12. 7. 2020

S lupou do historie: Covert Affairs

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Covert Affairs (V utajení) 1×01: Pilot?

plakát

Základní údaje

Název Covert Affairs (V utajení)
Žánr Akční, Drama, Špionážní
Stanice USA Network
Vysílání 2010–2014
Počet sérií 5
Premiéra 13. 7. 2010
Délka pilotu 76 minut

O čem to je?

Annie je mladá agentka CIA, která byla čerstvě nasazena do terénu. Přestože si sama myslí, že jí k povýšení dopomohly její schopnosti, je zde možná něco z její minulosti, kvůli čemu je nyní přímo v akci. Naštěstí jí v orientaci mezi byrokracií, intrikami a nebezpečím pomáhá slepý kolega Auggie Anderson.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: –

problémem u delších pilotů je, že zapomenete, co bylo na začátku a v průběhu, než se dostanete úplně na konec. Tady to ale neplatí, když totiž začnete sledovat pilot naslepo bez představy, o čem má seriál být, tak úvodní výslech je celkem pecka, která nutí přemýšlet.

Sice se jedná o drama zasazené do CIA, ale jak je nám příběh líčen převážně z pohledu Annie, nepůsobí agentura tradičním rázem nespoutanosti s osobitými metodami. Na druhou stranu tu je i druhý pohled na ty, jež vše řídí. Všechno se proplétá a tvoří nepředvídatelný příběh, který je částečně drsný, ale zároveň je prezentován s lehkostí, vtipem a nápaditostí.

Obsazení bylo super, všichni mi do svých rolí sedli, Christopher Gorham, ten je tu proti současnému vzhledu k nepoznání, každopádně skvěle sehraná role. No a kdybych měl vypíchnout ještě někoho, tak to určitě bude Peter Gallagher, ta jeho ráznost a ostrost, celkem to k němu sedí.

V průběhu celého pilotu je nám tu naznačována jistá spojitost s minulostí, ale až v závěru je natvrdo řečeno, o co tu jde. Tento dlouhodobý příběh vypadá docela dost zajímavě, jen si říkám, že snad nepůjde o neustálé zachraňování na poslední chvíli, které funguje jako návnada k vylákání. Každopádně pokud se jednotlivé případy budou držet podobných kolejí jako u pilotu a bude to vše doplněno o smysluplnou dlouhodobou linku, pět sérií může být příjemných. Takže teď, když je tu deset let od premiéry pilotu, je určitě ideální čas se minimálně na něj podívat.

  • jiný pohled na CIA
  • Peter Gallagher
  • zajímavá dlouhodobější linka
  • delší pilot
80 %
Mé hodnocení
jesmot
Další díly seriálu
Kdo nesdílí není Čech! 
jesmot

jesmot

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře6zobraz všech 6 příspěvků
sonkad

sonkad

Mám rada seriály od USA network (Burn Notice, White Collar), ale toto šlo mimo mňa. Aj keď na papieri to...
před 10 týdny
Litocha

Litocha

Hlavní představitelka mi taky úplně nesedí, uvidím, jestli si na ni zvyknu. (Ženské obsazení je vůbec...
před 10 týdny
Jenny17

Jenny17

Já jsem seriál sledovala ráda, když byl v Tv.
před 10 týdny
Další články k tématu