20. 8. 2019

Novinka pod lupou: Wu Assassins (Netflix)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Wu Assassins
Žánr Drama, Akční, Fantasy
Stanice Netflix
Premiéra 8. 8. 2019
Vysílání celá série k dispozici

Délka pilotu: 60 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Kai Jin je mladý šéfkuchař z Chinatown, který je očarován mocnými starodávnými silami Wu Xing. Setká se s tajemným duchem a stane se Wu Assassinem. Používá pokročilé dovednosti bojového umění, aby získal nadpřirozené síly od pěti kriminálníků ze současnosti. Ti totiž hrozí, že s nimi zničí celý svět.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Upřímně jsem překvapená, že jsem se vlastně docela dobře bavila. Podobné seriály jsou u mě hit or miss, hodně často se mi do vkusu prostě netrefí. Tady je to ale příjemný mix nabitého akčňáku a zajímavého příběhu. Nebudu lhát, občas jsem se tam trošku zasmála, i když to tvůrci jistě nezamýšleli, ale to je jen čistě kvůli mé lhostejnosti vůči řemeslu bojového umění.

Příběhově mi seriál trošku připomíná netflixáckého Protectora, vypadá to hodně podobně. Na rozdíl od něj mě tady ale příběh dokázal zaujmout. Roli na tom jistě hraje i to, že ačkoliv jsou v centru dění asijské postavy, mluví se tu anglicky, což je mi prostě vždy bližší. Hlavní hrdina je takový nevýrazný, záporák se mi ale líbí. Jsem zvědavá, jak se jejich světy budou prolínat.

Samozřejmě nejvíce pozornosti budu věnovat bojovým scénám, které se tady podle mě dost povedly. Navíc je doprovází parádní hudba, která pro mě osobně dokázala navodit tu správnou atmosféru. Měla jsem oči přilepené k obrazovce a s napětím čekala, co z bitky vyjde. Chycený nůž za letu většinou vidíváme jen u superhrdinů.

Takovou třešničkou na dortu pak byla vizuální stránka při fantasy scénách. Třeba ten vodní drak vypadal hodně dobře, ale celkově je grafika zpracovaná na pěkné úrovni – dívá se na to dobře.
  • akční scény
  • hudba
  • místy nezamýšleně úsměvné
70 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to dej vědět světu! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře8zobraz všech 8 příspěvků
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Prosím, do tohohle mě netahejte. Já se normálně ptám, protože si dokážu přiznat, že jsem pilot viděla už...
před 79 týdny
Litocha

Litocha

Tak já proti Ragelly nic nemám (vždyť je koneckonců jedna z mála, kdo sem ještě píše články, bez ní...
před 79 týdny
_-0-_

_-0-_

Nebylo v tom nic osobního (pokud to tak působilo, tak se ragelly omlouvám). V první větě jsem...
před 79 týdny
Další články k tématu