19. 8. 2019

Novinka pod lupou: Four Weddings and a Funeral (Hulu)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Four Weddings and a Funeral
Žánr Romantický, Drama, Komedie
Stanice Hulu
Premiéra 31. 7. 2019
Vysílání celá série k dispozici

Délka pilotu: 60 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Maya, Craig, Ainsley a Duffy jsou kamarádi z vysoké, kteří se znovu sejdou během pohádkové svatby. Před oltářem však ženich nahodí bombu, která uvrhne jejich životy do jednoho velkého kolotoče, během kterého je čeká rok plný romantiky a zlomených srdcí. Vztahy vznikají a zanikají, politické skandály se odhalují, londýnský společenský život je na vzestupu, milostné aférky se žhaví a uhasínají. A samozřejmě tu také jsou čtyři svatby… a jeden pohřeb.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Tak dobře jsem se u pilotu dlouho nebavila. Dávala jsem vysoká procenta, ale tohle je romcom, který se stoprocentně trefuje do mého vkusu. Seriál mě chytl od první scény a nepustil do závěrečných titulků. Pokud je to minisérie, tak si to snad dám hned, jak dokoukám aktuální maraton, protože když pilot skončil, chtělo se mi křičet, že nutně potřebuju další díl.

Předlohový film jsem buď neviděla, nebo jsem ho viděla hodně, hodně dávno – někdy na základce, a nepamatuju si z něho vůbec nic. Takže absolutně nevím, co se v něm řešilo a jak celý příběh vyústil. Na druhou stranu ani nevím, jestli se tvůrci seriálu budou inspirovat přesně, nebo si vymyslí vlastní vývoj příběhu.

Vybraní herci jsou perfektní. Všechny postavy mě zaujaly a líbilo se mi, jak jsou vzájemně přátelé, ale v podstatě je tam hned několik různých potenciálních milostných trojúhelníků a dalších geometrických tvarů, které si jen ze zhruba osmi postav dokážete sestavit. Nemůžu říct, že bych měla hned po pilotu oblíbence nebo někoho shippovala, ale rozhodně mě bude bavit sledovat, jak se jejich vztahy budou v průběhu vyvíjet.

Ze seriálu nádherně září pozitivní atmosféra, která mě naprosto pohltila a nabila skvělou náladou. Perfektní pilot – Hulu prostě ví, jak na mě. Nemůžu se dočkat dalších dílů.
  • postavy
  • atmosféra
  • zamotané romantické příběhové linky
  • skok v čase
  • chemie mezi postavami
100 %
Mé hodnocení
ragelly

Až při sledování mi došlo, že jsem v životě neviděl filmovou předlohu, kterou jsem tak dlouho odsouval a nakonec na ni zapomněl. Ale přeci jen jsem si něco málo zjistil a musím říct, že podoba mezi Johnem Reynoldsem a Hughem Grantem je neuvěřitelná.

Hned v úvod mě zklamala jedna věc, vzhled úvodních titulků. Tak nějak jsem čekal něco víc spojeného s příběhem, toto bylo až moc decentní, ale nevadí. Co však bylo super od úplného začátku, byla hudební složka. Všechno sem opravdu sedlo a vystoupení Emeli Sandé v kostele, které jsem čekal, ale doufal, že se neuskuteční. I tak to byla úžasná bomba.

Je dobře, že tvůrci ponechali rozpor Spojené státy x Spojené království, co se týče příběhu postav. Vzniká tu prostor pro plno vtipných neshod a rozkolů v kulturách, které skvěle doplňují celý příběh. S tím souvisí také obsazení, které opravdu potěšilo, všem role sedly, takže jsme se dočkali úctyhodných hereckých výkonů. A třeba taková scéna s babičkou na letišti mě úplně dostala.

Když jsem si pilot pouštěl, šel jsem do něj s jednou otázkou. Jak se tvůrci popasují s mnohonásobně větší délkou oproti filmu? V úvodu jsem řekl, že předlohu neznám, je to vlastně dobře, protože tak člověk nemá tendence porovnávat, ale ať je rozdíl jakýkoli, vata, kterou byl prostor proti originálu vyplněn, je úžasná. Navíc tak v případě dalšího sledování teoreticky můžu zůstat v napětí až do úplného konce. Za mě jeden ze super letních počinů, taková fajn oddechovka.
  • obsazení
  • hudba
  • vtipnost
  • spoustu možných směrů
80 %
Mé hodnocení
jesmot

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Já rád sdílím, on rád sdílí, ty rád sdílíš! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
peta2q

peta2q

Ja som na seriál natrafila náhodou a dávkujem si ho postupne, je to taký "feel good" seriál :)...
před 79 týdny
Pepka

Pepka

já si hloupě myslela, že vypustili celou řadu naráz a že to zkouknu maratonem, takže teď jak malé děcko...
před 79 týdny
Olivia Caroline Jones

Olivia Caroline Jones

tak pilot nezklamal, opravdu jsem se bavila, velmi příjemná věc :-)
před 78 týdny
Další články k tématu