Diskuze k článku Hrdinové nosí roušky
avatar uživatele
Marianno SVK
Dlouholetý uživatel | Cool level: 4 | Vince Masuka
4. 8. 2020 / 10:12:26 (před 3 roky)
off

chvalabohu to už nepozerám, 2 minuty akcia, a 35 minút plač a falošné spomienky. A ešte k tomu oblbnutie s tými rúškami, to fakt?

avatar uživatele
sonkad
Dlouholetý uživatel | Cool level: 13 | Kenny McKormick
4. 8. 2020 / 10:19:36 (před 3 roky)
off
Marianno SVK napsal(a):

A ešte k tomu oblbnutie s tými rúškami, to fakt?

Že? Tie rúška sú úplne wtf.. Sorry, neviem to inak napísať :D Superhrdinovia v rúškach? Ďakujem, odchádzam, zbohom CW. Seriály pozeráme, aby sme si na chvíľu oddýchli od reality okolo, zvlášť tieto superhrdinovské a ešte aj to musia pokaziť. Nech s týmto idú kamsi..

Editováno: 2x | Naposledy: 4. 8. 2020 / 10:24:51
avatar uživatele
Tempy
Redaktor | Cool level: 22 | Chandler Bing
4. 8. 2020 / 10:33:44 (před 3 roky)
off

Nepopulární názor: Je mi docela smutno z toho, jak se v poslední době většina Čechů k rouškám staví. Někteří se tváří, jak kdyby jejich nošení bylo srovnatelné s řetězem a koulí na noze. Já to vnímám tak, že mě to přece nijak zásadně na životě neomezí a ještě tím můžu pomoci někomu, koho bych mohla nechtěně a nevědomky nakazit (myslím si, že v mém věku je dost dobře možné, že bych příznaky vůbec nepozorovala). Opravdu je nám tak zatěžko trošku se omezit pro druhé? :(

avatar uživatele
sonkad
Dlouholetý uživatel | Cool level: 13 | Kenny McKormick
4. 8. 2020 / 10:47:30 (před 3 roky)
off
Tempy napsal(a):

Nepopulární názor: Je mi docela smutno z toho, jak se v poslední době většina Čechů k rouškám staví. Někteří se tváří, jak kdyby jejich nošení bylo srovnatelné s řetězem a koulí na noze. Já to vnímám tak, že mě to přece nijak zásadně na životě neomezí a ještě tím můžu pomoci někomu, koho bych mohla nechtěně a nevědomky nakazit (myslím si, že v mém věku je dost dobře možné, že bych příznaky vůbec nepozorovala). Opravdu je nám tak zatěžko trošku se omezit pro druhé? :(

Áno, toto je na veľkú debatu. Ja osobne chápem obe strany diskusie, ale zase toto je podľa mňa niečo iné. Naozaj netúžim vidieť superhrdinov v rúškach. Seriály tohto typu sú vo fiktívnom svete, preto ich máme radi, tak nech mi ešte aj tam neťahajú koronu. Tá už je všade okolo 24 hodín denne. Potrebujeme aj niečo na oddych od toho všetkého, vypnúť mozog a relaxovať. Možno keby to boli seriály zasadené do reálneho sveta, lekárske a pod., tak tam by som to chápala, ale nie do týchto, tam to naozaj vidieť nechcem.

avatar uživatele
Tempy
Redaktor | Cool level: 22 | Chandler Bing
4. 8. 2020 / 11:09:38 (před 3 roky)
off
sonkad napsal(a):

Áno, toto je na veľkú debatu. Ja osobne chápem obe strany diskusie, ale zase toto je podľa mňa niečo iné. Naozaj netúžim vidieť superhrdinov v rúškach. Seriály tohto typu sú vo fiktívnom svete, preto ich máme radi, tak nech mi ešte aj tam neťahajú koronu. Tá už je všade okolo 24 hodín denne. Potrebujeme aj niečo na oddych od toho všetkého, vypnúť mozog a relaxovať. Možno keby to boli seriály zasadené do reálneho sveta, lekárske a pod., tak tam by som to chápala, ale nie do týchto, tam to naozaj vidieť nechcem.

Chápu. :) A souhlasím, že cpát toto téma do příběhů, do kterých se nehodí, jen proto, že je teď aktuální, je pěkně na hlavu. ;) Já teda žádný z těchto seriálů nesleduju, ale ten krok s plakáty je mi celkem sympatický. Asi je to dané i tím, že plakáty většinou vnímám spíš jako propagaci tvůrců (popř. řekněme nějaké značky), než příběhu samotného.

avatar uživatele
ragelly
Autorka článku | Cool level: 130 | Gordon Ramsay
4. 8. 2020 / 11:49:32 (před 3 roky)
on
sonkad napsal(a):

Že? Tie rúška sú úplne wtf.. Sorry, neviem to inak napísať :D Superhrdinovia v rúškach? Ďakujem, odchádzam, zbohom CW. Seriály pozeráme, aby sme si na chvíľu oddýchli od reality okolo, zvlášť tieto superhrdinovské a ešte aj to musia pokaziť. Nech s týmto idú kamsi..

