26. 1. 2020

Scéna měsíce: Prosinec 2019

Vítáme vás u dalšího článku z naší rubriky, do které redaktoři vybrali scénu, která se jim za uplynulý měsíc nejvíce líbila, a zároveň svůj výběr zdůvodnili. A vy neváhejte napsat do komentářů tu vaši.

The Morning Show

epizoda 1×10 – The Interview (20. 12. 2019)
herci Jennifer Aniston (Alex Levy), Reese Witherspoon (Bradley Jackson), Steve Carell (Mitch Kessler), Mark Duplass (Chip Black) a další
scéna Politika mlčení

V prosinci jsem na internetu zahlédla vychvalování Jennifer Aniston za její novou seriálovou roli v Morning Show. Trailer mě zaujal, a tak jsem se pustila do sledování. Seriál má skvělý spád, zvraty a především herecké obsazení. Jak se přehoupl do druhé poloviny, děj začal ještě víc eskalovat a napětí, co všechno se ještě odhalí, se nedalo téměř vydržet. Skvělých scén bylo spousta, ale ta pro mě nejlepší byla úplně poslední. Alex rupnou nervy, když se dozví, že členka štábu Hannah si sáhla na život, protože Mitch kdysi využil, že byla psychicky rozhozená a vyspal se s ní. V přímém přenosu obviní prezidenta společnosti, že nastolil politiku strachu a umlčování těch žen, co si přišly stěžovat na sexuální obtěžování ze strany jejího spolumoderátora Mitche. Přizná se, že tomu přihlížela a dělala jako by nic, protože její kariéra byla na vzestupu. Záběry ze studia protínají záběry na vyhozeného tvůrce pořadu Chipa, který se v předchozí scéně přiznal Mitchovi, že to on ho práskl novinám. Dramatickou scénu zakončí ohlušující pípání přerušeného vysílání.

The Morning Show

epizoda 1×115 – Mastermind (24.12.2019)
herci Devil (Showtaro Morikubo), Asta (Gakuto Kajiwara), Yuno (Nobunaga Shimazaki)
scéna Odhalení skutečného zla

I když je prosinec na seriály slabší měsíc, tak bylo z čeho vybírat. Například druhá série You si pro nás připravila pár slušných zvratů a k mé radosti šlo o pořád skvělou podívanou. Také jsme se dočkali závěru seriálu Watchmen. Ačkoliv to ze začátku vypadalo na ne moc vydařenou podívanou, tak jsem rád, že jsem vydržel s hodnocením až do konce. Ve finále se všechno krásně spojilo dohromady a vše se vysvětlilo. Mým vítězem tento měsíce je ale anime Black Clover. To ze začátku dost lidí vzdalo kvůli uřvané hlavní postavě. Já si ale na něj zvykl a nenechal jsem ho, aby mě odradil od sledování. Ti, kteří to nevzdali, byli odměněni kvalitním příběhem a spoustou šokujících zvratů. Minulá epizoda nabídla neskutečný zvrat – Wolf in Sheeps Clothing. Tak následující epizoda byla mnohem více šokující. Ukázalo se, že elfové, kteří se chtěli pomstít lidstvu, byli zmanipulováni jistým démonem. Ten se zde objevil a celý seriál převrátil naruby. Celkově jeho nástup byla nezapomenutelná věc, a ještě když odhalil svoji moc, díky které jeho poražení nebude vůbec snadná záležitost.

Tell Me a Story (Nepohádky)

epizoda 2×03 – Family Business (19. 12. 2019
herci Paul Wesley (Tucker Reed), Danielle Campbell (Olivia Moon)
scéna Tucker ukazuje Olivii záhony s růžemi

V prosinci mě oproti listopadu moc scén nezaujalo, takže tentokrát byl výběr scény měsíce složitější. Nakonec jsem zvolil závěr třetí epizody druhé série Tell Me a Story, kdy si Tucker došel do sklepa pro Olivii, kterou tam zavřel a připoutal řetězem. Jelikož se Olivia pokusila utéct, čímž porušila pravidla, Tucker ji násilím vytáhnul ven před chatu a ukázal jí dva záhony s bílými růžemi, které pojmenoval Kate a Melanie. A že by prý nerad přidal další záhon pojmenovaný Olivia. Následuje záběr na Olivii, které to najednou všechno dochází, a nám divákům taktéž. Že bude Tucker zmetek, jsem očekával, když unesl mladou holku a zavřel si ji na své chatě do sklepa, ale že bude i několikanásobným vrahem, to mě celkem překvapilo. S herectvím Paula Wesleyho mám občas trochu problém, jelikož mu ty záporné postavy moc nevěřím, ale v téhle scéně z něj šel opravdu strach. Takže jsem v tu chvíli nejspíš měl na tváři stejný výraz jako Olivia.

YOU (TY)

epizoda 2×10-Love,Actually (26.12.2019)
herci Penn Badgley (Joe Goldberg/Will), Victoria Pedretti (Love Quinn)
scéna Moment pravdy

V decembri si mnoho seriálov dáva prestávku, no aj napriek tomu je z čoho vyberať. Dlho som uvažovala nad zásnubami DJ a Stevea z Fuller House, ale potom som cez sviatky zhliadla druhú sériu YOU a bolo to jasné. Zdá sa, že Joe našiel svoje druhé „ja“ v podobe Love a vôbec ho to neteší. Dlho so svojimi citmi k nej bojoval, nechcel opakovať rovnaké chyby ako u Beck, aby jej neublížil. Niesol si so sebou svoju temnú minulosť a bál sa jej s ňou priznať. Bál sa toho, ako sa na neho bude pozerať a či ju tým nestratí. Ale nemusel sa báť ničoho, ukázalo sa, že s Love majú toho spoločného viac, ako sa mohlo zdať. Počas drogového tripu stratil Joe pamäť a nepamätal si, čo robil. Bál sa, že zabil Delilhlu, ktorú chcel pustiť na slobodu. Aké to bolo prekvapenie, keď zistil, že za jej smrť nemôže nik iný ako Love. Tá rovnako ako on skrývala temnú minulosť – zabila opatrovateľku, ktorá obťažovala jej brata, a teraz aj Delilah a Candence, ktoré stáli v ceste ich šťastiu. Výraz jeho tváre v momente, keď si uvedomí, že Love je ako on a že sa pred ňou nemusí báť skrývať to, čo urobil, je na nezaplatenie. A namiesto toho, aby ich tento moment pravdy zblížil, keďže teraz obaja poznajú pravdu o tom druhom, Joe k nej začína cítiť odpor práve preto, že je mu až moc podobná.

Mr. Robot

epizoda 4×13 – Hello, Elliot (22.12.2019)
herci Rami Malek (Elliot Alderson), Christian Slater (Mr. Robot), Gloria Reuben (Krista Gordon)
scéna Pravý Elliot

Predtým, ako sa dostanem k samotnej scéne mesiaca, by som chcel vyzdvihnúť dve novinky. For All Mankind – keďže ma bavia seriály/dokumenty o vesmíre, tak som mal seriál ako povinnosť a neskutočne ma prekvapil. Jedno z najpríjemnejších prekvapení v poslednej dobe pre mňa, ale chápem, že seriál nie je pre každého. Druhá novinka, Watchmen – začiatok bol taký dosť slabší, ale potom to začalo naberať grády vo zvratoch. Najväčším bol určite fakt, že manžel Angely bol po celý čas Dr. Manhattan. WTF?? Toto sotva niekto čakal. Každopádne som nakoniec zvolil záverečný zvrat seriálu Mr. Robot, ktorý je veľmi podobný ako u Watchmen. Vedeli sme, že Elliot mal v hlave viacero osobností. Najhlavnejšou bola verzia jeho otca Mr. Robota, to sme si mysleli. Čo sme ale vôbec netušili a bolo nám odhalené v záverečnej epizóde seriálu je, že sme vlastne nikdy nevideli pravého Elliota. Počas celého seriálu sme totiž videli jeho ďalšiu verziu, ""Génia"" (Mastermind). Najlepšie na tom bolo, že ani on sám nevedel, že nie je pravý Elliot, ale iba jeho ďalšia osobnosť. Pre mňa absolútne geniálny zvrat na záver seriálu.


Které scény a ve kterých seriálech se za uplynulý měsíc vryly do paměti vám?

Tohle přeci nemůžeš ostatním zatajit. 
allyska

allyska

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
Chuck_Norris

Chuck_Norris

Pro mě je scénou měsíce prosinec 2019 celá série Zaklínače :)
před 4 týdny
phoboska

phoboska

Súhlasím :)
před 4 týdny
Další články k tématu