28. 6. 2020

S lupou do historie: Louie

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Louie (Rozvedený se závazky) 1×01: Pilot?

plakát

Základní údaje

Název Louie (Rozvedený se závazky)
Žánr Komedie, Sitcom
Stanice FX
Vysílání 2010–2015
Počet sérií 5
Premiéra 29. 6. 2010
Délka pilotu 22 minut

Kdo?

Tvůrci Louis C.K.
Hrají Louis C.K.

O čem to je?

Čerstvě rozvedený otec dvou dcer se snaží své dvě ratolesti vychovávat v New Yorku. Jeho způsoby jsou vážně svérázné a jelikož se Louie s ničím moc nemaže, o vtipné situace rozhodně není nouze…

Trailer

A jaký je náš ortel?

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: –

Na seriál jsem byl hodně zvědavý, jelikož C.K. stál i u zrodu Better Things, takže teď, když je výročí od premiéry pilotu za dveřmi, je ideální čas se do toho pustit. Jenže pilot tohoto seriálu byl spíše zklamáním, možná to je jen slabší rozjezd, možná, kdybych viděl Lucky Louie, který v podstatě tomuto seriálu předchází, díval bych se na pilot jinak, ale zatím spíš slabota. Budu rád, pokud mě někdo z fanoušků seriálu v komentářích přesvědčí o opaku, nebo mi dají za pravdu, že je pilot prostě slabší.

Moc mi nesedělo to prokládání děje se stand-upem, který na mě působil strašně blbě. Nápad super, doplní to děj, tak nějak ho to i stmelí, ale toto působilo tak moc přehnaně, evidentně se tu někdo snažil o realistické vyznění, které ve finále vypadalo spíš trapně, teda aspoň za mě. Vzhledem k tomu, že se má částečně jednat o autobiografii, tak teda pecka, pokud se některé ty věci fakt staly.

Obsazení zatím nemá cenu nijak hodnotit, vlastně ne zatím, ale asi spíš vůbec. Dcery tu moc prostoru nedostávají, snad největší prostor měly v titulcích. C.K. tu v podstatě asi hraje jen občas, když posunuje sám sebe do pozice postavy, takže tu není nic moc k hodnocení, protože nejde o žádnou katastrofu, jen je to místy dost rozpačité, ale jasně jde o zachycení skutečnosti. Jinak mě trochu děsí, že by měli stejní herci ztvárnit vícero postav napříč seriálem, alespoň jsem na to tedy narazil na netu. To mi nepřijde jako nejšikovnější tah.

Jsem rád za délku epizody, protože to úplně stačilo a nic delšího fakt nikdo nechce, jen by se to zahrabávalo. Těšil jsem se na Pamelu Adlon, ale ta se podle všeho ukáže až později. A vzhledem k tomu, jak věci dopadly ve skutečnosti a jak reagovala Adlon (pokud si dobře vzpomínám), jejich společné budoucí zápletky mě úplně netěší.

V seriálu prozatím nemám v plánu pokračovat, pokud mě přesvědčíte, že za to stojí (jak už jsem zmiňoval v úvodu), ještě bych mu šanci dal, ale teď ne. Jsem rád, že jsem pilot viděl v rámci lupy a nešel se na něj dívat natěšeně sám od sebe. Pilot prostě při kombinaci divného stand-upu, absence herectví a rádoby vtipných zápletek, na které hold asi člověk musí mít náladu, prostě neuchvátil.

  • délka
  • snaha o posunutí děje pomocí stand-upu
  • nevydařené vtipy
  • přerealizované
40 %
Mé hodnocení
jesmot
Další díly seriálu
Prstíčkem škrábeme, hezky koukáme, po liku toužíme. 
jesmot

jesmot

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře
Zatím se do diskuze nikdo nezapojil. Buď první!
Další články k tématu