13. 10. 2019

S lupou do historie: F. L. Věk

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte F. L. Věk 1×01: Malý František Věk?

Medailónek

Název: F. L. Věk
Žánr: Drama, Historický
Stanice: Československá televize
Vysílání: 1971–1990
Celkový počet sérií: 1
Premiéra: 12. 9. 1971
Délka pilotu: 62 minut

Kdo?

Tvůrce: -
Herci: Radoslav Brzobohatý, Antonie Hegerliková, Jan Pivec

O čem to je?

Děj pojednává o českém vlastenci, publicistovi a skladateli z doby národního obrození. Proti sobě stojí osudy dvou českých vlastenců, historických osob, Františka Heka – Věka a Václava Tháma. Zatímco Věk intenzivně pracuje pro národní věc při zděděném povolání kupectví na českém venkově, Thám si klade vyšší úkoly, odejde z občanského povolání ke kočujícím divadelním společnostem…

Trailer

Není

Historie očima SerialZoňáků

jesmot

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Tento seriál jsem měl na seznamu už dlouho, ale nikdy jsem se k němu nedokopal. Několikrát nás na něj na základní škole odkazovala češtinářka, kterou tímto pozdravuji, a vychvalovala, jak seriál skvěle vykresluje onu dobu a o jak povedené zpracování předlohy se jedná. Konečně na něj tedy přišel čas a přiznávám, že jsem mírně zklamaný.

Úvodní díl je dost dlouhý, jsou tu hluchá místa a docela se tu skáče z jednoho na druhé. Některé věci nejsou dovedeny k žádnému cíli a nemyslím si, že bychom se ho mohli dočkat v dalších dílech. Taky časové skoky byly trochu náročné, jelikož se nedělo nic moc závratného, sem tam se objevil letopočet, ale nijak zvlášť to neubíhalo. Hádám, že v dalších díle, jak se bude příběh zabývat pozdější dobou a životem dospělého Věka, by mohl být seriál zajímavější, ale v současnou chvíli dějově zase tak moc nezaujme.

Obsazení je pestré, je tu celá plejáda známých špičkových herců a vlastně mi ani nijak nevadí, že je mám zapsané v jiné roli. Postavy se nedají úplně hodnotit, jelikož se jedná o skutečné osoby z historie. Vlastně je tu jedna věc s tím spojená, vzhledem k době a tím přítomnosti církve tu zaznívá latina. Tyto promluvy nejspíš nejsou pro děj nijak podstatné, ale trochu mi vadí ta nevědomost.

Další díly nijak zvlášť nepotřebuji, možná při kratší délce by to šlo. V podstatě si mě seriál nezískal ničím. To, že tu jsou příjemná jména, opravdu nestačí, navíc negativa převažují, tudíž za mě v současnou chvíli spíš ne.

+ pestré obsazení

- vleče se
- skáče

Moje hodnocení pilotu: 40 %
Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nás motivuj sdílením! 
jesmot

jesmot

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře11zobraz všech 11 příspěvků
arthurcz

arthurcz

Jasně, hodnocení je vždycky subjektivní, ale tohle hodnocení, tak to je fakt úlet. V mém žebříčku českých...
před 43 týdny
_-0-_

_-0-_

Několik poznámek k nejednoznačnosti dopadů a přínosu národního obrození: Na počátku obrození...
před 42 týdny
petruskaJ

petruskaJ

Já mám seriál ráda podobně jako seriály Sňatky z rozumu a Zlá krev. Jsou pro mě takové nostalgické a...
před 42 týdny
Další články k tématu