19. 3. 2020

Na co koukat v karanténě? Naše tipy na postapokalyptické seriály!

Na co koukat v karanténě? Naše tipy na postapokalyptické seriály!

Nacházíme se v období, kdy téměř všechny generace lidí sedí doma a přemýšlí, co dělat. Chodit ven se nedoporučuje, což přímo nabádá k tomu, abychom se pohodlně usadili v křesle a pustili si naše nekonečné seriálové resty.

I když většina seriálových fanoušků má na dlouhé týdny o zábavu postaráno, přece jen se najdou jedinci, kteří mají watchlisty v zelených barvách a už vůbec netuší, na co dalšího by se měli dívat.

Rozhodli jsme se proto přijít se sérií nepravidelných článků, která má za cíl rozšířit vám rozhled. Podíváme se na různé žánry, které by vás mohly zajímat, a představíme vám nejlepší adepty na maraton, abyste mohli zabít dlouhé hodiny, dny a dokonce i týdny, aniž byste vystrčili nohu ze dveří.

Začneme žánrem, který se vzhledem k aktuální situaci přímo vybízí. Postapokalyptických seriálů zdaleka není tolik, kolik najdeme např. sitcomů nebo dramat. I tak se ale v tomto žánru dají najít zajímavé kousky, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Tak jdeme na to!

jasná maratonová klasika

Hodnocení na SerialZone.cz
název The Walking Dead (Živí mrtví)
stanice AMC
počet sérií 10+

Když se řekne postapo, většinu lidí pravděpodobně napadne The Walking Dead. Seriál už vysílá svou jubilejní desátou řadu a nevypadá to, že by měl v dohledné době zastavovat. I když lidé často zpozchybňují kvalitu, stále na seriál koukají miliony diváků po celém světě. Tato slavná komiksovka pomohla k nárůstu zombie žánru v televizi i ve filmech. Pokud máte dokoukáno, můžete zkusit i spin-off Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) nebo si dát do hledáčku chystanou novinku The Walking Dead: World Beyond.

postapo s nádechem teen dramatu

Hodnocení na SerialZone.cz
název The 100
stanice The CW
počet sérií 6 + závěrečná sedmá začne v květnu

I když si pamatuju, že tenkrát před lety mě pilot sledovaný v rámci NPL až tak neoslovil, seriál uspěl nejen u amerického publika, ale i u místních fanoušků. Během uplynulých šesti let se z něj stalo známé jméno a nadšení diváci ho rok od roku vyhledávají s větším nadšením. Pokud apokalypsa nezmění plány, v květnu se začne vysílat závěrečná sedmá řada a my se snad dočkáme úctyhodného zakončení.

cizojazyčná zábava

Hodnocení na SerialZone.cz
název The Rain (Déšť)
stanice Netflix
počet sérií 2 + závěrečná třetí řada poběží v roce 2020

Netflix tímto postapo kouskem dokázal, že nepotřebuje angličtinu, aby dokázal svými seriály zaujmout širokou veřejnost. Dánský seriál sleduje hrdiny po deštivé apokalypse, kde virus zlikvidoval většinu místního obyvatelstva. První série se u SerialZoňáků setkala s velmi kladným ohlasem, takže pokud máte v této apokalyptické době náladu na podobné téma, určitě dejte seriálu šanci. Venku jsou zatím dvě řady, letos Netflix uvede závěrečnou třetí, která příběh zakončí.

ženy vládnou světu

Hodnocení na SerialZone.cz
název Wynonna Earp
stanice Syfy
počet sérií 3 + čtvrtá série poběží v roce 2020

V centru postapokalyptického světa nemusí být jen chlapi. I ženské se dokážou rvát za spravedlnost, což dokazuje Wynonna. Seriál od Syfy vyvolává rozporuplné reakce. Pro mnohé jde o guilty pleasure, jiní hrdinku zase nemůžou vystát. Každopádně pokud hledáte spoustu zábavné akce a jste ochotní brát příběh s rezervou, tak je pro vás Wynonna Earp ta správná volba.

zombíci na tisíc způsobů

Hodnocení na SerialZone.cz
název Z Nation
stanice Syfy
počet sérií 5

Zombíky už jsme tu sice měli, ale rozhodně ne v tak pestrém složení. Z Nation navázal na zombie boom, ovšem rozhodl se téma zpracovat svým jedinečným stylem. Ani ve snu by vás nenapadlo, jaké verze zombíků se dají vymyslet. I když nejde o komedii, zcela jistě se u tohoto seriálu budete královsky bavit. A pokud vám základních pět řad nebude stačit, můžete plynule přejít na pokračování v podobě Black Summer (Temné léto); seriál se totiž odehrává ve stejném univerzu.

teenageři bez dozoru

Hodnocení na SerialZone.cz
název Daybreak (Nad ránem)
stanice Netflix
počet sérií 1

Ne všichni mají náladu na sáhodlouhé desetisezónní maratony. Pokud hledáte jednořadou oddychovku, vyzkoušejte Daybreak. Netflix ukázal, jak to vypadá, když po apokalypse nezbydou na světě dospěláci a děti a teenageři se musí postarat sami o sebe. A aby toho nebylo málo, je tu hrozba v podobě tajemného únosce. Seriál druhou řadu nedostane, ale ta první vám zprostředkuje výbornou zábavu na celý den.

mimozemšťané na Zemi

Hodnocení na SerialZone.cz
název Falling Skies
stanice TNT
počet sérií 5

Apokalypsa může mít mnoho různých podob. U Falling Skies se zaměřuje na mimozemskou invazi. Jde o takovou moderní verzi Války světů, která nabídne skvělé efekty a zábavnou akční podívanou. Jen pozor, stejně jako boj proti mimozemšťanům vás tady čeká také notná dávka rodinného dramatu. Protože co má většina těchto seriálů společného? Rodinu, která se i v nepříznivé apokalyptické situaci snaží držet pospolu a získat svůj happyend.

