14. 6. 2020

S lupou do historie: Psych

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Psych (Agentura Jasno) 1×01: Pilot?

plakát

Základní údaje

Název Psych (Agentura Jasno)
Žánr Komedie, Krimi
Stanice USA Network
Vysílání 2006–2014
Počet sérií 8
Premiéra 7. 7. 2006
Délka pilotu 77 minut

O čem to je?

Shawn Spencer oplývá úžasnými schopnostmi. Je velmi všímavý, inteligentní, disponuje fotografickou pamětí a vynikající dedukcí. Už odmala ho jeho otec učí těchto schopností využívat a pilovat je. Doufá v to, že z malého Shawna bude jednou skvělý policista, jako byl jeho otec. Jenže dospělý Shawn je pohodlný člověk, který střídá jedno zaměstnání za druhým a přivydělává si tím, že dává tipy policii. Jedno však policisté pojmou podezření, že je spolupachatelem a jen díky tomu o všech zločinech ví. Jediný způsob, jak přesvědčit policii o opaku, je vydávat se za senzibila, což odstartuje potenciální kariéru v detektivní kanceláři spolupracující na případech s policií.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: –

Párkrát už jsem o název seriálu zavadil, ale nikdy jsem víc nepátral, takže asi až do teď jsem o seriálu nevěděl opravdu nic (nebo jsem nějakou epizodu viděl a úspěšně se mi vytratila z hlavy). Jakožto milovník Patricka Jana jsem měl trochu obavu, co se tady z toho předstíraného senzibilismu vyklube, ale nakonec jsem se celkem příjemně pobavil a odreagoval, což jsem potřeboval.

Ananas mě opravdu pobavil, tak jsem si hledal víc a opravdu mě to odrovnalo, dokonce jsem zvažoval sem dát poster s ním, ale nenašel jsem úplně ten top. Celkově se mi líbí ten humor seriálu, kdy jde o nenásilnou kriminálku, která si sama ze sebe dělá srandu.

Musím říct, že kromě šéfky policie se mi z oddělení nikdo moc nelíbil, ale možná by to bylo jen o zvyku. Shaw je celkem fajn, herecky perfektní, parťák zatím v pilotu ještě neměl prostor se úplně uvést v nejlepším světle, takže věřím, že ještě má co předvést. A z otce mám takové smíšené pocity, zatím spíš postava na doplnění.

Po pilotu úplně nevím, jak moc bude dvojka samostatná a do jaké míry bude závislá na policii, tedy myslím v rámci seriálu, zda se budou příběhy třeba střídat, doplňovat nebo tak, ale určitě to bude super tak jako tak. O kvalitě a oblíbenosti určitě vypovídá i osmiletá šňůra a dva filmy na kontě.

Ač seriál vypadá dost slibně a pohodově, myslím, že se k němu spíš nevrátím, protože až na ananas mi chybělo něco, proč bych si řekl jo, chci hned další díl. Každopádně komukoli, kdo ještě seriál neviděl, můžu pilot doporučit i přes trochu delší stopáž, není to nic hrozného, jen to není sitcom na 25 minut. A pro ty, co seriál už viděli a znají, snad můžu jen doporučit opáčko.

  • ananas
  • množství prostoru
  • krimi oddechovka
  • policejní sbor
80 %
Mé hodnocení
jesmot
Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to ukaž ostatním! 
jesmot

jesmot

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
Pajky

Pajky

S hrůzou jsou otevíral článek a čekal jsem, že Psych natřeš špatným hodnocením stejně jako Community. Ale...
před 14 týdny
Drunk_Queen

Drunk_Queen

U Psych mi zrovna ten pilot přijde takový slabší, pak se to ale rozjede a je to fakt pecka. Jeden...
před 14 týdny
lenochod6

lenochod6

Fakt díky, teď mám chuť se na to podívat celé znova... Geniální seriál.
před 13 týdny
Další články k tématu