Já to pochopila spíš tak, že těmi plakáty chtějí jen rozšířit povědomí o nošení roušek - čím víc to lidi vidí, tím víc si myslí, že je to standardní chování a nemusí se stydět, jak v roušce vypadají. V samotných seriálech pak hrdinové roušky určitě nosit nebudou.

avatar uživatele
ragelly
Autorka článku | Cool level: 130 | Gordon Ramsay
4. 8. 2020 / 11:50:58 (před 3 roky)
on

Ale celkově víc cool by mi přišlo, kdyby jim dali roušky s obrázkem, ideálně s jejich znakem, to by bylo dobrý :D Takhle je to hodně jako pěst na oko.

avatar uživatele
AislinK
Dlouholetý uživatel | Cool level: 7 | Manny Bianco
4. 8. 2020 / 11:54:19 (před 3 roky)
off

Mě je tohle taky sympatické. Zvlášť a USA, kde se lidi tváří, že nošení roušky je porušování ústavy a jejich svobod, přitom zrovna tam korona docela řádí a roušky by mohli alespoň trochu pomoci. Nejsem odborník, nevím jak moc roušky pomáhají. Ale myslím si, že minimálně psychologicky, když člověk vidí další v rouškách, snaží se jim vyhnout a social distancing je nelepší obrana proti koroně.

avatar uživatele
Petyer
Redaktor | Cool level: 36 | maj. Margaret 'Štabajzna' Houlihanová
4. 8. 2020 / 11:59:58 (před 3 roky)
off

suhlasim s ragelly, tiez si myslim, ze ide len o propagaciu rusok, a kedze komiksove serialy pozeraju rozne vekove kategorie, tak hrdinovia musia ist prikladom vsetkym... 😉👍

avatar uživatele
sonkad
Dlouholetý uživatel | Cool level: 13 | Kenny McKormick
4. 8. 2020 / 12:48:48 (před 3 roky)
off

Tak som výnimka :D Mne osobne sa toto nepáči, príde mi to až príliš "in your face", aj keď chápem myšlienku :D

avatar uživatele
Alias
Dlouholetý uživatel | Cool level: 13 | Kenny McKormick
4. 8. 2020 / 12:50:21 (před 3 roky)
off

Propagácia je dobrá. V USA majú milióny chorých a mŕtvych už vyše 150,000 a napriek tomu ignorujú rúška aj bežní ľudia, aj predstavitelia vlády aj osobnosti v TV.
U vás bratia a sestry z Čiech to tiež ide, 200 - 300 nakazených denne a povinné rúška nikde, čomu nerozumiem.

avatar uživatele
andromache
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
4. 8. 2020 / 12:54:06 (před 3 roky)
on

Ten Beebo je the best :D :D. Ten mě vyloženě poslal pod stůl :D. A Supergirl to kupodivu dost sekne...

Tempy napsal(a):

Nepopulární názor: Je mi docela smutno z toho, jak se v poslední době většina Čechů k rouškám staví. Někteří se tváří, jak kdyby jejich nošení bylo srovnatelné s řetězem a koulí na noze. Já to vnímám tak, že mě to přece nijak zásadně na životě neomezí a ještě tím můžu pomoci někomu, koho bych mohla nechtěně a nevědomky nakazit (myslím si, že v mém věku je dost dobře možné, že bych příznaky vůbec nepozorovala). Opravdu je nám tak zatěžko trošku se omezit pro druhé? :(

Souhlasím... U mě to rozhodně nepopulární názor není.

AislinK napsal(a):

Mě je tohle taky sympatické. Zvlášť a USA, kde se lidi tváří, že nošení roušky je porušování ústavy a jejich svobod, přitom zrovna tam korona docela řádí a roušky by mohli alespoň trochu pomoci. Nejsem odborník, nevím jak moc roušky pomáhají. Ale myslím si, že minimálně psychologicky, když člověk vidí další v rouškách, snaží se jim vyhnout a social distancing je nelepší obrana proti koroně.

Vidím to stejně. Co se tak pohybuju na tumblr, tak jsou tam neustále zprávy o tom, jak Amíci protestují o tom, že roušky jsou omezení osobní svobody, že je jejich právo chodit bez roušky a chovat se jako sobec a yadda yadda yadda. Tohle beru jako skvělý krok k popularizaci roušek. Samozřejmě že si nemyslím, že hrdinové budou nosit roušky v seriálech. To by bylo na palici. Ale na plakátech proč ne? Beru to tak, že když můžou nosit roušky hrdinové, tak proč ne já? A mohlo by to být i tak, že tímhle způsobem budou děti tlačit na rodiče, ať se nechovají jako paka a tu roušku si nasadí....

I didn’t choose this fandom, the fandom burst in and said ‘I’m your new roommate, cutie’ A usoplení spratci vždycky pokazí všechno hezký! Jo a nesnáším usmrkance a psy.
avatar uživatele
Alias
Dlouholetý uživatel | Cool level: 13 | Kenny McKormick
4. 8. 2020 / 13:08:55 (před 3 roky)
off
Tempy napsal(a):

Nepopulární názor: Je mi docela smutno z toho, jak se v poslední době většina Čechů k rouškám staví. Někteří se tváří, jak kdyby jejich nošení bylo srovnatelné s řetězem a koulí na noze. Já to vnímám tak, že mě to přece nijak zásadně na životě neomezí a ještě tím můžu pomoci někomu, koho bych mohla nechtěně a nevědomky nakazit (myslím si, že v mém věku je dost dobře možné, že bych příznaky vůbec nepozorovala). Opravdu je nám tak zatěžko trošku se omezit pro druhé? :(

Aj pre druhých, že ich nevedomky nenakazíš. Ale aj pre vlastnú ochranu. Rúško znižuje šancu nakaziť sa až o 70%. Čo je pomerne dosť.
Sám viem aké to je nepríjemné najmä v horúcich dňoch, ale je to pre ochranu všetkých. Aby sa človek nenakazil, lebo aby sa nevedomky nestal masový vrahom.

Editováno: 1x | Naposledy: 4. 8. 2020 / 13:09:16
avatar uživatele
kunko
Běžný uživatel | Cool level: 9 | Rajesh Koothrappali
4. 8. 2020 / 14:25:28 (před 3 roky)
off

SUPERMAN s rúškom tak toto som ťažko nepobral WTF na n-tú, keby dali foto hercov (bez kostýmov) v rúškach OK ale toto....

avatar uživatele
Larion
Dlouholetý uživatel | Cool level: 16 | Number 6
4. 8. 2020 / 15:08:38 (před 3 roky)
off
Alias napsal(a):

Aj pre druhých, že ich nevedomky nenakazíš. Ale aj pre vlastnú ochranu. Rúško znižuje šancu nakaziť sa až o 70%. Čo je pomerne dosť.
Sám viem aké to je nepríjemné najmä v horúcich dňoch, ale je to pre ochranu všetkých. Aby sa človek nenakazil, lebo aby sa nevedomky nestal masový vrahom.

Jedna věc je, nasadit si roušku na chvíli než si nakoupíš nebo během cesty v autobuse atd. a další věc je mít to na hubě 8 hodin v práci kdy už to tak nějak ztrácí smysl protože po těch 8 hodinách to máš tak uslintaný, že to můžeš pomalu ždímat. Protože pak tě to neochrání už vůbec před ničím.

avatar uživatele
Longsword
Dlouholetý uživatel | Cool level: 27 | Bobby Singer
4. 8. 2020 / 15:10:46 (před 3 roky)
on

Jsem pro, tohle je rozhodně lepší, než ty jejich politické "podprahovky", které tam obyčejně cpou.
Na druhou stranu, myslím, že by kampaň měla mnohem větší úspěch, kdyby měli JEN roušky ... ;-)

avatar uživatele
F.Valek
Dlouholetý uživatel | Cool level: 36 | maj. Margaret 'Štabajzna' Houlihanová
4. 8. 2020 / 15:25:17 (před 3 roky)
off

Je to teda kýč a docela vtipné, ale na hloupé Američany to asi platí, mně se to líbí :D

This ain't for the best, my reputation's never been worse... You must like me for me.
avatar uživatele
andromache
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
4. 8. 2020 / 16:10:06 (před 3 roky)
on
Longsword napsal(a):

Jsem pro, tohle je rozhodně lepší, než ty jejich politické "podprahovky", které tam obyčejně cpou.
Na druhou stranu, myslím, že by kampaň měla mnohem větší úspěch, kdyby měli JEN roušky ... ;-)

Tak do toho by možná šla tak maximálně Lena Luthor aka Katie McGrath :D. U těch ostatních nějak nevím :D.

