1. 4. 2020

S lupou do historie: The Closer

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte The Closer (Closer) 1×01: Pilot?

plakát

Základní údaje

Název The Closer (Closer)
Žánr Drama, Krimi, Mysteriózní
Stanice TNT
Vysílání 2005–2012
Počet sérií 7
Premiéra 13. 6. 2005
Délka pilotu 50 minut

O čem to je?

Vyšetřovatelka Brenda Leigh Johnsonová je převelena do Los Angeles a stává se šéfkou policejního týmu vyšetřujícího prioritní vraždy. Má velmi složitou situaci, kvůli níž se netěší velké oblibě. Za prvé – je ženou, za druhé – je z jiného města a automaticky je na vyšší pozici a za třetí – má poměr se šéfem celé kriminálky v Los Angeles.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: –

Tento seriál sice neznám a setkal jsem se jen s jeho pokračováním, ale pokud je alespoň tak dobrý jako jeho pokračovatel, tak určitě stojí za to do něj jít. Bez dalšího dlouhého kecání musím rovnou říct, že si mi strašně líbí případ. Jednak nápadem, přijde mi to, ještě na svoji dobu, bomba, jednak pak zvolením přímo pro pilot. Člověk hned vletí do případu, nestihne se moc rozkoukat a všechny ty nejasnosti kolem… jednoznačně super volba pro úvodní díl.

U hlavní hrdinky jsem se možná těšil na něco trochu jiného, plakát celkem lákal, ale nakonec se spíš projevila jako taková bordelářská puťka. Každopádně má něco do sebe a zastiňuje většinu zbylých postav. Dobře, ještě jsou tu dva detektivové svádějící boje, to je celkem fajn, G.W. Baileyho jsem si v této roli úplně zamiloval.

Celkově, i když jde o kriminálku a ještě k tomu v pilotu s nechutnou mrtvolou (ale zase tolik toho neuvidíte, tak nejásejte), na mě seriál dýchl spíš odlehčeným dojmem a pohodovou atmosférou. Sice jsou tu neustálé boje, zákulisní hry, příběhy z minulosti a tak, ale i přesto přese všechno je to oddechovka.

Ať už proto, že je tu neustálé olizování prstů, které nutí přemýšlet, jestli má Brenda jen problém se sladkým, nebo jde o víc, ale i další rozehrání příběhu např. v podobě právníka z minulosti, seriál zkrátka láká k dalšímu sledování a určitě to stojí za to.

  • náboj
  • hlavní hrdinka
  • G.W. Bailey
  • chybí hloubka
  • něco je trochu přitažené za vlasy
80 %
Mé hodnocení
jesmot

Status: viděno pár náhodných epizod v TV
Hodnocení celého seriálu: –

Seriál jsem nikdy nijak nevyhledával, ale pár epizod jsem v televizi viděl a docela mě i bavily. To stejné platí i pro pilotní epizodu. Z obsazení musím zmínit hlavní představitelku, kterou hraje Kyra Sedgwick, která mi není sympatická, ale musím říct, že její iritující arogantnost vykompenzovala její inteligence a drsnost. Dále musím zmínit J.K. Simmonse, kterého rád vidím snad kdekoli.

Hlavní zápletka je taková normální, ale případ, který v pilotu vyšetřují, je rozhodně zajímavý. Takže pilot mě, podobně jako náhodné epizody, které jsem již viděl, bavil. Jde o dobrou kriminálku, ale osobně mě nenavnadila k dalšímu sledování. Celkově ale nemám co seriálu vytknout.

  • Will Pope (J.K. Simmons)
  • zajímavý případ
  • Brenda Leigh (Kyra Sedgwick)
70 %
Mé hodnocení
Micuda98
Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět! 
jesmot

jesmot

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře1zobraz příspěvek
Camfourek

Camfourek

Homeoffice a kus za mými zády si babi pouští celý den TV. Zvládám to úspěšně nevnímat, pokud nejde Closer....
před 32 týdny
Další články k tématu