Facebook Twitter E-mail
10. ledna 2020

TCA 2020: Střípky z FX

Čtvrtek patřil na letošní novinářské konferenci TCA kabelovce FX.

Archer se vrátí s jedenáctou řadou 6. května.

Oznámení dat premiér Archerem však zdaleka nekončilo. Fanoušci se můžou těšit na jaro, které bude plné navrátilců i novinek. Komedie Breeders začne 2. března. O dva dny později, tedy 4. března, se představí komedie Dave. Nová osmidílná minisérie Devs začne hned 5. března. Minisérie Mrs. America představí první tři díly 15. dubna.

Co se týče navrátilců, jako první se do vysílání dostane Better Things (Bude líp), čtvrtá řada poběží od 5. března. Druhá série What We Do in the Shadows začne 15. dubna. V neposlední řadě už víme také návrat seriálu Fargo, který byl stanovený na 19. dubna.

Původně bylo oznámeno, že další řada American Crime Story s podtitulem Impeachment stihne běžet před listopadovými volbami. Ačkoliv to ředitel stanice John Landgraf výslovně nepopřel, uvedl, že natáčení začne až 21. března a produkce bude trvat až do října. Je tedy možné, že série před volbami nestihne svou premiéru. Důvodem je nabitý program tvůrce Ryana Murphyho, kvůli kterému se nemůže s natáčením začít dřív.

Prozatím není jasné, kdy se začne natáčet třetí série seriálu Atlanta, který byl již loni prodloužen i pro čtvrtou řadu. Původně se počítalo s osmi díly pro třetí a osmi díly pro čtvrtou sérii. Nicméně dle slov Landgrafa to scenáristům jde na jedničku, a tak Donald Glover požádal stanici, jestli by podpořila desetidílnou třetí řadu, s čímž FX s radostí souhlasila. Prozatím je tedy plán takový, že třetí série bude mít deseti dílů a čtvrtá osm.

Sarah Paulson se vrátí v desáté sérii čerstvě prodloužené hororové antologie American Horror Story. Herečka se aktuálně pilně připravuje na roli Lindy Tripp, kterou ztvární v ACS: Impeachment. Tripp byla ta, která odhalila aféru prezidenta Clintona s Monicou Lewinsky.

Přípravy novinky Y podle komiksu Y: The Last Man jdou dle slov Landgrafa velmi dobře, a to navzdory změně showrunnera. „Viděli jsme pět nebo šest scénářů. Prozatím jsme to nedali do programu, protože projekt ještě nezačal ani natáčení.“

Ve druhé sérii What We Do in the Shadows bude hostovat Mark Hamill. Prozatím však nebylo oznámeno, koho v seriálu ztvární.

Kelsey Asbille se objeví v jedné z klíčových rolí ve čtvrté sérii Fargo.

American Horror Story byl prodloužený až do 13. série. Jelikož třináctka má v hororovém žánru velký význam, padla také otázka, jestli bude tato řada poslední. Oficiální rozhodnutí prozatím nepadlo, jelikož je na něho ještě spousta času – přece jen se musí natočit čtyři nové řady. „Může to být jeden z těch seriálů, s nimiž budeme pokračovat dál a dál a který se dočká třeba dvaceti řad. Ale kdyby náhodou skončil třináctou, tak by to bylo poetické a úžasné, co myslíte?“ uvedl Landgraf.

FX chce i nadále spolupracovat s BBC a vytvářet další adaptace děl Charlese Dickense, za nimiž opět bude stát Steven Knight. Ten na premiéře naznačil, že jako další by mohl zadaptovat Davida Copperfielda, Great Expectations nebo A Tale of Two Cities a že další minisérie by mohly být i delší než třídílná A Christmas Carol (Vánoční koleda).

Stanice stále doufá ve druhou řadu Taboo, která byla objednaná v roce 2017, ovšem ještě se ani nezačala natáčet kvůli nabitému programu herce Toma Hardyho.

It's Always Sunny in Philadelphia se možná stane nejdéle běžící hranou komedií. Seriál se aktuální čtrnáctou řadou vyrovnal dosavadnímu rekordmanovi The Adventures of Ozzie & Harriet. Landgraf prohlásil, že probíhají aktivní jednání s tvůrci seriálu. „Pokud budou chtít 15. a 16. sérii, rádi jim ji dáme.“

Novinka Mrs. America láká ke sledování prvním trailerem:


Z videí nesmí chybět ani Fargo:


Také novinka Breeders představila trailer, který však většina z nás nespustí, protože stanice FX nemá videa na YT veřejná pro náš region a jinde jsem ho prozatím nenašla. V hlavní roli se objeví Martin Freeman.

Další díly seriálu

TCA 2020: Střípky z Foxu (8. 1. 2020)
TCA 2020: Střípky z ABC (9. 1. 2020)
TCA 2020: Střípky z FX (právě čteš)
TCA 2020: Střípky z NBC (13. 1. 2020)
TCA 2020: Střípky z CBS (13. 1. 2020)
TCA 2020: Střípky ze Showtime (14. 1. 2020)
TCA 2020: Střípky z POP (14. 1. 2020)
TCA 2020: Střípky ze Starz (15. 1. 2020)
TCA 2020: Střípky z Amazonu (15. 1. 2020)
TCA 2020: Střípky z HBO (16. 1. 2020)

Líbilo se? Tak nás motivuj likem!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

verunkabrožová
před 8 dny
Taboo mi hrozně chybí,první sérii jsem sjela už třikrát :(
jesmot
před 8 dny
Better Things už v březnu? Tak to mi udělali radost, no myslím, že jdu...
Tulrika
před 8 dny
Už jsem si říkala, že bude Taboo a ono nic

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY