22. 12. 2019

Vánoce v seriálech IV

Vánoce v seriálech IV

Je před námi závěrečná pětadvacítka seriálů, u jejichž svátečních epizod si často krátíme předvánoční čas. Určitě už tak nějak tušíte, které kousky jsme si nechali až pro závěrečný díl naší série. Pevně věříme, že si tu najdete své top seriály, nezapomeňte nám proto sdělit, jestli jste se konečně dočkali, případně na co jsme zapomněli. Nechejme zbytečného protahování a přejděme přímo ke klenotům s vánočními epizodami.

Black Mirror (Černé zrcadlo)

Seriál se dočkal vánoční epizody ještě na původní stanici, před tím, než přešel na Netflix. Před štědrovečerní večeří se Matt snaží rozmluvit Joeho, se kterým žije posledních pět let. Matt postupně vypráví, jak se dostal na místo, kde se momentálně nacházejí, a při strašidelných příbězích se připojuje i Joe.

(3×00)

Photo © Channel 4

Young & Hungry (Mladí a hladoví)

Gabi se rozhodne o Vánocích udělat dobrý skutek, Yolanda je se sestrou Jolandou na ostří nože a Gabi je chce usmířit. Alan mezitím odjíždí za rodinou oslavit chanuku, a tak zůstává Elliot sám. Svátky jsou ale o radosti a rodině.

(2×21)

Photo © Freeform

ER (Pohotovost)

Naneštěstí také o svátcích se dějí nehody a další život ohrožující situace, a tak mají na pohotovosti stále co dělat. Vánoce jsou zde však také dny dobrých skutků, nových přírůstků a bohužel také rozchodů.

(1×10, 1×11, 2×10, 3×10, 4×10, 5×10, 6×09, 7×09, 8×10, 9×10, 10×10, 11×09, 12×10, 13×11, 15×10)

Photo © NBC

2 Broke Girls (2 $ocky)

Když se snažíte dát dohromady co nejvíce peněz a tlačí vás nájem, přijmete jakoukoli práci. A tak se může klidně stát, že z vás na svátky bude vánoční elf. Nebo se jako Max rozhodnete prodávat muffiny s trávou, ať jsou ty svátky taky trochu veselé.

(1×10, 2×12, 4×07)

Photo © CBS

Two and a Half Men (Dva a půl chlapa)

Pro trojku z tohoto seriálu jsou Vánoce hlavně o lásce a randění. Vlastně je úplně jedno, jestli se dáte dohromady s narušenou kuchařkou věřící na Santu, potenciální sestrou nebo třeba matkou svého kámoše. Nikdo totiž nechce o svátcích zůstat sám.

(3×11, 4×11, 7×11, 9×12, 10×11, 11×10, 12×08)

Photo © CBS

Leverage (Dokonalý podraz)

Ford s týmem se setkávají se starým známým, když je z obchodního domu vyhozen Santa a nahrazen jiným, který se má stát součástí plánovaného zločinu. Nathanovi se sice nechce, ale nezbývá než podlehnout nátlaku Parkerové.

(3×14)

Photo © TNT

M.A.S.H.

Ani válka nezabrání užít si alespoň trochu Vánoce. Jedny svátky píše Hawkeye svému otci a vzpomíná, další pak otec Mulcahy své sestře, jedny se pak koná večírek a Hawkeye se Šťabajznou drží při životě na smrt raněného. Svátky tak nejsou pouze šťastným obdobím, boužel přinášejí i smrt.

(1×12, 7×14, 9×05, 10×09)

Photo © CBS

The Grand Tour

Poté, co Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May ukončili své angažmá v Top Gearu a přesunuli se do The Grand Tour, přinesla trojice také vánoční epizodu. Jak jinak než ve velkém stylu, v osobitých svetrech a s notnou dávkou humoru.

(1×06)

Photo © Amazon

Timeless

Už je to rok, co se po velkém nátlaku fanoušků seriál dočkal zaslouženého dodatečného závěru, který se tak zároveň stal vánoční epizodou. Ve svátečním duchu se nese druhá polovina závěrečné epizody, kdy se tým vydává do Severní Korey v roce 1950. Vánoce se slaví rovněž v současnosti, kam se nakonec všichni vrací. Stejně tomu je také v roce 2024, kdy se Lucy vrací za Flynnem do roku 2014, aby mu předala deník.

(2×11)

Photo © NBC

Četnické humoresky

Brněnská pátračka nemá ani před Vánocemi klid, naštěstí si Arazím může užívat chvilku pokoje společně s Ludmilou na svatbě. Naneštěstí ani svatba neproběhne bez problémů, a tak musí jít odpočinek stranou.

