11. 9. 2019

S lupou do historie: Zdivočelá země

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Zdivočelá země 1×01: Díl první?

Medailónek

Název: Zdivočelá země
Žánr: Dobrodružný, Drama, Historický
Stanice: Česká televize
Vysílání: 1997–2012
Celkový počet sérií: 4
Premiéra: 24. 2. 1997
Délka pilotu: 106 minut

Kdo?

Herci: Martin Dejdar, Zbyněk Fric, Jana Hubinská, Radim Kalvoda, Jiří Langmajer, Pavel Nový, Jiří Schmitzer, Jan Teplý ml., Oldřich Vlach, Jakub Wehrenberg

O čem to je?

Bývalý západní letec Antonín Maděra se vrací z Anglie, aby v rodné vsi zapomněl na útrapy i hrůzy války, usadil se zde a mohl tu chovat koně. Že přichází do jiného Svatého Štěpána, než byl ten, který musela jeho rodina v roce 1939 opustit, tušil. Ale to, co ho zde po šesti letech opravdu čeká, nemohl odhadnout ani ve svých nejbujnějších představách.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

jesmot

Status: viděno pár náhodných momentů v televizi
Hodnocení celého seriálu: -

Tomuto seriálu jsem se dlouho bránil a dlouho mu odolával, takže jsem až doposud viděl max pár scén v televizi a znal jen úvodní znělku. Nikdy se mi do Zdivočelé země moc nechtělo a ke všemu tak dlouhý první díl.

Seriál jako takový nejspíš nestojí za prd, ale kombinace délky, hluchých míst a vleklosti udělá svoje. V průběhu pilotu je nastíněno spousta příběhů a s nimi vyvstává také množství otázek, nic z toho ovšem není takové, že by to vysloveně chytlo a chtěli jste vědět, jak ta či ona dějová linka dopadne.

Herecké obsazení je zajímavým mixem všech možných jmen české scény, takže ač známá jména, stejně jsou neohleděné. Trochu mi vadí zbytečně natahované scény mlčení hlavního hrdiny, který vypadá, že ze sebe není schopen dostat kloudné slovo, hned v následujícím záběru to vypadá nadějně a nakonec stejně nic. Jinak tu asi není žádná postava, která by vyloženě neseděla nebo byla otravná, každý si tu tak může najít někoho, s kým sympatizovat.

Za mě teda rozjezd nic moc, možná s dalšími díly se to rozjede a i s dalšími lety, ale prozatím fakt ne. Možná bude do budoucna zajímavější také zpracování doby, které je místy i jen v náznacích, teda mimo hlavní události. Nové diváky by si seriál mohl z řad mladších ročníků získat především koni, těch jsme ale v úvodu příběhu zatím neměli šanci moc vidět. Každopádně mě si to ani s rozmanitostí prvků nezískalo.

+ vykreslení doby

- vleče se
- nezaujme
- rychle zapomenete

Moje hodnocení pilotu: 60 %
Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to dej vědět světu! 
jesmot

jesmot

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře1zobraz příspěvek
Pipa22

Pipa22

... ja na ZZ koukala rada, hlavne teda na prvni radu. Dily z kriminalu pak byly dost husty.
před 53 týdny
Další články k tématu