12. 6. 2020

Novinka pod lupou: The Woods (Netflix)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název The Woods (Temné lesy)
Žánr thriller, mysteriózní
Stanice Netflix (Polsko)
Premiéra 12. 6. 2020
Vysílání celá série k dispozici
Délka pilotu 55 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

Kdo?

O čem to je?

Advokátovi z Varšavy se opět oživí naděje, že jeho sestra může být i po 25 letech stále naživu. Objeví se totiž mrtvé tělo někoho z jeho minulosti, kdo má přímou spojitost se sestřiným zmizením.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Já jsem nadšená. Potvrďte mi, že jde o minisérii (což předpokládám, že tak bude), a sjedu si celý seriál ještě dnes. Předlohu neznám, ale jméno Harlana Cobena se v poslední době omílá tak často, že tento kousek neušel mé pozornosti a zájmu. Před pár dny jsem dokoukala Safe, o kterém jsem ani nevěděla, že je od něho, a byla jsem nadšená. To samé The Stranger. Do Lesů jsem proto šla s vysokým očekáváním a po pilotu rozhodně neodcházím zklamaná.

Ačkoliv má první díl 55 minut, dokáže solidně vybudovat atmosféru a udrží si vaši pozornost od začátku do konce. Celou dobu jsem při sledování měla nepříjemný pocit, s napětím jsem čekala, kdy se to zlomí a dojde k tragédii, která byla naznačena v úvodu epizody. Čekala jsem, že půjde o nějaký hromadný masakr všech účastníků tábora, ale podle informací z konce dílu to vypadá, že jen „zmizeli“ čtyři lidé.

Moc se mi líbilo, jak se v prvním díle střídaly časové roviny. Byly jen dvě – rok 2019 a rok 1994, takže se v tom šlo snadno orientovat a vše působilo přehledně – pokud dáváte jen trošku pozor, ztrácet se v příběhu rozhodně nebudete. Předpokládám, že toto střídání bude pokračovat i v dalších dílech, jelikož představitele dospělých i dětských hrdinů jsou uváděni v hlavních rolích.

Netflix a Coben začíná být moje oblíbená spolupráce. A vůbec nevadí, že nejde o britský (nebo obecně anglicky mluvící) kousek. Poláci odvedli výborný kus práce, seriál vypadá hodně dobře nejen co do příběhu, ale i herecké výkony, obsazení a vizuál jsou na špičkové úrovni. Za mě všechny palce nahoru a jsem natěšená na další díly.

  • tísnivý pocit napětí
  • práce s napínavou atmosférou
  • vizuální stránka
  • výběr hereckého obsazení
  • střídání časových rovin
90 %
Mé hodnocení
ragelly

Nevím, jestli to je stejnými či podobnými filtry na kameře, strukturou příběhu, či snad světlem v polských lesích, ale téměř hned od začátku jsem měl dojem, že sleduji pokračování jiného polského seriálu – Zmijovisko.

I tady máme víc časových rovin, i tady pobíhají děti po lesích a i tady se stane něco strašného. Jen ten časový rozestup je větší a propojení s přítomností je přes novou vraždu.

I když je to natočené pěkně, nedokáže to ničím zaujmout. Jakoby samotný seriál neměl ambice být ničím lepším než jen další detektivkou, která po dořešení případu upadne v zapomnění.

  • kvalitně natočené
  • nejspíš záhada akorát na jednu sérii
  • nic extra
70 %
Mé hodnocení
Fruiko
Další díly seriálu
Já rád sdílím, on rád sdílí, ty rád sdílíš! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře8zobraz všech 8 příspěvků
Furiant

Furiant

Tak jsem to nakonec zase dal na jeden zátah a dokoukal to. A super, jsem nadšenej, rozhodně mě to bavilo...
před 70 týdny
ragelly

ragelly

Já spíš celou dobu čekala, že pachatelovi rupne v bedně jako u bazénu a náš hrdina bude ještě...
před 70 týdny
Jenny17

Jenny17

Já viděla Safe už dřív a za mě super! The Stranger určitě lepší jak The Woods - slabší, ale kniha je úžasná....
před 69 týdny
Další články k tématu