Facebook Twitter E-mail
11. října 2012

Johnny Depp věří seriálům a chystá se na Shakespeara

Nebudeme lhát, nadpis je mírně zavádějící. Přesněji produkční společnost Infinitum Nihil, která Deppovi patří, se spojila se skandinávskou Yellow Bird Productions (ta má na svědomí třeba originální filmové zpracování série Muži, kteří nenávidí ženy), a se scénáristou a držitelem Emmy Tomem Fontanou. Společně chystají seriál založený na hrách z pera Williama Shakespeara.

Práce na scénáři se ujme jmenovec Toma, mladý Randall Fontana (nejsou příbuzní). Příběh je v tuto chvíli popisován jako moderní pojetí her klasického génia založené na jím představených postavách i zápletkách několika z nejznámějších her. Deppova společnost Infinitum Nihil, které šéfuje jeho sestra Christi Dembrowski se společně se zmiňovanými partnery postarají o produkci.

Pro zajímavost, Infinitum Nihil momentálně produkuje film The Lone Ranger v hlavní roli právě s Johnny Deppem. Pracovali také na Rumovém deníku a dalších filmech. Co se týče světa televize, podílejí se na tvorbě dramatické série pro Lifetime o zakladateli magazínu Hollywood Reporter, Williamu Wilkersonovi. Yellow Bird produkovali trilogii Millennium podle předlohy švédského spisovatele Stiega Larssona. Podíleli se také na vývoji seriálu Wallander a 26 filmů se stejným hrdinou. Fontana v poslední době působil jako tvůrce a producent seriálu Copper.

Zdá se, že by projekt nemusel dopadnout úplně zle. Složení týmu není špatné, zkušenosti tam jsou a určitě se k nim přidají další zajímavá jména. Budete příběhy sledovat, pokud se na obrazovku dostanou?

Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej!
megawir
Autor je dlouholetým redaktorem SerialZone, nenapravitelným fanouškem seriálů téměř všech kategorií a spoluzakladatelem společnosti Outpoint.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

shenandoah
hodně dávno
Jestli autoři využijí Shakespearovy texty v podobném duchu jako ve filmu...
Crazy-Nut*
hodně dávno
Jo, to by mohlo dopadnout celkem dobře =)
ševča
hodně dávno
mně se to hned nezdálo, když depp říkal, že by už do seriálu nikdy nešel. ale...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY