10. 5. 2020

S lupou do historie: The Wire

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte The Wire (The Wire – Špína Baltimoru) 1×01: The Target?

plakát

Základní údaje

Název The Wire (The Wire – Špína Baltimoru)
Žánr Drama, Krimi
Stanice HBO
Vysílání 2002–2008
Počet sérií 5
Premiéra 2. 6. 2002
Délka pilotu 61 minut

O čem to je?

Baltimore není žádné městečko, ale jedna z největších metropolí v USA. Na druhé straně však patří jeho obyvatelé převážně do střední třídy a moc boháčů tu nenajdete. Pro řešení nepříjemných potíží se zločinem se vedení města rozhodne sestavit zvláštní jednotku. Ta nemá však již od prvních chvil na růžích ustláno. Policisté svým kolegům nevěří a každý jim předpovídá neúspěch.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Status: viděno pár epizod
Hodnocení celého seriálu: –

Tak o tomto seriálu už jsem neslyšel snad pár let. Nikdy jsem ho nijak nežral, pár epizod jsem asi viděl, ale nijak zběhlý v něm nejsem, o to víc jsem byl zvědavý na pilot. A nechci to říkat, ale chvílemi se mi chtělo až spát.

Příběh nebyl nudný, ale strašně zdlouhavý a roztahaný na všechny možné části. Možná by stála za to dotace vícero epizod, aby tvůrci mohli alespoň trochu linky roztřídit. Takto to totiž bylo strašně spletité, nepřehledné a až nezáživné. To se v dalších epizodách mění, vyšetřovatelé už nejsou dvě separované skupiny, ale musejí spolupracovat, je tu větší provázanost postav a tak.

Nečekal jsem, že Idris Elba se stane tak častý zástupcem v naší lupě. To mi ale nijak nevadí, naopak mi tu nesedí Dominic West, po The Affair mi sem vůbec nejde, celou dobu tam prostě vidím jinou postavu. Jinak tu mám možná ještě problém s množstvím postav, kterých je tu skutečně hromada, takže se v nich lehce ztrácí, než se člověk zapracuje do příběhu. Ale to je prostě problém začátků.

K té neuhlazenosti a neuspořádanosti pilotu přispívá i skutečnost, že se seriál snaží kombinovat a mixovat všemožné problematiky a žánry, takže tu máme špetku právničiny, gangy, boje okrsků, drogy… zkrátka na úvod je toho víc než dost. Navíc v kombinaci s hodinovou délkou, ale dá se to přežít a projekt je ve výsledku velice povedený. Jen se nestačím divit, ono je to z roku 2002?

  • příběh z různých pohledů
  • pokrokovost
  • moc všeho
  • Dominic West
70 %
Mé hodnocení
jesmot
Další díly seriálu
Úderná hláška pro podporu sdílení. 
jesmot

jesmot

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře6zobraz všech 6 příspěvků
Romix

Romix

Si to tu odložím :D odkaz Jinak teda The Wire a Oz legendární kousky, The Shield v mých očích...
před 70 týdny
jose8

jose8

The Shield má asi nejlepší konec, který jsem kdy u seriálu viděl.
před 70 týdny
Kolombo

Kolombo

Nevím, jestli bych ho ozančil za nějlepší, ale do God Tier rozhodně patří :) Jinak The Wire mám...
před 70 týdny
Další články k tématu