18. 8. 2019

Novinka pod lupou: Another Life (Netflix)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Another Life
Žánr Sci-Fi
Stanice Netflix
Premiéra 25. 7. 2019
Vysílání celá série k dispozici

Délka pilotu: 50 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Astronautka se spolu se svou posádkou vydává na misi, kde má za úkol zkoumat původ mimozemského artefaktu, který se záhadně objevil na Zemi. Posádka se snaží najít mimozemskou inteligenci, ovšem čeká je nepředstavitelný horor, který dost možná bude znamenat konec jejich mise.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Úvodní scéna seriálu vypadala trošku jako začátek některé z epizod Black Mirror. Vypadalo to slibně, ale nakonec se seriál vydal úplně jiným směrem. Nevadilo mi to, sci-fi žánr patří mezi mé oblíbené a k posádce na vesmírné lodi se vždycky ráda přidám. Jen mě po zbytek dílu trošku mrzelo, že už jsem se nedozvěděla, co měla postava Selmy Blair za lubem pro svých 250 milionů followerů.

Jako většinou, i tentokrát jsem k seriálu přistupovala bez jakýchkoliv informací o ději nebo hercích. Našla jsem tu několik známých tváří, některé z nich na své triko vzali dost temné, možná až záporné role, což mě příjemně překvapilo, protože to u nich není zvykem. Postav (posádky) je tu hodně, ale v pilotu se většina z nich nestihla ani pořádně ukázat.

To mě trošku mrzí, protože ačkoliv měl pilot 61 minut, nekonečně dlouhou dobu opět a znovu dokola řešil hrdinčiny emoce a stesk po rodině. Ano, je to jako ve všech dalších podobných seriálech. Do vedení posádky emancipačně postavíme ženskou, ale zároveň jí ukážeme jako slabou otravnou náturu, která pořád jen brečí, protože se jí stýská po rodině. Z každého složitějšího rozhodnutí se hned sesype a dokonce nechá posádku, aby jí (samozřejmě neprávem) ostatní sebrali vedení. Otáčely se mi panenky, když jsem to sledovala, a krev se mi pořád ještě vaří, když to nyní píšu.

Kdybychom si odmysleli rodinné drama, což jde upřímně hodně těžko, jelikož tvoří 80 % příběhu, zbyde zajímavá sci-fi kostra. Rozhodně jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet mimozemská linie, jak bude na podněty reagovat záhadný křišťálový sloup v poli a co posádka najde ve vesmíru. Sledovat dál budu právě kvůli tomuto.

V neposlední řadě musím pochválit vizuální efekty. Modrá hvězda vypadá skutečně nádherně, i když jsem přemýšlela, jestli by na ni hrdinové mohli jen tak koukat, aniž by jim hrozilo nějaké poškození zraku, protože září opravdu hodně. I to vznášející se nekonečno na začátku pilotu vypadalo působivě. Škoda, že si designéři víc nepohráli se samotnou lodí, která působí obyčejně a vlastně úplně stejně, jako všechny ostatní lodě ze Star Treků a podobných seriálů.
  • zajímavá záhada
  • vizuální efekty
  • hlavní hrdinka a její emoce
  • vlastně je to jen takové vyfešákované rodinné drama
60 %
Mé hodnocení
ragelly

Jelikož se v článcích o Another Life několikrát objevilo slovní spojení Star Trek, musela jsem si pilot pustit okamžitě po vydání. Hned na začátek bych chtěla zklamat všechny trekkie. Váš oblíbený seriál od toho rozhodně nečekejte.

Přestože jsem při sledovaní srovnávala se svým oblíbeným sci-fi kouskem, první díl nového seriálu se mi celkem líbil. Měl dvě linky. V první vědci zkoumají tajemný objekt seslaný na Zemi a v druhé se neohrožená posádka vydává do vesmírů po stopách tajemného signálu. Více mě zaujala spíše druhá část, která také dostává více prostoru. Kapitánka lodi je celkem sympatická. Líbí se mi, že se skutečně chová žensky, což mi v současných filmech a seriálech trochu chybí. Ostatní spolucestující se zatím moc neprojevovali. Plusové body bych přičetla i za dynamický závěr. Konec se mi sice nelíbil, ale rozhodně byl překvapivý.

Možná seriálu uškodilo mé vysoké očekávání, ale mě ničím vysloveně nezaujal. Na druhou stranu je to můj oblíbený žánr a myslím, že Another Life má potenciál. Takže já rozhodně zkusím pár dalších dílů a vám, s čistým svědomím, doporučím to samé.
  • hlavní postava
  • překvapivý závěr
  • nic nového
70 %
Mé hodnocení
Tamara222

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nás motivuj sdílením! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře6zobraz všech 6 příspěvků
Tarch

Tarch

Mno to je těžké pač netušíme jestli nové nebo i starší. Co...
před 58 týdny
_-0-_

_-0-_

Tenhle fanouškovský Star Trek je povinnou stravou pro skalní Trekkies (mezi které téměř patřím), ale...
před 58 týdny
Tarch

Tarch

No jo, jenže ono moc temně pojatých vojensky zaměřených sci-fi seriálů prostě není. Expanse se navíc...
před 57 týdny
Další články k tématu