I didn’t choose this fandom, the fandom burst in and said ‘I’m your new roommate, cutie’ A usoplení spratci vždycky pokazí všechno hezký! Jo a nesnáším usmrkance a psy.
avatar uživatele
Marianno SVK
Dlouholetý uživatel | Cool level: 4 | Vince Masuka
5. 8. 2020 / 15:01:02 (před 3 roky)
off
ragelly napsal(a):

Ale celkově víc cool by mi přišlo, kdyby jim dali roušky s obrázkem, ideálně s jejich znakem, to by bylo dobrý :D Takhle je to hodně jako pěst na oko.

daj si takú fotku aj ty

avatar uživatele
Marianno SVK
Dlouholetý uživatel | Cool level: 4 | Vince Masuka
5. 8. 2020 / 15:03:12 (před 3 roky)
off
Alias napsal(a):

Propagácia je dobrá. V USA majú milióny chorých a mŕtvych už vyše 150,000 a napriek tomu ignorujú rúška aj bežní ľudia, aj predstavitelia vlády aj osobnosti v TV.
U vás bratia a sestry z Čiech to tiež ide, 200 - 300 nakazených denne a povinné rúška nikde, čomu nerozumiem.

ha ha ha. to ti sledovanie seriálov otupylo zmysly? zamyslela si sa niekedy či poznáš niekoho s vírusom, a ako prebieha u neho liečba, ako sa cíti? toľko ľudí sa už vyliečilo a média sa ich nepýtajú ako sa zotavili, čo im pomohlo, či majú nejaké následky? všetko je to jeden podvod

avatar uživatele
Alias
Dlouholetý uživatel | Cool level: 13 | Kenny McKormick
6. 8. 2020 / 08:41:08 (před 3 roky)
off
Marianno SVK napsal(a):

ha ha ha. to ti sledovanie seriálov otupylo zmysly? zamyslela si sa niekedy či poznáš niekoho s vírusom, a ako prebieha u neho liečba, ako sa cíti? toľko ľudí sa už vyliečilo a média sa ich nepýtajú ako sa zotavili, čo im pomohlo, či majú nejaké následky? všetko je to jeden podvod

Zamyslela si sa ty koľko ľudí by muselo ísť v tom podvode? Nehovoríme tu o lokálnej udalosti ako chemický útok v Sýrii, či akcia pár teroristov ako pád dvojičiek. Hovoríme tu o pandémii, ktorá je v celom svete. Naozaj si myslíš, že by Čínsky drak, Ruský medveď a Americký orol spolupracovali takto intenzívne? Veď stále súperia, keby jeden z nich mal na svedomí takýto podvod, ostatní by to s radosťou odhalili. Tu by museli v tom podvode ísť desiatky tisíc ľudí, v každej krajine (rozličné kultúry, rasy, náboženstvá). Sú vo svete veci, ktoré sú naozaj podozrivé a boli konšpirácie, ktoré sa potvrdili ako pravdivé. Ale vždy ide o malý okruh ľudí. Čím viac ľudí, tým skôr sa to prevalí. Naozaj si myslíš, že by po celom svete sa na konšpirácii podieľali tisícky ľudí a nik by nepovedal k tomu nič? Nik by nebol ten "whistleblower"? Hromadné úmrtia v moderných krajinách nesfalšuješ, obete majú príbuzných a známych, všade internet, to nie je ako fiktívne chemické zbrane na blízkom východe. Nakazené boli aj známe osobnosti, niektoré aj zomreli. áno, poznám nakazených. A máme v rodine aj doktorov, čo to potvrdia. Stačí použiť google, sú ľudia čo sami hovoria o svojich zážitkoch, aj takí čo boli predtým presvedčení že je to podvod až kým sa nenakazili.

avatar uživatele
Longsword
Dlouholetý uživatel | Cool level: 27 | Bobby Singer
7. 8. 2020 / 10:12:07 (před 3 roky)
on
Alias napsal(a):

Zamyslela si sa ty koľko ľudí by muselo ísť v tom podvode? ...

Někde jsem četl úžasnou úvahu/citát, který poukazuje na zajímavý fakt: Lidé, kteří v tento "zlý" systém věří jej v podstatě pasují do role systému naprosto dokonalého, kdy všechno to "zlo" naprosto perfektně funguje, žádné úniky, žádné pochybnosti, prostě absolutní efektivita. A zároveň si neuvědomují, že to je stejný systém, který za dvacet let nebyl schopen ani opravit jednu dálnici ... ;-)

avatar uživatele
Longsword
Dlouholetý uživatel | Cool level: 27 | Bobby Singer
7. 8. 2020 / 10:14:43 (před 3 roky)
on
andromache napsal(a):

Tak do toho by možná šla tak maximálně Lena Luthor aka Katie McGrath :D. U těch ostatních nějak nevím :D.

Tak zrovna do ní bych to rozhodně neřekl, ta mi připadá ze všech z nich ta nejvíce "slušňačka z církevní školy" ;-)

avatar uživatele
Alias
Dlouholetý uživatel | Cool level: 13 | Kenny McKormick
7. 8. 2020 / 10:35:32 (před 3 roky)
off
Longsword napsal(a):

Někde jsem četl úžasnou úvahu/citát, který poukazuje na zajímavý fakt: Lidé, kteří v tento "zlý" systém věří jej v podstatě pasují do role systému naprosto dokonalého, kdy všechno to "zlo" naprosto perfektně funguje, žádné úniky, žádné pochybnosti, prostě absolutní efektivita. A zároveň si neuvědomují, že to je stejný systém, který za dvacet let nebyl schopen ani opravit jednu dálnici ... ;-)

Netuším o čom hovoríš. Vôbec som nechválil systém. Kapitalizmus je jedno z najväčších ziel sveta a rozbité diaľnice sú zas špecificky pre ČR a SR, takže fakt mi uniká súvis s článkom, aj s tým čo som písal ja.

avatar uživatele
andromache
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
7. 8. 2020 / 12:58:10 (před 3 roky)
on
Longsword napsal(a):

Tak zrovna do ní bych to rozhodně neřekl, ta mi připadá ze všech z nich ta nejvíce "slušňačka z církevní školy" ;-)

Myslím, že by ses divil :D. Z toho co o sobě prozradila a jak vystupuje v rozhovorech bych řekla, že je pro každou špatnost... Nahých a sexuálních scén v seriálech se nebojí ani náhodou (viz třeba Labyrinth nebo Frontinier), přes celou bederní páteř má tetování.... Takže zdání klame :D.

I didn’t choose this fandom, the fandom burst in and said ‘I’m your new roommate, cutie’ A usoplení spratci vždycky pokazí všechno hezký! Jo a nesnáším usmrkance a psy.
avatar uživatele
Longsword
Dlouholetý uživatel | Cool level: 27 | Bobby Singer
7. 8. 2020 / 13:34:43 (před 3 roky)
on
andromache napsal(a):

Myslím, že by ses divil :D. Z toho co o sobě prozradila a jak vystupuje v rozhovorech bych řekla, že je pro každou špatnost... Nahých a sexuálních scén v seriálech se nebojí ani náhodou (viz třeba Labyrinth nebo Frontinier), přes celou bederní páteř má tetování.... Takže zdání klame :D.

... a teď sem zjistil, že je Irka! Dokonce studovala na Trinity v Bublinu! Sakra! Jak to, že jsme se tam nepotkali!? Už bych byl ženatý a ona nešťastná!
Očividně to znamená, že v lidech stále a pořád vidím to lepší ... ;-)

avatar uživatele
Longsword
Dlouholetý uživatel | Cool level: 27 | Bobby Singer
7. 8. 2020 / 13:38:37 (před 3 roky)
on
Alias napsal(a):

Netuším o čom hovoríš. Vôbec som nechválil systém. Kapitalizmus je jedno z najväčších ziel sveta a rozbité diaľnice sú zas špecificky pre ČR a SR, takže fakt mi uniká súvis s článkom, aj s tým čo som písal ja.

Omlouvám se, necháme to tak. Nemůžu vést diskusi s někým, kdo považuje kapitalismus za největší zlo, a přitom to píše z počítače vymyšleného díky kapitalismu, posílá na síť, která vznikla také díky kapitalismu, na stránku, která je ztělesněním kapitalistického způsobu života. To fakt nejde. Přeji příjemný den v ráji! ;-)

avatar uživatele
andromache
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
7. 8. 2020 / 13:49:16 (před 3 roky)
on
Longsword napsal(a):

... a teď sem zjistil, že je Irka! Dokonce studovala na Trinity v Bublinu! Sakra! Jak to, že jsme se tam nepotkali!? Už bych byl ženatý a ona nešťastná!
Očividně to znamená, že v lidech stále a pořád vidím to lepší ... ;-)

Počkej, tys to nevěděl, že je Katie Irka O_o? To zírám teda :D. A jak jako ona nešťastná :D? S tebou v manželství :D? Do fronty hochu :D. Víš kolik zájemců (a hlavně zájemkyň) o svatbu s ní už je :D?

I didn’t choose this fandom, the fandom burst in and said ‘I’m your new roommate, cutie’ A usoplení spratci vždycky pokazí všechno hezký! Jo a nesnáším usmrkance a psy.
avatar uživatele
Longsword
Dlouholetý uživatel | Cool level: 27 | Bobby Singer
7. 8. 2020 / 13:59:23 (před 3 roky)
on
andromache napsal(a):

Počkej, tys to nevěděl, že je Katie Irka O_o? To zírám teda :D. A jak jako ona nešťastná :D? S tebou v manželství :D? Do fronty hochu :D. Víš kolik zájemců (a hlavně zájemkyň) o svatbu s ní už je :D?

Přiznám se po dobrém, nemám o všech herečkách úplný přehled. Já vím, je to mezera ve vzdělání, ale mohl jsem si vybrat, práva, nebo kompletní znalost umělecké scény. A, protože jsem buran, vybral jsem si to první ;-)
Já už s Irkama mám špatnou zkušenost, co se ženění týče. Například Caroline Corr se mi vdala doslova před nosem! To není fér a je to i nesportovní! Navíc za milionáře! Co má on, co já ne? Teda kromě těch miliónů.
Takže, aby si Irsko zachovalo svou tvář, myslím, že má Katie co napravovat ;-)

avatar uživatele
andromache
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
7. 8. 2020 / 14:06:09 (před 3 roky)
on
Longsword napsal(a):

Přiznám se po dobrém, nemám o všech herečkách úplný přehled. Já vím, je to mezera ve vzdělání, ale mohl jsem si vybrat, práva, nebo kompletní znalost umělecké scény. A, protože jsem buran, vybral jsem si to první ;-)
Já už s Irkama mám špatnou zkušenost, co se ženění týče. Například Caroline Corr se mi vdala doslova před nosem! To není fér a je to i nesportovní! Navíc za milionáře! Co má on, co já ne? Teda kromě těch miliónů.
Takže, aby si Irsko zachovalo svou tvář, myslím, že má Katie co napravovat ;-)

No ne, že se jevíš jako někdo, kdo Katie sledoval, tak jsem si myslela, že tím pádem i víš, že je z Irska.. Já taky nemám přehled úplně o všech :-). Ale ty které mám ráda i vím, odkud jsou :D. A jinak jsi pobavil :D. Že co má on a já ne, teda krom těch milionů :D. A jinak myslím, že Katie se jen tak vdávat nebude (byť už dlouhou dobu kolují drby, že je zasnoubená s Merlinem :D (byť podle toho jak dlouho to zasnoubení trvá si myslím, že to bude fakt jenom rumor a je volná pro nás holky :D :D.

I didn’t choose this fandom, the fandom burst in and said ‘I’m your new roommate, cutie’ A usoplení spratci vždycky pokazí všechno hezký! Jo a nesnáším usmrkance a psy.
avatar uživatele
Longsword
Dlouholetý uživatel | Cool level: 27 | Bobby Singer
7. 8. 2020 / 14:47:50 (před 3 roky)
on
andromache napsal(a):

No ne, že se jevíš jako někdo, kdo Katie sledoval, tak jsem si myslela, že tím pádem i víš, že je z Irska.. Já taky nemám přehled úplně o všech :-). Ale ty které mám ráda i vím, odkud jsou :D. A jinak jsi pobavil :D. Že co má on a já ne, teda krom těch milionů :D. A jinak myslím, že Katie se jen tak vdávat nebude (byť už dlouhou dobu kolují drby, že je zasnoubená s Merlinem :D (byť podle toho jak dlouho to zasnoubení trvá si myslím, že to bude fakt jenom rumor a je volná pro nás holky :D :D.

Přiznám se, že fakt nemám čas na tak hluboké studium všech postav všech seriálů, které sleduji. Mám mnohem víc koníčků a mnohem méně času, než bych si přál ;-)
Každopádně, ať už se rozhodne pro kohokoliv (nejlépe mě ;-) ), přeji jí, aby byla šťastná. Irský holky to nemají jednoduché. Se podívej na Saoirse Ronan, ta prakticky v každém filmu přichází o panenství ... ;-)

avatar uživatele
andromache
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
7. 8. 2020 / 14:52:59 (před 3 roky)
on
Longsword napsal(a):

Přiznám se, že fakt nemám čas na tak hluboké studium všech postav všech seriálů, které sleduji. Mám mnohem víc koníčků a mnohem méně času, než bych si přál ;-)
Každopádně, ať už se rozhodne pro kohokoliv (nejlépe mě ;-) ), přeji jí, aby byla šťastná. Irský holky to nemají jednoduché. Se podívej na Saoirse Ronan, ta prakticky v každém filmu přichází o panenství ... ;-)

Tak její filmy fakt neznám, ale je to pro mě zajímavá informace :D. A jinak jo, irský holky to nemají jednoduché.. Buď jsou to světice (Saoirse) nebo tak trochu děvky (Katie :D) co se rolí týče :D. Ale doufám, že Katie se vdávat fakt nebude :D. Nějak mi to k ní vůbec nesedí :D.

