10. 11. 2019

S lupou do historie: Knight Rider

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Knight Rider 1×01: Knight of the Phoenix?

Medailónek

Název: Knight Rider
Žánr: Akční, Dobrodružný, Krimi, SciFi
Stanice: NBC
Vysílání: 1982–1986
Celkový počet sérií: 4
Premiéra: 26. 9. 1982
Délka pilotu: 92 minut

Kdo?

Tvůrce: Glen A. Larson
Herci: William Daniels, David Hasselhoff, Patricia McPherson, Edward Mulhare

O čem to je?

Michael Long, mladý policista, je napaden a postřelen při výkonu své práce. Když je před smrtí zachráněn bohatým dobrodincem, dostává se mu nové tváře a s ní také nové identity, od teď je z něj Michael Knight. Rozhodne se i nadále bojovat se zločinem, v tom mu bude pomáhat vylepšený vůz s názvem K.I.T.T., který je vybaven umělou inteligencí a s Michaelem komunikuje. Společně se vydávají na dobrodružnou jízdu.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

jesmot

Status: nikdy neviděno komplet
Hodnocení celého seriálu: -

Takový kultovní seriál, no já se dnes bojím cokoli napsat, abych nebyl ukamenován. Myslím, že všichni mají seriál spjatý především s úžasnou hudbou, takže už jen tím si pilot člověka získá. Samozřejmě další peckou jsou efekty a auto (ještě aby ne, při té ceně), celé je to jedna velká bomba, ke všemu vzniklá v 80. letech. Koho už si tento seriál mohl nezískat.

Už je to pár let, co jsem seriál viděl naposledy při nějakém tom přepínání programů, takže dnešní návrat ke Knight Riderovi byl příjemně nostalgický. Pilot se od druhé poloviny nese v akčním duchu, který je typický pro celý seriál, za co vděčí dvojnásobné délce. To však není na škodu, jelikož se seriálu dostalo příjemného úvodu, který naznačil něco málo z dalšího děje a pak napínavou podívanou při první společné cestě KITTa s Michaelem.

Obsazení, o tom snad ani nemá cenu mluvit, Davida Hasselhoffa měli lidi radši hádám už jen v Pobřežní hlídce. Takže taková hvězda v kombinaci s hlasem Williama Danielse (pro nás samozřejmě dabing v podobě Bohdana Tůmy případně Zdeňka Junáka) vytvořila neuvěřitelné duo, které přineslo na obrazovky neotřelou jedinečnou podívanou. Mám pocit, že když Glen A. Larson přišel s tímto projektem, bylo to poprvé, co se v hlavní roli objevilo auto, párkrát se o to ještě někdo později pokusil, ale nikdy už to nedosahovalo úrovně Knight Ridera, ať už mírou, kterou je auto jako hlavní postava, tak i zajímavostí.

Přesto přese vše se jedná teprve o pilot a nemá to ještě úplně tu šťávu, kterou seriál dostane čase. Třeba dvojice blbý a blbější, která se snaží ukrást KITTa byla naprosto zbytečná, každopádně chápu, že nám tvůrci chtěli ukázat něco víc. Dohromady se jedná o příjemný pilot, který navnadí na další sledování a i po letech chytí za srdce. Jen mě teď tak napadá, on se Michael nikdy za Maggie s Buddym nevrátil, že?

+ K.I.T.T.
+ David Hasselhoff
+ hudba
+ úvod i akce
+ efekty

Moje hodnocení pilotu: 80 %
Další díly seriálu
Tohle přeci nemůžeš ostatním zatajit. 
jesmot

jesmot

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře23zobraz všech 23 příspěvků
Makronka

Makronka

Xena se mi líbila hlavně proto, že ráda vidím, když se do seriálu protíná styl a vkus samotného tvůrce,...
před 39 týdny
Drunk_Queen

Drunk_Queen

Xena je v plánu za pár týdnů. Mělo by stačit do té doby zkouknout a poslat jesmotovi, ale zapsala...
před 38 týdny
jesmot

jesmot

Jojo, už jsme to s andromache pořešili.
před 38 týdny
Další články k tématu