15. 9. 2019

Herci ze seriálů tehdy a teď VI

Herci ze seriálů tehdy a teď VI

Asi každého občas napadne, jak po letech vypadají postavy z jeho oblíbeného seriálu. Někdo zůstane u myšlenky, jiní zajdou ještě dál – zasednou a googlí. Abychom vám ušetřili práci, v našem nepravidelném fotoseriálu hledáme za vás. Dočkáte se postav z oblíbených seriálů vždy s fotkou tenkrát a nyní a dozvíte se, co jejich představitelé dělají v dnešní době.

Dnes se podíváme na dvě komedie. První je devadesátková klasika Kutil Tim a druhá je o dekádu mladší a s prvky fantasy – Mrtví jako já.

V seriálu se vystřídalo spoustu slavných osobností. Mezi hvězdné hosty patřili herci, moderátoři, politici a slušná řádka skutečných astronautů z NASA.

Timova show Tool Time byla parodií na skutečný pořad pro kutily stanice PBS – This Old House. Jeho moderátorem byl Bob Vila, který se také objevil jako host v Kutilu Timovi.

Seriál Kutil Tim, film Santa Claus, kniha Don't Stand Too Close to a Naked Man (Nestůj příliš blízko nahého muže) a hlas Buzze Rakeťáka z Toy Story. Devadesátky byly pro Tima zkrátka obrovsky úspěšné. Potom už to tak růžové nebylo. Hrál většinou v rodinných komediích, které dosáhly jen nevalného diváckého i finančního ohlasu. Dnes ho můžeme vidět v seriálu Last Man Standing (Poslední chlap), ale jinak se věnuje hlavně režii a dabingu a je podruhé ženatý.

Stejně jako její seriálový manžel, i Patricia se stále objevuje na obrazovkách a i její filmové počiny jsou… no, řekněme divácky ne tak oblíbené. Hrála především v nezávislých filmech a filmech pro TV stanici Hallmark. Seriálový fandové jí mohli vidět například v Strong Medicine (Křižovatky medicíny), The West Wing (Západní křídlo), nebo Last Man Standing , kde se před kamerou po letech setkala s Timem. Je rozvedená a má tři děti.

Jeho herecká kariéra skončila s poslední klapkou Kutila Tima. O hereckou dráhu zájem neměl. V sedmnácti letech se oženil se starší ženou (Heidi van Pelt, tehdy 33) a manželství vydrželo do roku 2007. Otevřel veganskou restauraci, pomáhal na Filipínách po řádění tajfunu a je technickým manažerem projektu Community Submersibles, který učí lidi pilotovat ponorky.

Natáčení z něj udělalo hvězdu a objevoval se na obálkách teen magazínů. Po skončení pořadu (odešel ještě před koncem – v osmé sérii) si ale dal s hraním pauzu a vystudoval Harvard a posléze i Columbia University. Do showbyznysu se vrátil a objevil se v několika seriálech, ale převážně se věnuje režii a produkci. I Jonathan se objevil v Last Man Standing (a několik epizod také režíroval).

Jako jediný ze tří bratrů Taylorových zůstal u herectví. Hrál v řádce televizních filmů, ale především se objevil ve slušné řádce epizodních rolí v seriálech jako Buffy, Smallville, Veronica Mars nebo Odložené případy. S manželkou mají tři dcery a jednoho syna.

Po skončení seriálu už se stihl objevit jen v jednom filmu – sci-fi snímku Final. Earl byl silný kuřák a v roce 2003 podlehl rakovině plic.

Také Richard hrál po skončení seriálu v řádce méně kvalitních (převážně televizních) filmů. Později přesedlal na moderování televizních soutěžních pořadů jako Family Feud a Bingo America. Od té doby se občas mihne v nějaké té epizodní roličce. Mimo jiné i v Last Man Standing. Od roku 1985 je ženatý s Tudi Roche (hrála sestru Jill v Kutilu Timovi) a mají spolu jednoho syna.

Odešla po druhé sérii, aby se z ní mohla stát notoricky známá C. J. Parker v seriálu Pobřežní hlídka. Jako jediná z hereckého obsazení se výrazněji prosadila v Hollywoodu. Má na kontě řádku seriálových i filmových rolí. I když o kvalitě snímků a postav by se dalo dlouze polemizovat. Její eskapády, plastické operace, románky, manželství, erotické nahrávky a jiné radosti života nepřestávají plnit bulvární plátky. Je také aktivistkou za práva zvířat, zákaz lovu velryb, oběti sexuálního násilí, legalizaci marihuany nebo léčby HIV.

Po skončení seriálu se mihla v několika nezajímavých televizních filmech a poté se plně věnovala mateřství. S volejbalistou Stevem Timmonsem má tři děti.

Hraní se nepřestal věnovat – i když jde většinou o filmy nevalné kvality a epizodní role. V Kalifornii si otevřel herecké studio.

I když je spíše komikem, na kontě má slušnou řádku menších filmových a také epizodních seriálových rolí a svůj hlas propůjčil pružinovému pejskovi jménem Slinky z Toy Story 3. Je ženatý a má dvě děti.

Megan se sice stále objevuje před kamerou, ale spíše než na obrazovkách je jí vidět na divadelních a muzikálových prknech. Od roku 2008 je vdaná za svou dlouholetou přítelkyni režisérku Anne Chamberlainovou.

V pilotní epizodě hrála postavu Jill Frances Fisher, ale divákům se ani trochu nelíbila, a proto byla na poslední chvíli přeobsazena Patriciou Richardson. Ta se zdráhala, protože právě porodila dvojčata, ale stanice ABC jí tak moc chtěla, že byli ochotni se přizpůsobit potřebám jejích miminek.

Earl Hindman byl před natáčením Kutila Tima poměrně známým hercem, ale většina mladších diváků ho nepoznala, když z něj nikdy nebylo vidět víc, jak horní polovina obličeje. Ze začátku mu ho zakrýval jen plot. V pozdější sériích přišly tvůrci s kreativnějšími způsoby jak nikdy neukázat Willsonův obličej. Stal se z toho klasický vtip – asi jako manželka detektiva Columba.

Stanice ABC chtěla v seriálu pokračovat, ale Tim a Patricia odmítli nabízené horentní sumy.

První díl byl odvysílán 17. září 1991 a poslední potom 25. května 1999.

První vysílání proběhlo 27. června 2003 a poslední 31. října 2004.

V hraní nadále pokračuje, ale jde o role v nepříliš kvalitních snímcích. Filmy jsou televizní a seriálové role sotva epizodní. O osobním životě toho taky moc nevíme, protože si své soukromí pečlivě střeží. Vdaná však není a děti taky nemá.

Ani Cynthia po skončení seriálu příliš nevyčnívá. Na rozdíl od své seriálové dcery ale dostává role v kvalitnějších seriálech. Vedlejší roli tak měla například v Muži na stromech, "Láska je Láska ":https://www.serialzone.cz/…ka-je-laska/, Změna je život. Objevila se také ve videoklipu k písni Fuckin' Perfect od Pink. Je vdaná a má jednoho syna.

Měl jen něco málo epizodních rolí, převážně se věnuje divadlu.

Její filmové a seriálové role by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Tedy pokud mluvíme o těch, kde je vidět její obličej. Jinak propůjčila hlas spoustě animovaných postaviček včetně těch ze série filmů My Little Pony. Její otec je producent a její matka píše hudební texty, takže není ani moc divu, že se svou sestrou Carly založila country skupinu One More Girl.

Callum sice není moc známým hercem, ale nepřestává se objevovat jak v rolích epizodních a vedlejších (Tajný deník call girl, Tudorovci, Chirurgové, Svatyně), tak také v rolích hlavních (Smallvile, Related). Z rolí filmových stojí za malou zmínku snad jen Deník princezny 2.

Její slibně rozjetou kariéru přerušila vážná autonehoda. Rebbecca, která nehodu zavinila, vyvázla bez zranění, ale malý chlapec, kterého srazila, na následky svých zranění zemřel. Prvním pokusem o návrat před kamery byla role v seriálu Firefly (společnice Inara Serra), kde však byla nahrazena Morenou Baccarin už po prvním natáčecím dni (prý neměla se zbytkem osazenstva žádnou chemii). V seriálu Mrtví jako já údajně skončila proto, že tvůrcům nepřišlo vhodné, aby vzhledem k její minulosti hrála postavu smrtky. V hraní (filmy i seriály) nicméně pokračuje dodnes.

I když má Laura na kontě docela dost filmů, jejich kvalita kolísá od podprůměrných až k naprosto příšerným. Epizodní role v seriálech už si volí lépe (Akta X, CSI:Las Vegas, Skladiště 13) a také se objevila i jako hlavní postava v seriálech Profesionálky a Stav beztíže.

Jasmine sice nezahálí, ale z filmových rolí stojí za zmínku snad jen October Baby a z těch seriálových Sheila Bennettová z Upířích deníků. Je rozvedená a má jednu dceru.

Mandy bude pravděpodobně nejúspěšnějším z osazenstva. Filmy, seriály, divadelní a muzikálové role. Úspěšný byl také na Broadwayi, a to nejen se svou show An Evening with Patti Lupone and Mandy Patinkin. Seriálzoňáci si ho jistě pamatují jako Jasona Gideona z Myšlenek zločince, nebo Saula Berensona z Homeland. Je ženatý od roku 1980 a má dva syny.

Objevila se v pár televizních filmech a jako vedlejší postava i v několika seriálech, ale její kariéra se soustředí spíše na divadlo.

Crystal… Crystal… Inu… hraje dál… tedy – asi… nejspíš…

Epizodních rolí má za sebou dost. Filmy většinou jen televizní a nepříliš kvalitní. Zato na divadelních prknech má větší úspěch, jak dokládá několik cen a nominací.

Seriál by o pět let později zakončen filmem Dead Like Me: Life After Death. Fanoušci se tak dočkali jakéhosi zakončení příběhu, ale reakce byly rozpačité. Možná proto, že se nesešla úplně celá parta (chyběl hlavně Rub – Mandy Patinkin), nebo možná proto, že atmosféra seriálu se tvůrcům filmu nepodařila příliš dobře zreplikovat.

Líbilo se? Tak nás motivuj sdílením! 
Dadulinka

Dadulinka

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
Camfourek

Camfourek

Ukončení Dead like me nepřestalo mrzet, jeden ze seriálů, které mám schované v šuplíku a i po...
před 46 týdny
Litocha

Litocha

Díky moc za článek - tohle tehdy a teď je pro mě zajímavé i v případech, kdy seriály skoro nebo...
před 44 týdny
Další články k tématu