držať v náručí, cez pubertu, keď následne mohla vidieť svoju vnučku, aby hneď na to jej dcéra ležala na smrteľnej posteli vedľa nej, no a vzápätí už iba Lenny leží vedľa popola svojej dcéry, toto všetko v priebehu pár sekúnd. Bola to veľmi smutná, silná scénka. Tá vrcholí v ďalšej epizóde, keď kvôli veľkému smútku zo straty milovaných Lenny spácha samovraždu tým, že si vrazí nôž do krku! Pre mňa absolútne šokujúca scénka, ktorú si myslím nikto nečakal.


Které scény a ve kterých seriálech se za uplynulý měsíc vryly do paměti vám?

Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko!
allyska
Autorka má ráda dobré seriály jakéhokoliv žánru a ještě raději si o nich zjišťuje nejrůznější informace, které pak píše na serialzone, je tu proto jako doma.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

andromache
před 21 týdny
No to si ze mě děláte p*el že ten šváb žije!!!!!! Noooooo!!!
Desperate houseman
před 21 týdny
Wentworth finále bylo boží, celou epizodu jsem byl na nervy. Pořád si nejsem...
spike
před 16 týdny
Ano scéna z operací nohy ve Stranger Things dostala i mě. Dokonalí...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY