Diskuze k článku Novinka pod lupou: His Dark Materials (BBC/HBO)
avatar uživatele
A.R.G.U.S.
Redaktor | Cool level: 64 | Tyrion Lannister
4. 11. 2019 / 23:41:55 (před 4 roky)
off

Jsem moc rád, že tento seriál zatím mohu zařadit mezi ty zdařilé knižní adaptace, už se nemohu dočkat až uvidím spoustu scén, které znám z knih...

Jo zvířata mohou měnit podobu a když jejich společník dospěje, tak se dá říct, že dospějí i oni a potom už budou mít stálou podobu. Baví se o tom v těch kryptách, jak přemýšlí, jaká bude jejich finální podoba...

avatar uživatele
Deaneira
Dlouholetý uživatel | Cool level: 32 | Debra Morgan
5. 11. 2019 / 12:15:09 (před 4 roky)
on

Konečně zdařilá adaptace knih, hrozně jsem se těšila a opravdu se jim to povedlo

avatar uživatele
Kolombo
Dlouholetý uživatel | Cool level: 31 | des. Walter 'Radar' O'Reilly
5. 11. 2019 / 12:55:08 (před 4 roky)
off

Rozjezd dobrý. Snad udrží laťku.

Non cuspi causa qui non debe cuspire
avatar uživatele
hacker3985
Redaktor | Cool level: 43 | maj. Frank Burns
5. 11. 2019 / 18:42:32 (před 4 roky)
off
Deaneira napsal(a):

Konečně zdařilá adaptace knih, hrozně jsem se těšila a opravdu se jim to povedlo

Musím souhlasit konečně nějaká knižní adaptace která se podařila a pokud si to udrží laťku tak se to vyrovná i prodloužený verzi LOTRa co se kvalitní adaptace týče.

Netrap se s tím, když tě někdo pomlouvá za zády. Protože je v perfektní pozici, aby ti mohl políbit p**el.
avatar uživatele
Majkl303
Dlouholetý uživatel | Cool level: 31 | des. Walter 'Radar' O'Reilly
5. 11. 2019 / 22:14:17 (před 4 roky)
off

Jednoznačně sdílím zdejší nadšení! :) Očekávání jsem měl velká, ale po pilotu jsem zatím nadšen. Vypadá to oproti filmu mnohem temněji a dospěleji, tak snad si to tu atmosféru udrží po celou dobu (podle ukázek to vypadá, že jo). Keen, McAvoy, Wilson naprosto perfektní; jediný, kdo mi zatím moc nesedí, je John Faa, ale snad si zvyknu. Jinak jsem zvědavý hlavně na Leeho, protože pokud se filmu něco fakt povedlo, tak to byl právě obsazení Sama Elliotta.

avatar uživatele
Jessica Angell
Uživatel od první verze | Cool level: 12 | Dale
6. 11. 2019 / 10:44:09 (před 4 roky)
off

Lidi já vám nevím..jako líbilo se mi to, ale že bych z toho po pilotu byla paf..úplně jsem nepochopila tu scénu s potopou, jak Asriel přinesl Lyru na Jordan, asi jsem ji v knize minula. Mě se teda víc líbil film než knihy, ano ukamenujte mě..jsem zvědavá na Medvěda kyrysníka a na Serafinu..a jinak..jen eh..tam ti rumuni no nevím..nenadchli mě..nebylo v knize že démoni všech rumunů mají podobu dravců nebo ptáků obecně? a pak..který z nich byl Otec ( jméno si nevybavím) a který vůdce rumunů.

Gabka
avatar uživatele
sandokan555
Dlouholetý uživatel | Cool level: 21 | Phil Dunphy
6. 11. 2019 / 10:54:40 (před 4 roky)
on

Dalo sa to pozerat, len mi prekazalo ze to dievca, chvilku sa prava normalne logicky a potom zrazu je uplne dieta co ma hadam 7 rokov. Je to dost nevyvazene co sa tyka spravania malej. Inak pilot v pohode a kniznu predlohu som necital.

avatar uživatele
Kahlan
Uživatel od první verze | Cool level: 77 | děda Abraham J. 'Abe' Simpson
6. 11. 2019 / 13:26:32 (před 4 roky)
off
Jessica Angell napsal(a):

Lidi já vám nevím..jako líbilo se mi to, ale že bych z toho po pilotu byla paf..úplně jsem nepochopila tu scénu s potopou, jak Asriel přinesl Lyru na Jordan, asi jsem ji v knize minula.

dávam re-reading kníh a neminula si nič...toto bola skôr narážka na novú sériu a Knihu prachu,ktorá sa odohráva pred Zlatým kompasom a kde je Lyra ešte malé bábätko
KNIHA

za mňa musím povedať,že spokojnosť a zatiaľ celkom veľká. z  filmu som mala zmiešané pocity a najmä z toho konca,ktorý mi prišiel useknutý a ako to skončilo som si najprv myslela,že mám nejakú zlú verziu,že mi tam pár minút chýba. ale toto vyšlo.je to ozaj blízke knihám a ja si to užívam,aj postavy/hercov,celý ten svet...proste všetko.už sa teším na ďalšie časti,ako to urobia,na Ioreka, Serafinu či Leeho

Gallifrey fall no more!
Editováno: 4x | Naposledy: 6. 11. 2019 / 20:35:44
avatar uživatele
pozitkar
Dlouholetý uživatel | Cool level: 9 | Rajesh Koothrappali
8. 11. 2019 / 07:06:10 (před 4 roky)
off

Po prvním díle jsem velmi spokojený. Ať už je to na seriál neskutečná výprava, herci (ta chemie je úžasná), skvělá hudba a nebo i to, že se zatím drží děje a budou mít čas se ho držet, protože mají 4x větší stopáž než ten nepovedený film. Taky je fajn, že si někdo uvědomil důležitost hlavní role a obsadil dítě, co umí hrát.

Sláma u kravína!
avatar uživatele
Daniel Rahl
Dlouholetý uživatel | Cool level: 2 | Jake Harper
9. 11. 2019 / 15:26:40 (před 4 roky)
off

Filmová hlavní představitelka byla lepsí. Vypadá jak židovka co vylezla z Dachau. Dost radikální názor :D ale já mám rád válečné filmy a první co mě napadlo bylo tohle.

avatar uživatele
Sonya
Běžný uživatel | Cool level: 12 | Dale
3. 1. 2023 / 10:19:16 (před 67 týdny)
off

Ako fanúšika a človeka, ktorý čiastočne prečítal knižnú sériu Zlatý kompas, ma tento seriál okamžite zaujal. Vedela som, že ho najskôr budem porovnávať s filmom, ktorý som poznala a bol pre mňa celkovým sklamaním. Herečka sa v hlavnej roly skutočne našla a súhlasím s tým, že sa na ňu perfektne hodila. :) Séria ma celkovo bavila, hoci uznávam, že o svete, v ktorom sa dej odohrával som už nejaké informácie z knižiek mala predtým, takže som sa v príbehu toľko netopila ako seriáloví maniaci, ktorí sa naň neznalo vrhli. :) Za seba ale môžem povedať, že sa seriál okamžite zaradil medzi mojich favoritov. :)

Sonya