(1×13)

Photo © Česká televize

The Addams Family (Addamsova rodina)

Addamsovi chtějí dokázat Wednesday a Pugsleymu, že Santa skutečně existuje, strýc Fester se tak za něj převleče. Když se ovšem zasekne v komíně, zbytek rodiny musí jednat rychle, Morticia, Gomez, Lurch, babička a Itt se proto rozhodnou také přestrojit a rázem je tu Santů hned pět.

(2×15)

Photo © ABC

Single Parents

Vánoce slaví také rodiče samoživitelé, jenže pro některé je to těžší než pro jiné. Poppy tráví první Vánoce sama, nakonec přijímá pozvání od Douglase, se kterým se pořádně opře do vánočních soutěží. Angie shání s Willovou pomocí dokonalý dárek, ten ovšem řeší, jestli říct dceři pravdu o dárcích. Letos do této plejády navíc přibyla nová postava, to ovšem není největším zvratem, na povrch totiž vychází jeden vztah.

(1×10, 2×10)

Photo © ABC

Joey

Joey oslavil Vánoce mimo Přátel ještě dvakrát ve svém vlastním seriálu.

(1×12, 2×12)

Photo © NBC

Scandal (Skandál)

Olivia koná o svátcích dobro, rozhodne se, že pomůže zabránit schválení zákona, který má mouchy. Blíží se také večeře kongresu, které se má účastnit a kterou Olivia pomáhá připravit. Naneštěstí mají tyto Vánoce pro Popeovou nahořklou chuť, dojde totiž na těžká rozhodnutí a odloučení.

(5×09)

Photo © ABC

Susedia

Susedia před svým návratem slavili dvakrát, pokaždé u jiné rodiny, pokaždé s jinými problémy a pokaždé s humorem. Ať už šlo o překažené milostné chvilky, koledy v maďarštině, domnělou krádež vánočního stromku nebo nečekanou návštěvu rodičů, se vším se parta dokázala vyrovnat a nakonec Vánoce oslovit víceméně v klidu.

(1×16, 3×16, 7×15)

Photo © Markíza

Mr. Bean

Pan Bean slaví Vánoce se svojí přítelkyní, jenže jsou pro něj dárky přednější než ona a vše je tak zkaženo. Ovšem tato epizoda je plná skvělého vánočního humoru, ať už při modernizovaném betlému, zkoušení světýlek, kradení stromku, soutěži o krůtu nebo dirigování vánoční kapely.

(1×07)

Photo © ITV

O krtkovi

A samozřejmě nemůže chybět ani něco pro děti. Krtek řešil o Vánocích, jaký vánoční stromek sehnat, protože ten klasický mu poničila vrána.

(1×24)

Photo © Československá televize

The Big Bang Theory (Teorie velkého třesku)

S někým jako je Sheldon snad svátky ani normální být nemůžou. Jednou Penny způsobí Sheldonovi trable, když mu koupí dárek a on musí hledat adekvátní dárek pro ni. Další rok má zase problém Penny, když přijíždí Beverly, matka Leonarda. O Vánocích se dá hrát Dračí doupě se sváteční tématikou. Když jedny svátky odjíždí Sheldon pryč, všichni si užívají zdobení stromku bez jeho pedantství a představují si, jaký by byl celí život bez něj. Po letech pak Sheldon opět musí shánět dárek, tentokrát ale pro Amy, navíc pro ni má být dárek trestem. Pochopitelně nechybí ani vyprávění o tom, jak kdo prožil uplynulé svátky. Zkrátka i tato parta zažívá rok co rok jedinečné Vánoce.

(2×11, 3×11, 6×11, 7×11, 8×11, 10×12)

Photo © CBS

Gilmore Girls (Gilmorova děvčata)

Rodina Gilmorova slaví vánoční svátky v tradičním stylu. Jeden rok se sejde rodina na večeři, kde ovšem chybí Lorelai, další pak Rory s Lorelai soutěží o nejhezčího sněhuláka a na závěr společné Vánoce v jiném složení než kdy dříve. Lorelai s Rory se vánočního období dočkaly i při krátkém návratu v zimní epizodě, která přinesla do svátečního období zas kousek něčeho nového.

(1×10, 2×10, 7×11, 8×01)

Photo © The CW

Castle (Castle na zabití)

Castle s Beckettovou oslavili Vánoce dvakrát, poprvé měly být pro Castla smutné, jelikož ho dcera i matka vyměnily za lepší program, nakonec se vše změnilo a přibyla i Beckettová. Další Vánoce byly stresující pro Beckettovou, protože byla nucena vymyslet dokonalé verše pro rodinné přání, navíc Castle spolupracoval kvůli případu s mafií. Naneštěstí pro jednoho z nich přinesly tyto svátky i jednu špatnou zprávu.

(5×09, 7×10)

Photo © ABC

How I Met Your Mother (Jak jsem poznal vaši matku)

Jaké by to byly Vánoce bez vyprávění o hledání matky? Lily kradoucí Tedovu výzdobu, Marshall pomáhající s rozvozem dárků, Robin starající se o nemocného Barneyho, příjezd Tedovy mladší sestry, dvě možná těhotenství nebo kouzelná žádost o ruku. To je jen zlomek toho, co Ted, Marshall, Lily, Barney a Robin spískají napříč pěti Vánocemi.

(2×11, 4×11, 6×12, 7×12, 8×11, 8×12)

Photo © CBS

Bones (Sběratelé kostí)

I v Jeffersonově ústavu se dočkali vánočních oslav. Jeden rok strávili přímo v laboratoři, když byli všichni uzamčeni vevnitř kvůli karanténě, tým si tak připravil improvizované oslavy. Další rok se nesl v duchu příprav vězeňských Vánoc rodiny Brennanových a polibku pod jmelím. O posledních svátcích se Booth s Brennanovou velmi sblíží, když je jeden z nich pokryt ostatky, které je potřeba důkladně odevšud sesbírat.

(1×09, 3×09, 5×10)

Photo © FOX

Poirot (Hercule Poirot)

Proslulý belgický detektiv se dočkal vánočních svátků dvakrát. Ani jednou se mu ovšem nepodařilo je strávit hezky doma a v teple, jak plánoval. A to je dobře, protože bychom přišli o jedinečné míchání Hercula Poirota, jeho skvělé hádání šarád a postup krájení manga.

(3×09, 6×01)

Photo © ITV

Friends (Přátelé)

Během 9 let stráví parta každý rok úžasné svátky, ať už jde o poznání Phoebeina otce, cukroví pro všechny, taneční pořad připravovaný na Silvestra, velký krok ve vztahu nebo nezapomenutelného vánočního pásovce, který společně se Santou a Supermanem vypráví příběh o chanuce. A to vše je o závěrečných devátých Vánocích vtěsnáno do jediné epizody při vzpomínání Chandlera, který se nakonec vrací na svátky za přáteli.

(1×10, 2×09, 3×10, 4×10, 5×10, 6×10, 7×09, 7×10, 8×11, 9×10)

Photo © NBC

Doctor Who & Doctor Who (Pán času)

A na závěr seriál, ke kterému patří vánoční epizody stejně, jako patří rybí prsty k pudinku. Od velkého návratu v roce 2005 jsme se doposud dočkali třinácti takových epizod. Během nich došlo k několika regeneracím, Země byla pod útokem mimozemských civilizací, Doctor zachraňoval v jiných světech, dočkali jsme se velkého loučení s River a také návratu prvního Doctora. Ovšem úplně první epizodou s vánoční tematikou byla část The Feast of Steven z roku 1965, tedy epizoda z původní éry. Do dnešní doby se dochoval pouze zvuk a fotografie, takže dostal původní Doctor alespoň malou příležitost vše vynahradit ve speciálu z roku 2017. Vše se tak krásně uzavřelo.

(3×16 & 2×00, 3×00, 4×00, 4×14, 4×17, 4×18, 6×00, 7×00, 7×06, 8×00, 8×13, 9×13, 10×00, 11×00)

Photo © BBC

A jsme na konci. Vánoce jsou za dveřmi a za námi je ne 100, ale nakonec 104 seriálů s vánočními epizodami. Dohromady jsme vám ve čtyřech částech našeho vánočního fotoseriálu představili 359 svátečních epizod, co jistě není málo, a je tak z čeho vybírat při vyplnění času mezi svátky. Doufáme, že jste se dočkali alespoň některých svých oblíbených kousků, bylo skutečně z čeho brát, takže se na všechny seriály dostat nemohlo, ale tak třeba zase za rok.

Přejeme vám veselé Vánoce a spoustu nových epizod vašich oblíbených seriálů v novém roce.

Photo © CBS

Líbilo se? Tak to dej vědět světu! 
jesmot

jesmot

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře19zobraz všech 19 příspěvků
_-0-_

_-0-_

Haggis jsem nikdy nejedl (od tebe "slyším" o tomto skotském puddingu poprvé), musel jsem se...
před 2 roky
andromache

andromache

Na pár Skotů na youtube a tak různě jsem už narazila, takže o haggisu vím a dělá se mi zle pokaždé,...
před 2 roky
Undertaker4

Undertaker4

Většinou tedy (ve všech článcích) seriály, které vůbec nesleduji :-D
před 2 roky
Další články k tématu