16. 1. 2020

TCA 2020: Střípky z HBO

TCA 2020: Střípky z HBO

TCA se pomalu blíží ke svému konci. Čeká nás ještě hrstka panelů, ovšem dnes přišel čas zaměřit se na HBO a její odnože.

Limitovaná série The Undoing se představí v květu, přesné datum prozatím nebylo určeno. Jde o adaptaci románu You Should Have Known od Jean Hanff orelitz a v hlavních rolich se objeví Nicole Kidman a Hugh Grant.

Další limitovaná série s názvem I know This Much Is True se představí v dubnu (opět neznáme přesné datum). Jde o adaptaci stejnojmenného bestselleru od Wallyho Lamba a v hlavní roli zazáří Mark Ruffalo.

Nová série komedie Insecure (Nesvá) se začne vysílat 12. dubna. Byl zveřejněn také trailer:


Třetí série Big Little Lies (Sedmilhářky) je v nedohlednu. Nicole Kidman uvedla: „Rádi bychom udělali třetí řadu, ale nyní se s Davidem E. Kelleym soustředíme na The Undoing a ostatní herci mají dost vlastní práce. Nemyslím si, že bychom ještě někdy přitáhli Lauru Dern zpátky. Zoe Kravitz pracuje na novém Batmanovi. Všichni prostě pracují, ale doufejme, že někdy v budoucnu se opět budeme moct sejít.“

Potenciální pokračování se řešilo také u novinky Watchmen. Seriál byl původně zamýšlený jako minisérie, ovšem jeho úspěch logicky vedl k uvažování nad pokračováním. Programový ředitel Casey Bloys prozradil, že vše závisí na Damonu Lindelofovi. „Upřímně nevím, jestli je to seriál na pokračování, nebo mu lépe sluší minisérie. Damon úžasně otevřel celý nový svět. Možná může vzniknout nějaká další verze s novými postavami. Nevím, protože Damon taky neví, a já to nechám kompletně na něm.“

První série His Dark Materials (Jeho temné esence) se stala sledovanostním hitem pro všechny generace. Seriál se hned na začátku dočkal prodloužení pro druhou sérii. Obě čerpají z prvních dvou knih, i když si tvůrci neodpustí i několik drobností z dalších románů. Otázkou zůstává, jestli pokračovat i se třetí řadou, která by se inspirovala třetí knihou a ukázala by šestnáctiletou Lyru. „Myslím, že počkáme, až vyjde druhá série, a pak se pobavíme o tom, jak by mohla vypadat třetí. A samozřejmě se musíme domluvit také s BBC,“ prozradil Bloys.

O pokračování True Detective (Temný případ) se prozatím nemluví. Bloys již dříve uvedl, že vše záleží na Nicu Pizzolattovi, který zatím stanici žádný koncept nenabídl.

Prequelu ke Game of Thrones (Hra o trůny) s názvem House of the Dragon se dočkáme v roce 2022. Aktuálně se začíná chystat scénář.

Chystané kontroverzní drama s otrockou tematikou Confederate od tvůrců GoT je oficiálně mrtvé a nevznikne. David Benioff a D.B. Weiss uzavřeli velkou tvůrčí smlouvu s Netflixem a Bloys nyní potvrdil, že Confederate pro HBO nevytvoří.

HBO Max chystá seriál Green Lantern, za kterým stojí Greg Berlanti. Příběh se rozprostře do několika dekád a bude sledovat dvě dějové linky o Green Lanthernech na Zemi, stejně jako i vesmírnou linku o Sinestrovi.

Neskriptový speciál k Friends (Přátelé) musel šlápnout na brzdu a jeho status se změnil na „možná vznikne“. Důvodem zádrhelů jsou peníze. Herci žádají osmimístné sumy, které jim produkční studium Warner Bros. TV není ochotné dát, takže jednání stojí na místě.

Aktuálně probíhají jednání o tom, zda prodloužené seriály ze zanikající stanice Audience Network budou pokračovat na HBO Max. Jedná se o drama Condor a komedii Loudermilk. Prozatím není nic rozhodnuto.

Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to ukaž ostatním! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře3zobraz všechny 3 příspěvky
patrik1177

patrik1177

No vydání House of the Dragon až v roce 2022 fanoušky GoT moc nepotěší, ale na druhé straně budou...
před 4 týdny
jose8

jose8

Po Sopranos a Boardwalk Empire mi na HBO chybí něco s podobnou tématikou.
před 4 týdny
Pavel Láník

Pavel Láník

Osobně počínání HBO moc nechápu a po odchodu programového šéfa dlouholetého začínají být trochu mimo ......
před 4 týdny
Další články k tématu