Facebook Twitter E-mail
7. října 2012

Krimi drama Second Sight od úspěšných tvůrců koupila CBS

CBS to myslí se zaměřením na žánr dramatických krimi projektů asi dost vážně. Po objednání pilotu k Anatomy of Violence se vrhli do spolupráce s dvojicí Michael Cuesta (který je režisérem a výkonným producentem úspěšného seriálu Homeland) a Carol Mendelsohn (producentka a showrunner všech CSI) na projektu s názvem Second Sight. Jedná se o drama inspirované stejnojmenným britským filmem (Vyšetřování naslepo) z roku 1999 v hlavní roli s Clivem Owenem.

Second Sight se bude soustředit na detektiva z oddělení vražd, který oslepne a svůj handicap dokáže obrátit ve výhodu – k řešení zločinů používá zostřené ostatní smysly a dokonalou intuici. Cuesta se vrhne na napsání základní kostry se svým bratrem Geraldem (na obrázku je Michael nalevo, Gerald napravo). Tihle dva už spolu pracovali dřív, konkrétně na dramatu Babylon Fields (z toho sice seriál nakonec nevznikl, ale námět byl opravdu nevšední – hlavními hrdiny byly totiž zombie, které se pokoušely vrátit ke svým starým životům v jejich nové fyzické podobě – jaká škoda, že vznikl jen pilot a seriál nenatočili, co říkáte?). Teď si práci rozdělí tak, že Gerald bude jedním ze scénáristů a Michael se ujme režie.

Právě Michael Cuesta se nedávno jako člen týmu radoval ze zisku Emmy pro Homeland za nejlepší drama. Dám byl nominován na stejnou cenu za režii pilotu, tu však získal Tim Van Patten za epizodu To the Lost k Impérium – Mafie v Atlantic City (Boardwalk Empire). Cuesta opravdu není žádný nováček, režíroval i další piloty ke skvělým seriálům. Určitě budete znát například Dextera nebo Blue Bloods a nejnověji Elementary.

Slepé detektivy jsme tu už měli, takže nic extra originálního. Na projektu ale spolupracuje opravdu zajímavá sestava, takže by to nemuselo dopadnout špatně. Co myslíte vy?

Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
megawir
Autor je dlouholetým redaktorem SerialZone, nenapravitelným fanouškem seriálů téměř všech kategorií a spoluzakladatelem společnosti Outpoint.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Zatím nikdo nic nenapsal. Buď první a napiš, co si myslíš!

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY