8. 1. 2020

S lupou do historie: Rogue

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Rogue (Darebák) 1×01: The Aquarium?

Medailónek

Název: Rogue (Darebák)
Žánr: Drama, Krimi, Thriller
Stanice: Audience Network
Vysílání: 2013–2017
Celkový počet sérií: 4
Premiéra: 3. 4. 2013
Délka pilotu: 52 minut

Kdo?

Tvůrce: Matthew Parkhill
Herci: Jaren Brandt Bartlett, Marton Csokas, Claudia Ferri, Leah Gibson, Jonathan Holmes, Sarah Jeffery, Jarod Joseph, Thandie Newton, Joshua Sasse, Kavan Smith

O čem to je?

Grace, policistku v utajení, ničí myšlenka, že její policejní operace přispěla ke smrti jejího vlastního syna. Hledání pravdy však komplikuje její vztah se zločinným bossem, kterého vyšetřuje a který je do stejného zločinu možná zapleten také…

Trailer

Historie očima SerialZoňáků

jesmot

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Tak si úplně po pilotu nedokážu představit, jak dlouho tento příběh může fungovat. Ani jako case of the week, ani jako dlouhodobě natažený příběh mi to prostě nesedí, působí to takový strašným kruhem, do kterého by to muselo spadnout, pokud by se mělo vše odehrávat jako doposud.

Musím říct, že teda přes větší nezájem v průběhu epizody (první půlku jsem sledoval dvakrát, protože jsem ji vůbec nevnímal), to zachránil alespoň závěr, který byl předvídatelný, ale zase dává naději, že všechno nebude růžové a neskončí nemožným happyendem, i když to zákonitě neskončí ani zle. Ale jako jo, po celkem nudném příběhu pořád dokolečka byl zvrat příjemný.

Strašně mě nebavil Jimmy, chvílemi tam byl jen dopočtu, v dalších dílech by měl mít víc prostoru, ale za mě ho měli hned v pilotu trefit a nechat umřít. Opravdu mi tam vůbec neseděl, možná jiný herec by byl lepší, fakt nevím. Grace i její představitelka jsou fajn, přijde mi, že se tvůrci nesnažili za každou cenu nacpat do role hrdinky nějakou hvězdu, která to bude vymetat svým vzhledem, ale i přesto je takovým tím stereotypním kouskem kriminálek, kde prostě jednu polovičku ústřední dvojky musí tvořit někdo takový.

Na to, jak je epizoda dlouhá, se tu strašně skáče z jednoho místa na druhé a pak zase zpátky. Chápu, že se tu někdo snažil o akčnost, ale zase všeho moc škodí. Takže z toho jde takový pocit, že jsem byli všude, ale neviděli vůbec nic, což je škoda, protože některá místa měla taky určitě potenciál zaujmout a nebýt jen náhodným prostředím, kam je děj zasazen.

A ještě jednou se vrátím ke zmiňovaným skokům, ale tentokrát příběhovým. V úvodu se něco semele, Grace se dozví, co se stalo, pak super rychlý střih a už se zase všechno mele nanovo. Divák nemá šanci vydechnout, ale vlastně ani ničeho se nadechnout, protože je to takový zmatek, že až. Najednou se na scéně objeví další postava, přesun na jiné místo a je po srandě. Fakt to na mě působilo takovým uspěchaným dojmem a to ještě v celkem dlouhém čase (třeba u sitcomů je to standard, že je 30 minut uspěchaných).

Seriál má co nabídnout, ale po plotu je to spíš vidina uzavřené série, která už tak bude strádat. Jenže jsou tu rovnou čtyři série a pak nám dokonce hlavní hrdinka úplně zmizí ze seriálu. Ale jo, když se do toho člověk zažere, tak proč ne. Mě to zkrátka nenadchlo, je fajn, že se nejedná o žádnou profláklou kriminálku dokola opakovanou v televizi, ale proč taky něco takového opakovat. Prostě takový seriál, který neurazí, ale vysloveně ani nenadchne.

+ závěr
+ Thandie Newton/Grace

- Jimmy
- uspěchané
- dlouhodobá perspektiva?

Moje hodnocení pilotu: 50 %
micuda98

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: -

Vůbec netuším, o čem tady psát, jelikož byl pro mě pilot seriálu nezáživný a plytký. Nic mě v něm ani trošičku nechytilo. Popravdě ani nemám tomu pilotu ani co vytknout a ani co na něm vynachválit. Přišel mi takový monotónní a bez jiskry, kdo ví, možná se to hned v další epizodě spraví, ale teď po té první do seriálu nenaskočím.

Jako první asi musím zmínit hlavní hrdinku, kterou asi většina z nás zná Westworldu, kde má dosti prominentní roli. Tu má samozřejmě i tady, ale tady není její postava tak zajímavá. Matka dvou dětí, která pracuje v utajení a chodí občas domů, vážně? Kdo jí to dovolil? Není to proti protokolům? Pořád přemýšlím, co mi na tom nesedlo, možná ten dvojí pohled jak na policii, tak i na zločinecký syndikát to tak natáhl a odebral tomu spád. Jediné, co k tomuto pilotu můžu říct s absolutní jistotou je, že mu chybí jiskra.

+ Thandie Newton

- nezáživnost a plytkost

Moje hodnocení pilotu: 40 %
Další díly seriálu
Úderná hláška pro podporu sdílení. 
jesmot

jesmot

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil. Buď první!
Další články k tématu