I didn’t choose this fandom, the fandom burst in and said ‘I’m your new roommate, cutie’ A usoplení spratci vždycky pokazí všechno hezký! Jo a nesnáším usmrkance a psy.
avatar uživatele
Alias
Dlouholetý uživatel | Cool level: 13 | Kenny McKormick
7. 8. 2020 / 18:08:21 (před 3 roky)
off
Longsword napsal(a):

Omlouvám se, necháme to tak. Nemůžu vést diskusi s někým, kdo považuje kapitalismus za největší zlo, a přitom to píše z počítače vymyšleného díky kapitalismu, posílá na síť, která vznikla také díky kapitalismu, na stránku, která je ztělesněním kapitalistického způsobu života. To fakt nejde. Přeji příjemný den v ráji! ;-)

Neviem či si šéfinko, alebo máš bohatých rodičov, ale kapitalizmus je vykorisťovanie. Ľudia, ktorí musia makať v 2 zamestnaniach aby mohli len slušne prežiť, to je podľa teba cool. Ľudia, ktorí musia zniesť všetky možné druhy zneužívania a zlého zaobchádzania, len aby neprišli o prácu, keďže na práva zamestnancov takmer nik neprihliada, to je zrejme super. Vláda peňazí, kde tých pár ľudí čo držia kapitál rozhoduje o ostatných, o životnom prostredí, o zákonoch, o celých oblastiach a doplácajú na to len bežní ľudia, to je zrejme tiež v tvojich očiach sen. Predpokladám, že tvoje zatienené vnímanie vidí len ideálny kapitalizmus (teda tvoj raj) a všetko ostatné musí byť asi komunizmus (lebo to je tipické, kto nesúhlasí s kapitalizmom, je komunita podľa niektorých z obmedzeným rozhľadom). Keby si mal trochu empatie a rozhľad vo svete, vedel by si že rôzne "benefity kapitalizmu" sú skutočné zlo, ktoré kritizujú rôzni ľudia po celom svete (napr. tu tiež celkom známy John Oliver). A len niekto kto nikdy nič nezažil a neštudoval si môže myslieť, že počítače máme len vďaka kapitalizmu. Evolúcia je tu totiž dosť dlho a veci sa vynachádzali aj v otrokárskej spoločnosti, aj vo feudalizme, aj v monarchiách. Ono je to tak akosi prirodzené, že ako ideme v čase, tak sa vyvíjame - len niektorí si myslia, že vrchol vývoja je kapitalizmus a už sme bohovia (hoci teda niektorí z tých vyvolených vlastníkov kapitálu si tak aj pripadajú).
Diskusia je predkladanie argumentov k téme a ich obhajovanie. Tak to máme od pradávna, najrozvinutejšie od čias antického Grécka kedy sa objavila kritická argumentácia a práve tá priniesla najväčšie pokroky a zmeny. Kritické myslenie a argumentácia sú o tom ako si vie človek obhájiť svoje názory a koho argumenty prevážia. Normálni ľudia sa vedia pozhovárať aj keď sa nezhodnú. Tvoj postoj je tipickí pre extrémnych liberálov - u ktorých kto s nimi nesúhlasí je rasista, fašista, sexista, homofób. Je jedno že nevedia dokázať svoju pravdu. Takže prajem príjemný deň v tvojom raji odtrhnutom od reálneho sveta.

avatar uživatele
Richard Ježek
Dlouholetý uživatel | Cool level: 18 | Kocour
7. 8. 2020 / 22:51:21 (před 3 roky)
off
Longsword napsal(a):

Jsem pro, tohle je rozhodně lepší, než ty jejich politické "podprahovky", které tam obyčejně cpou.
Na druhou stranu, myslím, že by kampaň měla mnohem větší úspěch, kdyby měli JEN roušky ... ;-)

No tak nahého Supermana nebo Flashe nechci vidět, ale třeba Supergirl nebo Sara Lance JEN v roušce, to už by bylo na co koukat :D

Chci se dívat na to co chci a ne to co mi určuje televize.
avatar uživatele
Longsword
Dlouholetý uživatel | Cool level: 27 | Bobby Singer
7. 8. 2020 / 23:52:33 (před 3 roky)
on
Alias napsal(a):

Neviem či si šéfinko, alebo máš bohatých rodičov, ale kapitalizmus je vykorisťovanie. ...
... kto nesúhlasí s kapitalizmom, je komunita podľa niektorých z obmedzeným rozhľadom ...
... Keby si mal trochu empatie a rozhľad vo svete, vedel by si že rôzne "benefity kapitalizmu" sú skutočné zlo ...
... len niekto kto nikdy nič nezažil a neštudoval si môže myslieť, že počítače máme len vďaka kapitalizmu....
... Diskusia je predkladanie argumentov k téme a ich obhajovanie. ... Kritické myslenie a argumentácia sú o tom ako si vie človek obhájiť svoje názory a koho argumenty prevážia...
... Tvoj postoj je tipickí pre extrémnych liberálov - u ktorých kto s nimi nesúhlasí je rasista, fašista, sexista, homofób. Je jedno že nevedia dokázať svoju pravdu...

