18. 9. 2019

Den v seriálech: Shledání hvězd, BG, Služebnice a další

Castingy

Will Poulter: Lord of the Rings (Amazon)
Ewan McGregor: Halston (Netflix)
Milo Ventimiglia: Evel (USA Network)
Darren Criss: Hollywood (Netflix)
Amanda Peet a Christian Slater: Dirty John (USA Network)
Gillian Anderson: role Margaret Thatcherové v The Crown (Netflix)
Katey Sagal: vrací se jako Louise v The Conners (ABC)
Adam Pålsson, Richard Dillane, Leanne Best: Young Wallander (Netflix)
Craig T. Nelson: Young Sheldon (Malý Sheldon) (CBS)
Liv Tyler: 9–1–1: Lone Star (Fox)
Uzo Aduba: Fargo (FX)
Alexander Skarsgård, Whoopi Goldberg: The Stand (CBS All Access)
Richard Dormer: The Watch (BBC America)
Steven Pasquale odchází z Filthy Rich, nahrazuje ho Aaron Lazar (Fox)
Dylan Walsh: Blue Bloods (Spravedlnost v krvi) (CBS)
Charlie Hunnam: novinka Shantaram (Apple TV+)
Constance Zimmer: Shameless (Showtime)
Tim Matheson: Rebeccin otec v This Is Us (Tohle jsme my) (NBC)
Marilyn Manson: American Gods (Američtí bohové) (Starz)
Timothy Olyphant: Fargo (FX)
Jasmine Guy: Grey's Anatomy (Chirurgové) (ABC)
Kiefer Sutherland a Boyd Holbrook: The Fugitive (Quibi)
Charlyne Yi: Good Girls (NBC)

Premiéry

Watchmen: 20. října na HBO
Modern Love: 18. října na Amazonu
His Dark Materials (Jeho temné esence): 4. listopadu na HBO a BBC
Schitt's Creek: 7. ledna 2020 na Pop
film Psych (Agentura Jasno): jaro 2020, bude se jmenovat Psych 2: Lassie Come Home

Nové projekty a seriály

Hulu očkem pohlíží na případný sequel ke svému největšímu hitu The Handmaid's Tale (Příběh služebnice). Potenciální seriál by se měl inspirovat dalším pokračováním od Margaret Atwood s názvem The Testaments; kniha je v prodeji od 10. září. Příběh se odehrává 15 let po událostech z Handmaid's Tale.

USA Network objendává minisérii Evel, která vypráví skutečný příběh Evela Knievela. V hlavní roli se objeví Milo Ventimiglia. Evel Knievel se v 70. letech připravuje na další neskutečnou akci na pomezí života a smrti – historický skok ze Snake River Canyon. Seriál nabídne komplexní portrét muže, který si žije svůj americký sen, vyrovnává se s hvězdnou slávou a vychovává rodinu… a čelí velmi vysoké pravděpodobnosti, že ho jeho další skok zabije.

The CW vyvíjí sequel k seriálu Dark Shadows z 60. let. Dark Shadows: Resurrections má být pokračováním původního seriálu a má sledovat upírskou rodinu Collinsů v současnosti.

Apple TV+ objednává reboot dětského seriálu z 90. let Ghostwriter. Když duch vystraší místní knihkupectví a vypustí fiktivní postavy do skutečného světa, čtyři děti musí spojit síly a vyřešit vzrušující záhadu, která se týká nedokončených záležitostí tohoto ducha. Mají k dispozici tajné zprávy, které vidí jen oni, a v průběhu vyšetřování se z nich stanou přátelé.

Netflix v Polsku natočí mystery thriller The Woods. Jde o adaptaci knihy Harlana Cobena. Příběh se odehrává ve dvou časových pásmech – v letech 1994 a 2019. Varšavský právník stále truchlí nad ztrátou sestry před 25 lety, která na letním táboře jedné noci vešla do lesa a už ji nikdy nikdo neviděl. Nyní se našlo mrtvé tělo chlapce, který zmizel s hrdinovou sestrou. Na těle se najdou důkazy, které ho pojí s jejím zmizením. Hrdinovi se zvyšuje naděje, že sestra může být stále naživu, ale nebezpečná tajemství z jeho rodinné minulosti ohrožují vše, co se zoufale snažil držet pohromadě.

CBS vyvíjí sitcom Fun. Jde o příběh bratra a sestry, kteří se vždy podoporují a pobízí, aby si užívali zábavu. Fun oslavuje život, a to navzdory tomu, že rodinný podnik je vedení pohřebního ústavu. Jak se v jejich rodině říká, nemůžete vyhláskovat funeral (pohřeb) bez f-u-n (zábava). Bratr se vrací zpět do svého rodného městečka, aby sestře pomohl vést pohřební ústav poté, co zažil devastující rozchod se showbusinessem. V hlavních rolích se objeví Michael Urie a Becki Newton, kteří tak hlásí shledání z Ugly Betty (Ošklivka Betty).

Apple TV+ objednává drama Shantaram, v hlavní roli se objeví Charlie Hunnam. Jde o adaptaci románu Gregoryho Davida Robertse z roku 2003. Lin je na útěku z australského vězení a chce se ztratit v rušném Bombaji. Nemá kontakt s rodinou ani přáteli a vytvoří si nový život v temných uličkách, barech a podsvětí Indie.

Apple objednává drama Mosquito Coast, v hlavní roli se objeví Justin Theroux. Jde o adaptaci stejnojmenného románu z roku 1981, který napsal Justinův strýc Paul Theroux. Hlavní hrdina je idealista, který se rozhodne usadit svou rodinu v Latinské Americe.

Nová streamovací služba od NBC chystá pro své spuštění řadu rebootů. Dočkáme se návratů seriálů Saved by the Bell (Konečně zvoní), Punky Brewster, a také Battlestar Galactica.

V Saved by the Bell se vrátí několik původních herců, např. Elizabeth Berkley a Mario López.

V Punky Brewster si Soleil Moon Frye opět na triko vezme hlavní roli a zazáří jako dospělá verze své původní postavy. Hrdinka je nyní svobodná matka, která vychovává své tři děti a snaží se dát život znovu dohromady. Jednoho dne potká mladou dívku, která jí neuvěřitelně připomíná sebe samu, když byla ještě dítě.

Nový seriál Battlestar Galactica bude vyvíjet producent Sam Esmail. O příběhu se toho příliš neví, ale podle dostupných informací je Esmail obrovským fanouškem BG a tento projekt byl v jeho seznamu na špičce toho, co by chtěl vytvořit poté, co získal obrovskou čtyřletou smlouvu s NBC Universal Productions. Následující řádky jsou spekulacemi o tom, jaký by potenciální děj příběhu mohl být: V sedmém miléniu ve velmi vzdálené galaxii zuří tisíciletá válka. Cylonská invaze zničila všech dvanáct lidských planet. Přeživší nasednou na zbývajících 220 lodí a následují Galacticu – obrovskou válečnou vesmírnou loď. Spolu se vydávají hledat mýtickou třináctou planetu, o které se v kruzích folkloru mluví jako o Zemi.

Další střípky

Felicity Huffman byla za svou účast ve skandálu podplácení škol odsouzena na 14 dní do vězení.

Apple TV+ začne na trhu působit od 1. listopadu, v USA se ceny budou pohybovat kolem pěti dolarů měsíčně.

Amazon natočí seriál LOTR na Novém Zélandu, konkrétně v Aucklandu.

The Good Place připraví fanoušky na poslední sérii. NBC vypustí 26. září šestidílný webseriál The Good Palce: The Selection, který bude sloužit jako můstek mezi třetí a čtvrtou řadou.

ABC chystá obrovský projekt, který divákům zabrnká na nostalgickou strunu. Na podzim přinese hned několik hereckých shledání ze svých ikonických seriálů včetně Charmed (Čarodějky), Castle (Castle na zabití) nebo Cheers (Na zdraví). Zde je seznam toho, na co se můžeme těšit:

Trailery

This Is Us (Tohle jsme my)


Apple TV+


Modern Love


Looking for Alaska


How to Get Away with Murder (Vražedná práva)


Shameless


Castle Rock


Are You Afraid of the Dark?


Supernatural (Lovci duchů)


Living with Yourself


Daybreak


The Blacklist (Černá listina)


Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
CrazyGeek

CrazyGeek

Are You Afraid of the Dark? ... Jo, tohle byla moje největší dětská srdcovka a dodnes si některé díly...
před 46 týdny
jesmot

jesmot

Mám pocit, že všech šest epizod je k dispozici už od 13. září na webu a v aplikaci NBC.
před 46 týdny
Tempy

Tempy

A já myslela, že se na Rookieho už ani víc těšit nemůžu! :) A kvůli Halliwellkám si snad po letech pustím...
před 46 týdny
Další články k tématu