7. 6. 2020

S lupou do historie: Pretty Little Liars

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Pretty Little Liars (Prolhané krásky) 1×01: Pilot?

plakát

Základní údaje

Název Pretty Little Liars (Prolhané krásky)
Žánr Drama, Mysteriózní, Teen
Stanice Freeform
Vysílání 2010–2017
Počet sérií 7
Premiéra 8. 6. 2010
Délka pilotu 42 minut

O čem to je?

Na párty pětice kamarádek jedna z dívek, Alison, uprostřed noci zmizí. Zbylá čtveřice se rozhodne jít dál a nechat události této podivné noci za sebou. Vše však změní záhadné vzkazy rok po zmizení, všechny jsou podepsány „A“ a obsahují informace, o nichž věděla pouze Alison. Vrátila se snad po roce, aby odhalila všechna špinavá tajemství?

Trailer

A jaký je náš ortel?

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: –

Téměř na den přesně před deseti lety se na obrazovkách objevila v podstatě bez nadsázky legenda mezi teen seriály své doby. Dnes nadešel čas se na ni podívat i v rámci lupy, a tak konečně doženu další seriálový rest, nebo alespoň jeho pilot.

Z obsazení si mě samozřejmě hned získala Lucy Hale, líbila se mi už v Life Sentence a vlastně asi i kdekoli jinde, jen tady má něco navíc, například proti Katy Keene tady působí víc dospěleji, zkrátka v PLL mi neskutečně sedla (dobře, scéna v baru s budoucím učitelem na mě byla trochu hr, ale fajn). Docela mě zaskočila Janel Parrish a její přerod, respektive přerod Mony, wau. Zatím mě tu nikdo vysloveně nevytáčí, ani mi nikdo nepije krev, ale pár adeptů na otravy už mám.

Viděl jsem sice zatím jen pilot, ale mám tak nějak pocit, že naprosto chápu ten boom okolo a tu posedlost tímto seriálem. Je tu sestava, do které se dá snadno vcítit, lži, příjemné prostředí a především záhada, která celý příběh spojuje. Vlastně i mě docela láká další sledování z důvodu, že chci ukojit svoji zvědavost. A hlavně proto, že nevěřím jedné věci. Nejspíš už jsem naprosto zblblý ze všech kriminálek a vlastně i dalších žánrů a dokud neuvidím tělo, tak neuvěřím (zase chápu, že o roční mrtvolu v tomto seriálu nikdo nestojí). Třeba se mi skalní fanoušci vysmějí za bujnou fantazii.

Sedm řad takto vypadá jako dost, tak úplně nevím, jestli se mi do toho chce. Pak je tu pár spin-offů, takže se to zase o něco rozroste, ale ty možná pro příběh nejsou až tak důležité. No a hlavně mám obavu, jak dlouho je budovaná zápletka udržitelná, aby se pak z toho po pár sériích nestalo něco úplně jiného a člověk to sledoval už jen proto, aby seriál viděl až do konce. Každopádně jsem rád, že jsem šel aspoň do pilotu.

  • Lucy Hale
  • tajemno
  • nevidím tělo = nevěřím
  • dlouhodobě neudržitelné
  • některé věci dostatečně nenalákají
80 %
Mé hodnocení
jesmot

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: –

Kdo by o seriálu neslyšel, že? Zná ho snad asi každý. Osobně jsem o seriálu věděl pouze to, co je napsáno v obsahu na profilu. Nikdy jsem se do něj nehrnul a dalo by se i říci, že jsem se mu snažil vyhýbat. To se mi dařilo docela dobře, tedy až do dnes. Jelikož zítra seriál oslaví 10 let od premiéry, tak jsem si ho teda pustil.

Začátek pilotu byl pro mě docela matoucí a to až do té míry, že jsem pochyboval o tom, jestli jde vážně o první epizodu. Ale po chvíli se všechno vyjasnilo. A musím uznat, že mě to i docela bavilo. Nebudu vyjmenovávat, koho jsem v pilotu poznal, to bychom tu byli asi hodně dlouho. Musím ale říct, že Lucy Hale mi většinou leze na nervy, zde tomu tak (zatím) nebylo, možná se to naučila až později ve své kariéře, kdo ví?

Nejvíce mě na pilotu vytočila klasická televizní a filmová záležitost a to, že hlavní hrdinky fakt na šestnáct let nevypadají, takže se tomu učiteli ani nedivím. Určitě by se našlo dost herců v tomhle věku. Ale zase jak píšu, by byl tu asi problém s milostnými scénami… Proto asi obsazují dospělé herce. Tak či onak mě to štve.

  • zajímavá zápletka
  • plno známých tváří
  • Lucy Hale
  • náctiletě nevypadající obsazení
80 %
Mé hodnocení
Micuda98
Další díly seriálu
Úderná hláška pro podporu sdílení. 
jesmot

jesmot

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře20zobraz všech 20 příspěvků
jesmot

jesmot

Ano, já to trefil. Teď jsi mi opravdu udělal radost takto navečer, takže děkuju =D
před 15 týdny
Olivia Caroline Jones

Olivia Caroline Jones

není zač, to je úplně typické pravidlo pro PLL, že nikdo nikdy není doopravdy mrtvý, dokud neuvidíš jeho...
před 15 týdny
Yellow

Yellow

Já po pilotů ani nevím jak, ale zhlédla jsem celou sérii a pak postupně jela dál. Seriál výrazně klesá a...
před 15 týdny
Další články k tématu