Facebook Twitter E-mail
15. října 2012

Střípky: Rušení, obnovování, prodlužování i hiatus!

První zrušená novinka? Made in Jersey!

Stejně jako loni patří vítězství stanici CBS. O čem že to mluvíme? Přece pomyslná soutěž o první zrušenou novinku sezóny. Tou se letos stalo právnické drama Made in Jersey.

Stanice ve středu stáhla seriál z pátečního programu po pouhých dvou bídně sledovaných epizodách.

Aby CBS zaplnilo mezeru v programu, muselo plány trošku přehodnotit. CSI: NY (Kriminálka New York) se vysílala v osm večer (dříve byla v plánu na devátou) a poté následovaly reprízy úspěšných kriminálek. Od druhého listopadu pak mezeru zaplní nová řada Undercover Boss.

Ve svém druhém týdnu Jersey ztratilo 30% demo ratingu a kleslo tak na pouhých 0.8, na číslo, které odpovídá seriálům ze stanice CW.

Druhá zrušená novinka? Next Caller!

Po seriálu Next Caller nezůstalo nic víc než jen mrtvo v éteru.

Sitcom v hlavní roli s Dane Cookem přitom neměl za sebou ani jednu odvysílanou epizodu! Seriál byl plánován na midseason, nyní ovšem již není v programových plánech stanice NBC.

Hlavní postavou nešťastné novinky byla Stella (Collette Wolfe), která snila o tom být slavnou moderátorkou v rádiu. Svou vysněnou práci nakonec dostala, byl tam ovšem háček… její moderátorský kolega byl neskutečně namyšlený blbec.

Jeffrey Tambor (Arrested Development) měl hrát jejich šéfa a Ryan Devlin (Brothers and Sisters) byl připraven hostovat jako dávný rival výše zmíněného namyšlence.

I když NBC natočilo čtyři ze šesti objednaných epizod, ani jedna se vysílat nebude. Podle vyjádření šéfa NBC se sitcom nevyvíjel tím směrem, jakým by si stanice přála.

Alespoň že Kravaťáci žijí dál

Minulý týden ale nebyl jen o špatných zprávách. Tu dobrou má na svědomí kabelovka USA Network, která potěšila fanoušky seriálu Suits (Kravaťáci).

Stanice nezaváhala a svou letní komedii obnovila pro třetí sérii. Ta bude mít šestnáct epizod. Seriál nyní zakončuje letní dávku úspěšné druhé série, vypadá to, že se trefil do vkusu diváků.

„Upřímně, Suits je tak dobré, jak je to jen možné,“ vyjádřili se prezidenti USA Network Chris McCumber a Jeff Wachtel. „Upřímné vyprávění příběhu, ostré dialogy, vítězné herecké projevy… to vše dělá tuto show perfektní pro naši originální tvorbu.“

Letní finále Suits přitáhlo k obrazovkám 6,5 milionů diváků. Epizoda také zaznamenala největší čísla ve všech demo ratinzích. Seriál se vrátí v lednu, kdy bude odvysíláno závěrečných šest epizod druhé série.

Suits se tak přidává k dalším stálicím stanice, které již objednávku na nové řady dostaly. Jsou to Royal Pains (Milionový lékař), White Collar (Ve službách FBI) a Covert Affairs (V utajení). O Burn Notice (Status: Nežádoucí) zatím slovo nepadlo.

Konec nejdelšího seriálu od ABC Family je zde

Tajný pocit úzkosti dospívajících teenagerů se blíží ke konci.

V úterý internetové weby obletěla zpráva, že seriál stanice ABC Family The Secret Life of the American Teenager ukončí po pěti letech svůj běh.

Drama, které premiérovalo v roce 2008, zakončí svůj příběh závěrečnými dvanácti epizodami, které se začnou vysílat v březnu 2013.

V srpnu stanice zrušila málo sledovanou Jane by Design. Krom toho pak obnovila Switched at Birth, Melissa and Joey a Baby Daddy a objednala více epizod k první sérii Bunheads. Kromě toho byly pro čtvrtou sérii nedávno obnoveny také Pretty Little Liars (Prolhané krásky).

Secret Life je nejdéle se vysílajícím seriálem stanice ABC Family. Dříve tuto roli zabíral fanouškovský klenot Greek, který se dočkal čtyř sérií.

Na Louieho si musíme počkat

Louis C.K. požádal stanici FX o pauzu. Čtvrtá série komedie Louie, kterou píše, produkuje, režíruje a ve které hraje hlavní roli, se do éteru nedostane dříve než v roce 2014. V úterý to oznámil sám komik.

Na telefonní konferenci s novináři se C.K. vyjádřil, že prodloužený hiatus (pauza ve vysílání) mu umožní přinést ve čtvrté sérii to nejlepší (nazval to jako počátek nové trilogie), a navíc mu to dovolí více se věnovat své kariéře komika.

Třetí série skončila 27. září. Typicky každá nová začíná následující rok v červnu. Hercův plán je začít natáčet nové epizody v září a říjnu 2013, vysílat se pak budou v květnu 2014.

Celé série pro Mindy a Bena s Kate

FOX očividně věří svým podzimním komediím, protože se rozhodl doobjednávat epizody.

The Mindy Project dostalo objednávku na celých 22 epizod. Kromě toho se štěstí usmálo také na další komedii – Ben and Kate. Tento sitcom dostal objednávku na devatenáct dílů.

Ben and Kate bude kratší z toho důvodu, že tvůrkyně seriálu Dana Fox je těhotná (těžko říct, proč to hraje roli, ale budiž).

„Ben and Kate a The Mindy Project mají vše, co u našich komedií hledáme, jsou chytře napsané, mají příjemné herecké obsazení a humor, který je moderní a opravdový,“ řekl ředitel FOXu Kevin Reilly. „To jsou důvody, proč těmto seriálům věříme a proč jsme se rozhodli pokračovat v těchto úterních komediálních večerech, které zaujmou především mladé publikum.“

Líbilo se? Tak to dej vědět světu!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Martysek
před 261 týdny
A s Jane By Design je to tedy jisté, že už další série nebude? Dneska jsem...
ragelly
před 261 týdny
Tady jsme o tom mluvili. Wikipedia říká zrušeno :)
Martysek
před 261 týdny
Aha, už jsem si to přečetla znovu, tak jestli si to tentokrát překládám...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY