8. 12. 2019

S lupou do historie: Once Upon a Time

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Once Upon a Time (Bylo, nebylo) 1×01: The Thing You Love Most?

Medailónek

Název: Once Upon a Time (Bylo, nebylo)
Žánr: Drama, Fantasy
Stanice: ABC
Vysílání: 2011–2018
Celkový počet sérií: 7
Premiéra: 23. 10. 201
Délka pilotu: 42 minut

Kdo?

Tvůrce: Adam Horowitz, Edward Kitsis
Herci: Robert Carlyle, Josh Dallas, Jared Gilmore, Ginnifer Goodwin, Jennifer Morrison, Lana Parrilla

O čem to je?

Pohádky existují. A v jedné z nich zlá čarodějnice všechny postavy z pohádkového světa zaklela a uvěznila ve skutečném světě, kde si už nikdo z nich nepamatuje kým původně byl. To se ovšem může změnit příchodem jediné osoby.

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

jesmot

Status: viděny první tři epizody
Hodnocení celého seriálu: -

A je to tady zase, tak moc jsem se téměř před čtyřmi lety těšil na tento seriál, až jsem se nedostal dál než ke třetímu dílu. Každopádně i dnes chápu, že jsem byl tak moc natěšený, protože pilot minimálně zajímavostí opravdu stojí za to.

Možná bych Once Upon a Time odvážně přirovnal k naší Arabele, přeci jen pohádkový svět prolínající se se světem lidí, zlá čarodějnice, podoba s Rumburakem čistě náhodná… Takže si myslím, že pokud to lidi nesrovnávají a jsou připraveni a ochotni přijmout temnější variantu s větším množství krve, tak směle do toho.

Je naprosto úžasné, jak se přechodem mezi světy postavy změnily, jen tedy Sněhurčiny vlasy, proč? Ale zase takový Gold/Rampelník, ten stojí za to v obou podobách. Postavy jsou všeobecně poutavé nejen vzhledem, navíc se jejich množství může neustále měnit, teď bychom mohli zabít toho, pak přidáme tuto postavu, jo proč ne, alespoň to udrží diváky v napětí.

Líbí se mi, že i příběh jako takový je dost pohádkový a pozitivní, přináší naději a vnáší něco nového do seriálového světa. Na druhé straně jsou tu ty efekty, které jsou působivé, tedy až na pohyb královny po podlaze, to je fakt divné, a potom samočistící princův meč, kdy je všude okolo krev, ale meč je prostě čistý (jo a ten boj s dítětem v náruči, taky celkem dost přitažený za vlasy). Ale přicházející kletba a černota, to vypadalo dobře.

Nevidím po pilotu žádný větší problém, proč by to nemohlo fungovat, za to ostatně mluví také počet sérií, takže až bude čas, určitě to bude super maraton. A osobně mě dost láká také spin-off s Alenkou, tak snad ani ten nezklame. Jen teda úplně nevidím, jak tvůrci udrželi koncept dvou rovin, protože by museli mít rozplánovaný celý příběh, aby věděli, co si můžou dovolit provést ve kterém světě.

+ rozmanitost postav
+ hezké lokace
+ přerod postav

± efekty

- neudržitelné

Moje hodnocení pilotu: 80 %
vuvicom

Status: viděno komplet
Hodnocení celého seriálu: 100%

Vím, že se budu opakovat, ale vážně to takhle začalo? Tímhle seriálem jsem žila několik let a je pravda, že dodnes si myslím, že první série byla ta nejlepší.

V tomhle seriálu září několik skvělých herců, které můžeme dnes už znát z mnoha jiných seriálů. Je pravda, že díky tomu, že jsem je znala z OUaT, jsem dala šanci dalším seriálům jako třeba iZombie nebo Manifest.

Co se týká technické stránky seriálu, greenscreen je tu víc než očividný, ale podle mě to dodává ten pocit jiného světa. Takže přesto že efekty nejsou kdovíjak úžasné, mně se to prostě líbí.

Díl je plný emocí a úžasně nastíní začátek celého příběhu. Já si vždycky užívala víc ty části v pohádkovém světě, protože sama jsem takovým snílkem jako malý Henry.

Přiznám se, že po tomhle mám velkou chuť si pustit dalších pár dílů, i když na to nemám úplně čas. Každopádně Once Upon a Time stojí za to vidět a to obzvlášť tak první 3 série. Doporučuji!

+ herci
+ téma
+ pohádkové postavy

- filmové triky, ale přece jenom je to 8 let staré

Moje hodnocení pilotu: 90 %
Další díly seriálu
Úderná hláška pro podporu sdílení. 
jesmot

jesmot

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře16zobraz všech 16 příspěvků
Undertaker4

Undertaker4

Skončil jsem u 3. série, tak si říkám, že bych to měl dokoukat. Nebylo to vůbec špatné.
před 41 týdny
verunkabrožová

verunkabrožová

Já tento seriál milovala,mám ho na exteráku a občas si nějaké díly pustím,taková srdcovka :)
před 40 týdny
Kyra01

Kyra01

Tento seriál milujem, videla som ho niekoľkokrát (teda prvé série), a napriek tomu, že posledné série sa...
před 40 týdny
Další články k tématu