postapo je k smíchu

Hodnocení na SerialZone.cz
název The Last Man on Earth (Poslední chlap na Zemi)
stanice Fox
počet sérií 4

Postapokalyptická budoucnost a vymření celého lidstva nemusí být vždy bráno smrtelně vážně. Někdy lze na situaci pohlížet i humorně, což dokazuje Last Man on Earth. Pokud už máte veškeré té hysterie plné zuby, vyzkoušejte tuto svěží komedii, která si dokáže poradit s v tomto žánru neokoukaným tématem se ctí. Jen vám však dlužíme upozornění: Seriál byl kvůli nízké sledovanosti zrušen a skončil velkým cliffhangerem.

andělé a démoni

Hodnocení na SerialZone.cz
název Dominion
stanice Syfy
počet sérií 2

Už jsme tu měli smrtelné viry, zombíky i mimozemšťany. Ale co byste tak řekli na válku lidí s anděli? Nejen Supernatural ukazuje, že andělé nemusí být jen svatá hodná stvoření. I Dominion na Syfy se tématem zabývá, takže pokud okřídlená stvoření patří mezi vaše oblíbené, určitě tuto dvousezónní postapo akčňárnu dejte do svého hledáčku.

záchrana budoucnosti

název 12 Monkeys (12 opic)
stanice Syfy
počet sérií 4

Většina seriálů, které zde zmiňujeme, se odehrává v přítomnosti. Hrdinové z 12 Monkeys však přichází z postapokalyptické budoucnosti zpět, aby zvrátili neblahý osud lidstva. Zda se jim to povede, můžete sledovat v rámci čtyř sérií na Syfy. Seriál ve své době patřil k velmi populárním a fanoušci jistě potvrdí, že určitě stojí za zhlédnutí.

space opera nikdy nezklame

název Battlestar Galactica
stanice Syfy
počet sérií 4

Důsledky apokalypsy nemusí být patrné jen na Zemi, ale i ve vesmíru. Tam se dostává vesmírná loď v Battlestar Galacitca, jednom z nejoblíbenějších sci-fi kousků nového tisíciletí. I když nejde o původní seriál, získal si větší přízeň diváků než stejnojmenná klasika z 60. let. Stanice Syfy na něm rýžovala v podobě různých pokračování včetně neúspěšného pokusu jménem Caprica.

příběh na moři

Hodnocení na SerialZone.cz
název The Last Ship (Poslední loď)
stanice TNT
počet sérií 5

Většina seriálů z dnešního článku patří k oblíbeným kouskům seriálových fanoušků a The Last Ship není výjimkou. Ještě před svou premiérou upoutala tato tehdejší novinka zajímavým obsazením – především Ericem Danem, který se sem přestěhoval z Chirurgů. Seriál však rychle dokázal, že nepotřebuje známé tváře, aby dokázal zaujmout diváky. Dočkal se pěti sérií a uspokojivého zakončení.

co dělat bez proudu

Hodnocení na SerialZone.cz
název Revolution (Revoluce)
stanice NBC
počet sérií 2

Postapo svět bez elektřiny, to jsme tu ještě neměli. A Revoluce je jedním z mála seriálů ze seznamu, které se vysílaly na Velké pětce. Téma je totiž poměrně náročné na natáčení, různé efekty se prodraží, proto se postapo točí většinou na kabelovkách, které pro ně mají lepší rozpočty. Každopádně Revolution měl dvě řady a v době vysílání se názory na něj hodně různily. Všeobecně však dokázal seriál strhnout solidní buzz a spoustu diváků předčasné ukončení kvůli nízké sledovanosti zamrzelo.

na vlastní kůži

Hodnocení na SerialZone.cz
název The Colony (Experiment Kolonie)
stanice Discovery
počet sérií 2

Posledním příkladem postapo je seriál trošku z jiného soudku. On to totiž není seriál, nýbrž reality show. Původně jsem na odlehčení chtěla zmínit Survivora, který sleduje boj o přežití trošku jinak, nicméně realitka The Colony dokonale spadá do dnešního tématu. Soutěžící si na vlastní kůži mohli vyzkoušet, jaké by to bylo, kdyby skutečně museli bojovat o přežití.

další tipy

Containment
Day 5
Aftermath
Jericho
Extinct
See
Colony
Defiance

Pokud nemáte zrovna chuť na sledování postapokalyptických seriálů, můžeme vás odkázat na starší série doporučujících článků 10z10 nebo 5+1. Protože seriálů je nespočet a mnohé z nich stojí za to, abyste je vyzkoušeli na vlastní kůži!

série 5+1 na téma…
série 10 z 10


Které postapokalyptické seriály patří mezi vaše nejoblíbenější? Jaké byste doporučili ostatním, že zaručeně stojí za zhlédnutí?

Další díly seriálu
Copak asi dělají tyto tlačítka? 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře22zobraz všech 22 příspěvků
MrsAllen

MrsAllen

Supr článek,který už jsem potřebovala. Mě z tékarantény hrabe.
před 96 týdny
Kyra01

Kyra01

Mnohé som videla, ale nájdu sa tam aj nejaké zaujímavé kúsky, ktoré určite vyskúšam:) Medzi...
před 96 týdny
Pipa22

Pipa22

Nektere jsem zkoukla nebo mam rozkoukane, ale zjistuji, ze aktualne na tenhle typ serosu nemam...
před 96 týdny
Další články k tématu