31. 8. 2019

Den v seriálech: První dámy, návrat SMG, Ziva v NCIS a další

Castingy

Sarah Michelle Gellar: novinka Other People's Houses (projekt na Foxu)
Hugh Laurie: novinka Roadkill na BBC
Laura Bell Bundy: Perfect Harmony (NBC)
Peter Capaldi: novinka Martin's Clo
Paget Brewster: Mom (Máma) (CBS)
Dominic Rains: Chicago Med (NBC)
Terry O'Quinn: Emergence (ABC)
Stephen Amell: novinka Heels na Starz
Sarah Chalke: novinka Firefly Lane na Netflixu
Matthew Macfadyen, Michael Sheen, Sian Clifford: novinka Quiz od ITV
Ewan McGregor se možná vrátí k roli Obi-Wan Kenobiho v seriálu od Disney+.
Ronda Rousey: 9–1–1 (Záchranáři L. A.) (Fox)
Michael Cimino: Love, Simon (Disney+)
Julie Ann Emery: Bosch (Amazon)
Joe Holt: nový spin-off k Walking Dead (AMC)
Katrina Law: Hawaii Five-0 (Hawaii 5–0) (CBS)
Tiffany Lonsdale: Siren (Siréna) (Freeform)
Piper Perabo: Penny Dreadful: City of Angels (Showtime)
Jason Ritter: A Million Little Things (ABC)
Keesha Sharp: Empire (Fox) + Vivica A. Fox byla povýšena mezi stálé postavy
Jamie Dornan, Christian Slater, Alec Baldwin: novinka Dr. Death
Debra Jo Rupp a Kurtwood Smith: nepojmenovaný pilot od ABC (herci se spolu již objevili v That ‚70s Show (Zlatá sedmdesátá))
Q‘orianka Kilcher a Jennifer Landon: Yellowstone (Paramount)
Alberto Rosende: Chicago Fire (NBC)
John Boyd: FBI (CBS)
Nico Tortorella: nový spin-off k TWD (AMC)
Gal Gadot: minisérie o Hady Lamarr (Showtime)
Tom Hughes: A Discovery of Witches (Čas čarodějnic) (Sky)
Vanessa Bayer: Brooklyn Nine-Nine (Brooklyn 99) (NBC)
James Marsden, Amber Heard, Odessa Young a Henry Zaga: novinka The Stand (CBS All Access)
Loretta Devine: Black-ish (ABC)
Joanna Garcia-Swisher : novinka Sweet Magnolias (Netflix)
Chris Messina: The Sinner (Hříšná duše) (USA Network)
Lisseth Chavez: Chicago P.D. (NBC)
Lindsey Gort: All Rise (CBS)
Andrene Ward-Hammond a Ellen Tamaki: Manifest (NBC)
Lela Loren: Altered Carbon (Netflix)
Demi Lovato: Will & Grace (Will a Grace) (NBC)
Viola Davis: novinka First Ladies (Showtime)
Lauren Graham: Zoey's Extraor­dinary Playlist (NBC)
Rahul Kohli: The Haunting of Hill House (2. série – Haunting of Bly Manor, Netflix)

Premiéry

Breaking Bad (Perníkový táta): premiéra filmu 11. října na Netflixu
The Ranch: 13. září na Netflixu
The Kominsky Method: 25. října na Netflixu
The Reluctant Landlord: 4. září na Sky One
Sanditon: 25. srpna na ITV
The Crown: 17. listopadu na Netflixu
Criminal: 20. září na Netflixu
Peaky Blinders (Peaky Blinders – Gangy z Birminghamu): 25. srpna na BBC
Homeland (Ve jménu vlasti): 9. února na Showtime
Shameless: 3. listopadu na Showtime
Kidding (K smíchu): 3. listopadu na Showtie
Ray Donovan: 17. listopadu na Showtime
The L Word: Generation Q: 8. prosince na Showtime
Outlander (Cizinka): 16. února 2020 na Starz

Nové seriály a projekty

Tvůrci Ringer (Nebezpečná identita) chystají nový seriál, dramedy Other People's Houses, který vyvíjí stanice Fox. V hlavní roli se objeví Sarah Michelle Gellar. Jde o předměstskou dramatickou komedii, která sleduje příběhy devíti lidí žijících na jedné ulici. Postavy naplno využívají sociální média a proplouvají dobrými i špatnými životními okamžiky. Mezitím se snaží přijít na to, jak být lepšími rodiči, partnery, přáteli a sousedy.

BBC objednává politický thriller Roadkill, kde se v hlavní roli objeví Hugh Laurie. Hlavním hrdinou je mocný charismatický politik Peter Laurence. Jeho veřejný i osobní život se rozpadá kvůli zásahům jeho nepřátel. Na povrch vyjde osobní tajemství, ale hrdina nedává najevo žádnou vinu nebo výčitky. Stále sebevědomě kráčí na tenkém laně mezi slávou a katastrofou a jde si pevně za svým cílem. Nechat minulost za sebou však není nic snadného, a to jak pro jednotlivce, tak i celou zemi.

BBC objednává duchařinu Martin's Close, v hlavní roli zazáří Peter Capaldi. Seriál pochází od tvůrce Marca Gatisse a jde o adaptaci příběhu od M.R. Jamese. Příběh sleduje soudní proces Johna Martina, který je obviněný z vraždy v roce 1684. Hrdina byl obviněn z vraždy mladé dívky Ann Clark, kdy v jejich vztahu hrály roli neopětované city. Capaldi ztvární advokáta Dolbena, role Johna Martina se ujme Wilf Scolding.

ITV objednává inisérii Quiz o podváděcím skandálu ve hře Chcete být milionářem. Charles Ingram ej bývalý britský major, který na začátku nového tisíciletí způsobil velký skandál poté, co bylo odhaleno, že podváděl ve zmiňované hře, která mu přinesla milion liber.

Showtime objednává minisérii o životě herečky a vynálezkyně Hedy Lamarr, kde hlavní roli ztvární Wonder Woman Gal Gadot. Rakouská rodačka začínala svou kariéru ve 30. letech v Československu, než opustila svého zámožného manžela a přestěhovala se do Paříže. Následně v Londýně potkala šéfa MGM Louise B. Mayera, který jí nabídl natočení filmu v Hollywoodu. Kromě toho na začátku druhé světové války spolu s Georgem Antheilem vytvořila systém radiotechnické přenosové cesty, který zdarma propůjčili americkému námořnictvu k navádění říditelných torpéd.

Starz objednává wrestlingové drama Heels, kde zazáří Stephen Amell. Příběh je zasazen do úzce spjaté komunity v Georgii, kde dva bratři rivalové soupeří o wrestlingový odkaz svého otce. V ringu někdo musí hrát hodného poldu a někdo musí hrát záporáka. Ve skutečném světě je pak dost těžké se těmto charakterům ze soubojů vyrovnat… a také je nechat stranou. Amell ztvární roli bratra záporáka.

FX objednává minisérii A Teacher, která je adptací filmu z roku 2013. Příběh sleduje aféru středoškolské učitelky, která si začne milostnou aféru se svým studentem. V hlavních rolích se objeví Kate Mara a Nick Robinson.

Quibi vyvíjí seriálový reboot romantického filmu How to Lose a Guy in 10 Days. Příběh sleduje mladou článkařku a přehnaně sukničkářského reklamního agenta, kteří si oba snaží dokázat, že zvládnou být v monogamním vztahu. Oba však brzy zjistí, že udržet si vztah je těžší, než se na první pohled může zdát.

CBS All Access objednává seriál The Man Who Fell to Earth podle románu a filmu z roku 1976. Hlavním hrdinou je mimozemšťan, který se dostane na Zemi v základním zlomu lidské evoluce. Musí čelit vlastní minulosti, aby rozhodl o naší budoucnosti. Představí lidstvu technologie, které nás posouvají dopředu, ale zároveň musí čelit důsledkům tohoto činu.

Netflix objednává baletní drama Tiny Pretty Things. Příběh je zasazen do světa prestižní baletní akademie a sleduje vzestup a pád mladých tanečníků, kteří žijí daleko od svých domovů a stojí na pokraji slávy či zkázy. Jde o jedinou elitní taneční školu v Chicagu, která tanečníky připravuje na kariéru v profesionálním tanečním spolku City Works Ballet. Schází se zde tanečníci bohatí i chudí, z Jihu i Severu a různých zázemí. Všichni sdílí mimořádný talent a vášeň pro tanec. A když jde o jejich sny, neexistuje žádný záložní plán.

Netflix objednává YA seriál Giny & Georgia. Hlavní hrdinkou je patnáctiletá nespolečenská Ginny, která se často cítí starší a dospělejší než její třicetiletá matka, nezodpovědná a dynamická Georgia. Po letech na útěku Georgia zoufale touží zapustit kořeny v New Englandu a dát své rodině něco, co nikdy neměla – normální život. Pro Ginny to znamená zcela nový svět v prestižní škole, popularitu na vzestupu a komplikované milostné vztahy. Není to však jen pohádka. Georgiina minulost ohrožuje ji i její nový rodinný život. V hlavních rolích se objeví začínající herečka Antonia Gentry (Ginny) a Brianne Howey (Georgia).

NBC vyvíjí seriálovou verzi populárního filmu z 80. let St. Elmo's Fire. Příběh sleduje skupinku blízkých přátel, kteří se musí vypořádat se svou kariérou, závazky a zodpovědnostmi, které s sebou přináší dospělost.

Netflix objednává komedii The Upshaws, kde se v hlavní roli objeví výkonná producentka Wanda Sykes. V centru dění se nachází africko-americká rodina ze střední pracující třídy v Indianě, která se snaží prosadit a žít svůj život bez návodů a předloh.

Netflix objednává koedii Brews Brothers, v hlavních rolích se objeví Alan Aisenberg a Mike Castle. Hlavními hrdiny jsou bratři Wilhelm a Adam, kteří se dlouhou dobu neviděli, ale nyní jsou nuceni společně vést pivovar. Oba jsou mistři v pivním řemeslu, ale zároveň nemůžou být více rozdílní v technikách tvorby piva i vlastních osobnostech.

Disney+ objednává sequel k Lizzie McGuire, herečka Hilary Duff si zopakuje svou roli z původního seriálu. Lizzie je nyní třicetiletá mileniálka, která naviguje svůj život v New York City. Stejně jako u původního seriálu, i zde bude příběh doprovázet animovaná verze mladé Lizzie, která přináší zábavné a odhalující komentáře o tom, co si skutečná třicetiletá Lizzie skutečně myslí.

Viola Davis zazáří v roli Michelle Obamy v dramatu First Ladies, které vyvíjí kabelovka Showtime. Příběh je zasazen do východního křídla Bílého domu, kde se v tajnosti událo mnoho významných a svět měnících rozhodnutí, za nimiž stojí charismatické, komplexní a dynamické první dámy. Seriál nahlédne za oponu osobních i politických životů těchto enigmatických hrdinek. První série se bude soustředit na Eleanor Roosevelt, Betty Ford a Michelle Obamu.

Další střípky

Brandon Routh a Courtney Ford se v Legends of Tomorrow nevrátí jako stálé postavy.

Sara Ramirez se v poslední sérii Madam Secretary (Paní ministryně) ve stálé roli neobjeví.

Fanoušci The OA vybrali přes pět tisíc dolarů ve snaze změnit rozhodnutí Netflixu ohledně třetí série. Stále to však spíše vypadá, že žádný závěr nebude.

Třetí série Good Girls bude mít o tři epizody více, celkem se tedy diváci dočkají 16 dílů.

Cote de Pablo se v NCIS (Námořní vyšetřovací služba) zdrží déle, než jsme si původně mysleli. Kromě premiérového dílu nové řady se objeví v minimálně dalších dvou epizodách.

Třetí série American Crime Story bude nakonec zkoumat prezidentský skandál s Monicou Lewinsky.

Do nové řady American Idol: The Search for a Superstar (American Idol) se vrátí stávající porotci, tedy Katy Perry, Lionel Richie a Luke Bryan.

V crossoveru Crisis f Infinite Earths se poprvé objeví také Black Lightning. Stanice The CW by navíc ráda v roce 2020 rozšířila Arrowerse o další superhrdinský seriál. Prozatím však netušíme, o jakého hrdinu by se mělo jednat.

Afton Williamson tvrdí, že odešla ze seriálu The Rookie (Zelenáč) kvůli rasismu a sexuálnímu obtěžování na natáčení.

Již dříve jsme psali, že herec Jason Mitchell čelí obvinění ze sexuálního obtěžování. Jeho postava Brandon v The Chi se již nevrátí. Tvůrci prozradili, že postava ve třetí řadě umře.

Bob Harper bude moderovat reboot The Biggest Loser na USA Network.

Na seriály Runaways a Cloak and Dagger na Freeform čeká crossover.

Ve věku 80 let zemřela herečka Valerie Harper, která se proslavila rolemi v seriálech Rhoda a The Mary Tyler Moore Show.

Trailery

The Sleepers


Breaking Bad (Perníkový táta) (film)


The New Pope


The Spy (Netflix)


The Mandalorian


Ray Donovan


9–1–1 (Záchranáři L. A.)


The Morning Show


HBO 2019/2020 (Brzy uvidíte)


Treadstone


Kidding (K smíchu)


Runaways a Cloak and Dagger


Magnetky na kliknutí. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
Litocha

Litocha

To je pořádná porce informací, díky.
před 24 týdny
andromache

andromache

Nechci být za rejpala a chápu, že v takovém množství informací se to může ztratit, ale Hedy Lamar...
před 24 týdny
Maarti

Maarti

Za Zivu jsem ráda, navíc těším, jak se to vyvine
před 24 týdny
Další články k tématu