2. 8. 2020

S lupou do historie: It's Always Sunny in Philadelphia

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte It's Always Sunny in Philadelphia 1×01: The Gang Gets Racist?

plakát

Základní údaje

Název It's Always Sunny in Philadelphia
Žánr Komedie, Sitcom
Stanice FX, FXX
Vysílání 2005-????
Počet sérií 14+
Premiéra 4. 8. 2005
Délka pilotu 22 minut

O čem to je?

Charlieho, Dennise, Maca a Dee, čtveřice potýkající se s problémy, které obnáší provozování baru. Jednou se zkusí vydat cestou gay-baru, jindy jakousi pokřivenou logikou usoudí, že bude rozumnější nalévat nezletilým a mít je tak pod kontrolou, než je nechat potulovat po ulici a experimentovat s drogami.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Status: první setkání se seriálem
Hodnocení celého seriálu: –

Blíží se nám další výročí, takže je nejvyšší čas si připomenout patnáct let od uvedení pilotu tohoto seriálu. Popravdě jsem se na tento pilot neskutečně těšil, už jsme ho tu měli mít jednou před pár měsíci, ale nakonec jsem vydání posunuli až na dnes. Naneštěstí byl pilot trochu zklamáním.

Chvíli jsem přemýšlel, jestli nesleduju špatný pilot, třeba ten původní neuvedený, protože většina lidí je ze seriálu na větvi, ale teda po úvodním dílu mi uniká důvod. Jako vtipné to místy bylo, ale tak nějak celkově mě to nedostalo a čekal jsem od toho prostě víc. Jediné, co mě zajímá, je, jak se seriál drží tak dlouho, respektive co tvůrci/scenáristé neustále vymýšlejí.

Obsazení mě nijak zvlášť neuchvátilo, taková klasika na dobu vzniku. Nikdo mi extra nepřirostl k srdci, spíš možná naopak. Vím, že to občas umím napsat, ale asi to prostě bude pilotem, ještě nejsou rozehrány všechny dějové linky, neprojevily se všechny části charakteru. Prozatím nic moc, přesto asi dám šanci ještě nějaké epizodě, možná na doporučení. Každopádně za současného stavu, kdy mě nenadchlo obsazení, scénář, ani nápad na příběh pilotu, úplně nehořím touhou sledovat dál. Navíc je pilot trochu přecpaný, homosexuálové, Afroameričani, trochu mi to spadá do schématu současné doby, kdy je potřeba nacpat co nejvíc. Nejsem proti, jen mi přijde zbytečné tam dávat všechno.

Dávám teda pilotu nakonec šedesátku, dlouho jsem váhal, chtěl jsem dát i nižší hodnocení, ale nějak se mi to po pár dnech rozleželo v hlavě… zkrátka byly tu i vtipy, prostředí není špatné a tak, ale po úvodu to není ani pecka.

  • prostředí baru
  • některé vtipy
  • obsazení je nijaké
  • přecpaný pilot
60 %
Mé hodnocení
jesmot
Další díly seriálu
Líbilo se? Tak to dej vědět světu! 
jesmot

jesmot

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
Biskin

Biskin

Jestli si dobre vybavuju, serial trpi typickym syndromem "prvni spatne rady" :) Od druhy, kdy...
před 7 týdny
ESESEL

ESESEL

"...I don't need your trophies or your gold..." :-D
před 7 týdny
Další články k tématu