Facebook Twitter E-mail
10. října 2012

Michael Bay chystá pro TNT akční drama The Last Ship

Zdá se, že za poslední roky zjistilo mnoho hollywoodských ikon, že svět seriálů by nemusel být až tak špatný business. Jedním z těch, co se jim daří na co sáhnou (alespoň komerčně) je rozhodně Michael Bay. Tenhle chlápek momentálně pracuje v JAR na seriálu o pirátech (psali jsme tady), ale odpočinku si příliš neužije ani pak. Zjevně ho něco táhne k tématice spojené s loděmi a tak se pouští do další práce. Stanice TNT se totiž rozhodla objednat pilot k projektu The Last Ship, akčním dramatu, které bude produkovat právě Michael. Seriál bude založen na příběhu stejnojmenné novely Williama Brinkleye. Scénáře se ujme tvůrce seriálové detektivky Beze stopy (Without A Trace) Hank Steinberg a Steven Kane (The Closer).

Příběh románu The Last Ship se soustředí na posádku bitevní lodě USS Nathan James, která se musí vypořádat s novou realitou poté, co byl díky globální katastrofě zničen celý svět tak jak ho známe. Lidé na lodi jsou jedni z mála, co událost přežili. V knize, která se odehrává během studené války, bylo důvodem katastrofy to, že proti sobě USA a Sovětský svaz vyslali jaderné střely. Otázkou je, jak s příběhem zamává nynější vývoj událostí a to, že podobný konflikt není aktuální. Bát se ale nemusíme, Bay se s tím jistě popere a třeba do toho zamotá mimozemšťany, co?

Bay sám se ujme role producenta spolu se svými kolegy Bradem Fullerem a Andrew Formem. Steinberg bude působit jako showrunner. Během několika posledních let Bay pracoval na opravdových trhácích (série Transformers, Bad Boys, Armagedon) a my věříme, že ani ve světě seriálů se neztratí.

Objevily se již také první informace o obsazení. Michaela McManus (Awake) bude hrát poručíka Jackie Makena, která bude mít na starost bojové operační centrum a raketovou výzbroj. Charles Parnell se představí jako Hugh Jeter, velící důstojník na lodi USS Nathan James. Na Travise Van Winklea (902 10) čeká role Danny Greena, velitele malé speciální jednotky SEALS, která je na lodi umístěna. Uvidíme také Christinu Elmore jako poručíka Alishu Granderson, ta se postaví za kormidlo a Sama Spruella v roli paleomikrobiologa Quincyho.

Je pravda, že námět není příliš originální, nicméně v záplavě neustálých komedií a kriminálek by se podobné seriály ztratit nemusely. Váš názor?

Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko!
megawir
Autor je dlouholetým redaktorem SerialZone, nenapravitelným fanouškem seriálů téměř všech kategorií a spoluzakladatelem společnosti Outpoint.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Anetka888
hodně dávno
Třeba dorazí i Optimus Ship. :D
ševča
hodně dávno
no prý tam bude hrát i eric dane. jenom mně to připadá jako těžení...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY