9. 10. 2019

S lupou do historie: Getting On

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Getting On 1×01: Episode #1.1?

Medailónek

Název: Getting On
Žánr: Komedie, Lékařský, Sitcom
Stanice: BBC Four
Vysílání: 2009–2012
Celkový počet sérií: 3
Premiéra: 8. 7. 2009
Délka pilotu: 35 minut

Kdo?

Tvůrce: Jo Brand, Vicki Pepperdine, Joanna Scanlan
Herci: Jo Brand, Ricky Grover, Vicki Pepperdine, Joanna Scanlan

O čem to je?

Příběhy z geriatrického oddělení britské státní nemocnice, které prožívá zdravotní sestra Kim Wilde a její kolegové s pacienty, nejsou vždy jen smutné, často se dočkají nějakého toho tragikomického případu při každodenním zachraňování lidských životů.

Trailer

Není

Historie očima SerialZoňáků

jesmot

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Na úvod musím vzít zpět, co jsem před týdnem napsal o GoT, protože až toto bylo za trest. Super lekce, ve srovnání s Getting On je Game of Thrones skvostem. Já chápu, že tam na ostrově mají jiný humor, ale tomuto se vážně někdo směje, vždyť tam není snad ani jediná scéna, při které by se dalo alespoň pousmát. Takže tak nějak vlastně ani nevím, co k tomu napsat.

Pilot je příšerně nudný, nevím, možná jsem úplně mimo já, ale co prosím je na tom celém vtipného. Super tak sníme dort mrtvé pacientce, budeme tu řešit, komu patří hromada na židli, a pokusíme se hádat, jakým jazykem asi tak může ta žena mluvit, protože, co kdyby náhodou jsme se trefili. Co? Navíc nechápu naprosto nesmyslné záběry třesoucí se kamery, díky níž to celé vypadá jako hodně nepovedený studentský film, a to ještě rozhodně ne z roku 2009. Navíc má vše super barvu, takže chvílemi nevíte, jestli náhodou jen tupě nehledíte do zdi.

I když má epizoda jen něco málo přes půl hodiny, nehorázně se vleče, ničím nepřekvapí a diváka spíš uspí. Herci své texty jen odříkávají, několikrát jen opakují po jiných, žádné emoce, spíš to místy působí, jako by snad zapomněli, co měli říct. Za mě tedy jeden z nejhorších seriálů, který jsem v poslední době viděl. Kdo ví, možná jen nechápu ten elegantní humor, nebo se tvůrci zkrátka se svým „úspěšným sicomem“ netrefili do správného žánru.

- mimo žánr
- otravné postavy
- příšerné záběry
- téma
- vleče se

Moje hodnocení pilotu: 0 %
Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to ukaž ostatním! 
jesmot

jesmot

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil. Buď první!
Další články k tématu