17. 11. 2019

S lupou do historie: The O.C.

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte The O.C. (O.C.) 1×01: Pilot?

Medailónek

Název: The O.C. (O.C.)
Žánr: Drama, Komedie, Romantický, Teen
Stanice: Fox
Vysílání: 2003–2007
Celkový počet sérií: 4
Premiéra: 5. 8. 2003
Délka pilotu: 43 minut

Kdo?

Tvůrce: Josh Schwartz
Herci: Mischa Barton, Rachel Bilson, Adam Brody, Melinda Clarke, Peter Gallagher, Benjamin McKenzie, Kelly Rowan

O čem to je?

Když se Ryanu Atwoodovi zhroutí celý svět, ujímá se ho obhájce Sandy Cohen, který mladíka na čas přivádí k sobě domů. Poklidný život zámožné rodiny je tak navždy změněn, stejně tak jako ten problémového teenagera. Pod třpytivou skořápkou bohatství a okázalosti se totiž skrývají podobné problémy a starosti, jako všude jinde na světě.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

jesmot

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Po dlouhé době oceňuji úvod, který naprosto chytl. K tomuto typu seriálu by mi úplně pasovalo takové to zdlouhavé uvádění do příběhu, voice-over vysvětlující, jak se postavy dostaly do tohoto bodu, jenže akční začátek byl naprosto skvělý a nalákal na celou epizodu. Nejinak tomu bylo také u závěru, kdy vyvstalo několik menších nebo větších otázek lákající zase na další díly.

Pilot přinesl v docela krátkém čase množství zajímavých příběhů, které se navzájem proplétají, je tu hromada nedorozumění, která budou mít na svědomí ještě velké věci. Seriálu sedí střet rozličných světů, díky němuž se postavy navzájem zlepšují a posunují dále. Vztahová linka je také příjemná, přiznávám, že mě tentokrát docela chytila. Nemá to sice žádnou velkou uměleckou kvalitu, prostě taková teen klasika, ale jako oddechovka fajn.

Trochu mi neseděla scéna, kdy dcera „vyřizuje“ otcovy problémy. To té holce fakt nedošlo, že je asi něco víc špatně než jen nějaká drobnost v práci? A jako už teď můžu říct, že rodič by mi při dalším sledování nehorázně lezl na nervy. Navíc ve vzduchu visí otázka, proč jsou rodiče s partnerem, se kterým jsou, a ne s tím druhým. Jako za mně je to takto správně a vůbec mě neláká varianta, kde by to bylo naopak.

Pilot utekl, zaujal a nalákal, sice je to celé takové předvídatelné, ale mě to prostě chytlo, podobně jako spoustu jiných při uvedení tohoto seriálu. Příběh mi do jisté míry připomíná Beverly Hills 90210, pokud je to tedy vaše srdcovka a s O.C. jste ještě neměli tu čest, jen směle do toho.

+ úvod
+ postavy
+ příjemné prostředí
+ střet dvou světů

- někdo je tu na ťafku

Moje hodnocení pilotu: 70 %
Další díly seriálu
Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko! 
jesmot

jesmot

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře8zobraz všech 8 příspěvků
milosh

milosh

O.C.čko je srdcovka. Nejradši mám první řadu, a pak hlavně čtvrtou, protože zbavit se problémové Marissy ten...
před 38 týdny
Makronka

Makronka

Samotný OC jsem sledovala pravidelně po příchodu ze školy, četla jsem o nich v bravíčku. Nedá se...
před 37 týdny
allyska

allyska

Mám to úplně stejně, druhou a třetí řadu jsem i někdy proklikávala, byla to hrozná soapka přitažená...
před 37 týdny
Další články k tématu