3. 4. 2020

Legacies: Narážky na The Vampire Diaries a The Originals ve druhé sérii

I když to někdy vypadá, že scenáristé Legacies zapomněli, že tento seriál patří do jednoho universa s The Vampire Diaries (Upíří deníky) a s The Originals, není tomu tak!

Legacies: Narážky na The Vampire Diaries a The Originals ve druhé sérii

Důkazem budiž tento článek, ve kterém si připomeneme různé narážky a easter-eggy na TVD a TO, které jsme mohli ve druhé sérii Legacies (Odkaz) zaznamenat.

V šestnáctidílné první řadě se několikrát mluvilo o Stefanovi (Paul Wesley), Klausovi (Joseph Morgan) i o stále nepřítomné Caroline (Candice King). A dokonce se objevil Matt Donovan (Zach Roerig) či trochu jiná verze Jo (Jodi Lyn O'Keefe).

Druhá série, jejíž natáčení je v současné době kvůli šíření koronaviru pozastaveno, nám pak nabídla shledání s Freyou Mikaelsonovou (Riley Voelkel) a také s Kaiem Parkerem (Chris Wood). Kromě těchto dvou postav se Legacies odkazovalo na The Vampire Diaries (Upíří deníky) a The Originals i následovně:

 • Sice jsme se stále nedočkali osobní návštěvy Caroline v Salvatorovic škole, hned první díl druhé série nám však potvrdil, že se Car stále nachází v Evropě, kde pátrá po nějakém způsobu, jak zastavit sloučení Josie (Kaylee Bryant) a Lizzie (Jenny Boyd). Jo, a mimochodem, Lizzie u ní strávila letní prázdniny.
 • V šesté epizodě jsme mohli vidět Damonovo (Ian Somerhalder) auto, kterým se proháněla Lizzie společně se Sebastianem (Thomas Doherty). Damon totiž své auto věnoval holkám jako dárek k jejich šestnáctým narozeninám.
 • V této epizodě jsme se také od Alarica (Matt Davis) dozvěděli důvod, proč Matt Donovan (Zach Roerig) již není šerifem. Stal se z něj totiž starosta Mystic Falls!
 • Když v tomto díle Josie cestovala do New Orleans, dočkali jsme se nejen jednostranného hovoru s Caroline, ale i několika fotografií se „starými známými“, které visely v baru Rousseau's.
 • Největší narážkou tohoto dílu však byl návrat Freyi Mikaelsonové (Riley Voelkel). Ta uvedla, že spolu s Keelin (Christina Moses) nyní mají syna Nika, což je zřejmě zkrácené jméno Niklaus. Také jsme se byli svědky i emotivního znovushledání Freyi a Hope (Danielle Rose Russell).
 • V deváté epizodě Hope zmínila svého známého Vincenta (Yusuf Gatewood), který jí poradil ohledně mora miserium (přesýpací hodiny, které drží temnou magii).
 • Další narážka na TVD přišla v jedenácté epizodě, kdy Emma (Karen David) řekla Dorianovi (Demetrius Bridges), že potřebuje jet za Caroline, aby jí pomohla ohledně sloučení Lizzie a Josie. Dorian jí pak odpověděl, že by Caroline měla spíše říct o pomoc Bonnie (Kat Graham).
 • V tomto dílu jsme uviděli i záblesk krátkého videa, které Kai natočil v The Vampire Diaries (epizoda 6×04 – Black Hole Sun).
 • No a ve dvanácté epizodě nás svojí návštěvou poctil i samotný Kai Parker (Chris Wood). Dokonce ve vězeňském světě zanechával různé video-vzkazy, včetně toho, ve kterém ječel na Damona, Bonnie a Katherine (Nina Dobrev).
 • Ve dvanácté a třinácté epizodě bylo několik narážek na Bonnie a její rodinu. Vlastně krev Bennettových byla klíčem pro opuštění vězeňského světa. Kai také dvakrát zmínil Ms. Cuddles, oblíbeného plyšového medvídka Bonnie.
 • Když Alaric operoval Lizze ve třináctém díle, použil přitom nářadí pojmenované Laughlinova svorka. Tu vynalezla jeho manželka Jo a je po ní tedy také pojmenována.
 • A věděli jste, že se herečka Lily Rose Smith, která ztvárnila mladičkou Josie už v TVD, objevila i v této epizodě Legacies ve flashbackové scéně ve škole?
 • Aby se někteří studenti vyrovnali s pobytem ve vězeňském světě, poslala je Emma ve čtrnácté epizodě do noir simulace, kterou propojila s chambre de chasse, kapesní dimenzí často používanou v The Originals.
 • V zatím poslední, šestnácté epizodě druhé série Legacies, nás děj zavedl do podvědomí Josie, což byl vlastně pohádkový svět. Podle Jo to bylo kvůli tomu, že jí jako malé četla Caroline před spaním pohádky.
 • V tomto díle Josie také pomocí kouzla přesunula svoji schopnost vysávat magii do mince. A jak podotknul Alaric, stejné kouzlo použila i její matka Jo, když přesunula svoji magii do dýky, aby zabránila sloučení s Kaiem, až jim bude 22 let.
 • Bonus: V deváté epizodě si Lizzie a M.G. (Quincy Fouse) četli komiks Crisis on Infinite Earths, což byla pěkná narážka na Arrowverse a právě probíhající Crisis.

Všimli jste si všech easter-eggů? Nebo jste snad zaznamenali ve druhé sérii Legacies ještě jinou narážku? Dejte nám vědět do komentářů!

Líbilo se? Tak dej palec. Nebo plusko! 
Furiant

Furiant

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře1zobraz příspěvek
vuvicom

vuvicom

Skvělý článek, většiny jsem si všimla :)
před 33 týdny
Další články k tématu