11. 9. 2019

Novinka pod lupou: Frontera Verde (Netflix)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

Základní údaje

Název Frontera Verde
Žánr Drama, Krimi, Thriller, Nadpřirozený
Stanice Netflix (Kolumbie)
Premiéra 16. 8. 2019
Vysílání celá série k dispozici

Délka pilotu: 47 minut

Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Kdo?

O čem to je?

Mladá detektivka z města přijíždí do hluboké džungle, kde má za úkol vyšetřit čtyři vraždy žen. Během svého vyšetřování odhalí magii, kmeny a své vlastní kořeny původu.

Trailer

A jaký je váš ortel, SerialZoňáci?

Tento seriál jde úplně mimo mě. Nejsem si vůbec jistá, o co tady mělo jít, absolutně jsem to nepobrala. Na začátku se to tváří jako kriminálka, pak to přechází k domorodým kmenům a rituálům. Následně se to proměňuje v nějaké nadpřirozené fantasy a konec naznačuje i nějaké nesrovnalosti v časových liniích, se kterými se určitě dále bude pracovat.

Celé mi to přijde jako jedna velká snaha o vytvoření nějakého výrazného uměleckého díla. To je pěkné, ale tak maximálně na rozbory do filmových škol. Pro běžného diváka nemá tohle moc smysl, protože si z toho nic neodnese. Téměř se zde nemluví, styl trošku připomíná dokument, hraje se tu na obrazy, gesta, atmosféru, ale na mě ta snaha o budování napětí prostě nezafungovala. K tomu navíc nesympatická hudba, která mému zážitku nijak neprospěla.

Dál už koukat nebudu. Ale zajímal by mě váš názor, jak tento seriál a jemu podobné vnímáte. Myslíte si, že dokáže uspět mezi běžnými diváky? Zalíbil se vám? A v čem spočívá jeho kouzlo?
  • zmatené časové osy
  • snaha o vytvoření uměleckého díla vede k nudné podívané
10 %
Mé hodnocení
ragelly

Dáte novince šanci? Zaujal vás popis nebo trailer? Nebo si počkáte až na více ohlasů a podle toho se rozhodnete, zda sledovat?

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to ukaž ostatním! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
bara.bara

bara.bara

Jsem celkem ráda, že to někdo vidí podobně, měla jsem dojem, že mi něco uniká a nejsem tohoto uměleckého...
před 76 týdny
Romix

Romix

Usínal jsem u prvního dílu a usínal jsem i u druhého dílu, tak jsem to zabalil.. táhlo mě...
před 76 týdny
Další články k tématu