15. 7. 2020

S lupou do historie: The Vampire Diaries

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte The Vampire Diaries (Upíří deníky) 1×01: Pilot?

plakát

Základní údaje

Název The Vampire Diaries (Upíří deníky)
Žánr Drama, Horor, Nadpřirozený, Romantický, Upírský
Stanice The CW
Vysílání 2009–2017
Počet sérií 8
Premiéra 10. 9. 2009
Délka pilotu 42 minut

O čem to je?

V Mystic Falls začíná nový školní rok, Elena a Jeremy se stále vzpamatovávají ze smrti rodičů, v okolí umírají lidé po domnělých útocích zvěře a do města přijíždí Stefan, který je opředený řadou záhad. Tou největší je skutečnost, že je upír. Mystic Falls se tak pomalu vrací ke své temné minulosti a mimo školní lásky a trable jsou na dohled problémy střetu s nadpřirozenem.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Status: první pořádné setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: –

Diváci seriálů se většinou dělí na fanatické nadšence, milovníky, ty kteří seriál nemají rádi a ty, kteří ho nikdy neviděli (ve zkratce). Ale mám pocit, že u upířin je ještě jedna početná skupina, která seriál nemůže vystát, u většiny jiných jsou tu ti, kteří ho nemusí, nebo jim nesedl, ale tady je to vysloveně silný odpor a nechuť. Naštěstí pro vás do této skupiny nepatřím, patřím do „nikdy neviděli“, což je škoda, protože takovéto profláklejší seriály by si zasloužily názor někoho znalého.

Mám takový pocit, že jsem po očku párkrát zahlédl nějaký ten záběr, možná i celou scénu, ale nikdy jsem to pořádně neviděl. Dokonce jsem minimálně jednou držel v ruce jednu z knižních předloh, mám pocit, že i pár stránek jsem dal, ale to už je dávno. Rozhodně jsem příběh nedočetl, takže dnes úplně s čistým štítem a musím přiznat, že docela fajn. Sice jde spíš o příběh laděný pro mladší publikum, ostatně tady jde i o zasazení na střední školu, ale je to taková fajn oddechovka, kde se občas svede nějaký boj.

Nevím proč, normálně by mi to mohlo být jedno, ale tady mě strašně vytáčel Damon. Ten jeho nechutný slizký vzhled, s ním bych se fakt potkat nechtěl a po pilotu můžu říct, že mi k Eleně vůbec nesedí, takže jestli budu někdy pokračovat v dalších dílech, tak borec má u mě mínusové body už teď. Naopak jak Nina Dobrev jakožto představitelka Eleny, tak i Paul Wesley/Stefan mi do rolí sedí. Dokonce i Steven R. McQueen mi sem sedí, toho chudáčka mladšího bráchu jsem mu žral celou dobu. Takže zatím to vypadá, že až na Iana Somerhaldera mi obsazení komplet sedlo.

V pilotu si mě získalo to filozofování a myslím, že seriál byl řadě lidí oporou, když oni sami zažívali podobné a často i rozdílné trable než postavy, ale tak nějak mohli utéct pryč a měli jistý návod, jak věci zvládat. No a rozhodě se mi moc líbila myšlenka zachycení vzpomínek jako důvod psaní deníků, protože vzpomínky jsou to nejcennější, co máme.

A samozřejmě ze všech skladeb v pilotu oceňuju hlavně Running Up That Hill, kterou mám po Warehouse 13 spojenou s jednou scénou, a sem taky perfektně pasovala. Ale to jen taková malá odbočka před závěrem. Seriál mě asi i celkem láká, pilotem nastartoval mozkové závity, takže všechno začalo šrotovat a spojovat věci ve větší příběh. A to v podstatě zatím nic nevím. Takže bych docela i chtěl vědět, kam se celý příběh vyvine, jaká mytologie města bude představena a tak. Ne druhou stranu je tu těch 8 sérií a spin-offy.

  • myšlenky
  • tajemno
  • obsazení
  • teda až na Iana Somerhaldera
  • zajímavý příběh, od kterého odrazuje počet sérií
  • (možná) nic hlubšího
80 %
Mé hodnocení
jesmot
Další díly seriálu
Líbilo se? Tak nebuď labuť a sdílej! 
jesmot

jesmot

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře22zobraz všech 22 příspěvků
Luteka

Luteka

TVD a Twilight naprosto zkazilo upíry. Díky bohu za Buffy a True Blood.
před 9 týdny
Yellow

Yellow

Aaa, deníky. Neznala jsem shipping ani podobné h9vna, ale doteď si pamatuju, jak se mi hrozně líbili Stefan...
před 9 týdny
zuzu1987

zuzu1987

Se slizkým Ianem sice souhlasit nemůžu, já ho žeru, ale chápu to rozkoukání. U TVD jsem první sérii...
před 9 týdny
Další články k tématu