UAU! Jak daleko jsme se dostali od diskuse, jestli vymyšlené televizní postavy mají rouškami pomoci s bojem s nemocí, která zcela evidentně zatěžuje jak zdravotnictví, tak ekonomiku! That escalated quickly! :-D

Dovolil jsem vybrat několik ideí z toho dlouhého rantu, zde jsou mé prakticky stejně dlouhé odpovědi:
- ano, jsem šéf, trvalo to mnoho let studia (i při zaměstnání, neměli jsme na školu), mnoho let práce (často i dvě naráz), ale dnes jsem boss a "vykořisťuju" své podřízené tím, že po nich chci práci za kterou jim platím, a doufám si tvrdit, že dost, protože zatím neodešli ke konkurenci (a za ty prachy jeden dokonce postavil barák ;-) ), jak "kapitalisticky zlé" ode mě, že? ;-)
- ano, často tomu tak je. To netvrdí jen lidé z omezeným obzorem, ale statistika. (mimochodem, strike one, nazvat někoho pasivně agresivním způsobem omezeným je útok ad personam)
- procestoval jsem pár desítek zemí, v několika i nějakou dobu pobýval. Zažil jsem skutečnou chudobu svoji i jiných, myslím, že něco jako empatie mám. (a strike two na ad personam) Přesto jsem viděl i obrovské benefity, které kapitalismus přináší, ono je těžké je nevidět, když i v těch nejchudších zemích jsou prakticky všudypřítomné.
- zažil, už jsem to tu zmiňoval, dokonce bych si dovolil, že víc než průměrně chytrý medvěd (seriálová narážka), studoval, hned několik různých oborů, a zrovna z elektroniky mám na zdi takový ozdobný papír. Takže několik dat: 23.12.1947 Bell laboratory, součást AT&T soukromé = kapitalistické firmy, William Shockley, John Bardeen a Walter Brattain představili první tranzistor,
1958, Texas Instruments (opět "vykořisťovatelská" kapitalistická společnost), Jack Kilby, jejich inženýr, představuje první integrovaný obvod. Mimochodem, v roce 2000 Kilby dostal Nobelovu cenu,
1970, Intel (a kruciš, zase je to tu, kapitalisti!) model 4004, první procesor, vynález je připisován třem lidem. Federico Faggin, Marcian Hoff, Masatoshi Shima, to jsou ti "nebožáci vykořisťovaní" ;-)
A pak bych mohl začít jmenovat všechny ty "pradědečky", osobní počítače od IBM, Apple, Commodore z druhé půlky sedmdesátých let a první osmdesátých, ale myslím, že už jsem představil svůj point. Tohle celé je v důsledku kapitalismu, sorry, tady neexistuje protiargument.
- a to je také to, co jsem ochoten a schopen dělat, s někým, kdo pravidla diskuse doopravdy uznává a ne jen se je snaží obalamutit (mimochodem, strike three na ad personam). Socialismus, potažmo komunismus, přestože se o to v mnoha podobách pokoušeli mnozí, nikdy nebyl schopen přinést lidem (a v důsledku i světu) ten blahobyt, který vždy sliboval. Klidně o tom můžeme diskutovat, ovšem na výsledku to nic nezmění. Naopak výdobytky kapitalismu jsou (a to bylo i v mém předchozím postu) zcela zřetelné, dokonce i v oblasti ekologie. A, a to je třeba zdůraznit , i přes jeho chyby.
- a out! Nic o mě nevíš, ale dovolíš si mě soudit! A co hůř přisuzovat mi neexistující negativní vlastnosti. Mluvíš tady o diskusi, ale očividně Ti nevadí její pravidla porušovat. Od již několikátého útoku ad personam/ad hominem, přes zcela nepokryté zobecnění.
... jo, a najdi si ve slovníku výraz libertarián, spoiler alert, je na míle vzdálený od liberála ...
--- a tímto, oficiálně, považuji tuto výměnu za uzavřenou ---

avatar uživatele
andromache
Redaktor | Cool level: 42 | Arnold 'Jidáš' Rimmer
8. 8. 2020 / 00:06:06 (před 3 roky)
on
Richard Ježek napsal(a):

No tak nahého Supermana nebo Flashe nechci vidět, ale třeba Supergirl nebo Sara Lance JEN v roušce, to už by bylo na co koukat :D

Přihoď ještě tu Lenu (Katie) a budu s tebou na 100% souhlasit :D :D.

I didn’t choose this fandom, the fandom burst in and said ‘I’m your new roommate, cutie’ A usoplení spratci vždycky pokazí všechno hezký! Jo a nesnáším usmrkance a psy.
avatar uživatele
Alias
Dlouholetý uživatel | Cool level: 13 | Kenny McKormick
8. 8. 2020 / 10:06:14 (před 3 roky)
off
Longsword napsal(a):


--- a tímto, oficiálně, považuji tuto výměnu za uzavřenou ---

Že ty uzavrieš diskusiu neznamená že máš pravdu, len že si diskusiu uzavrel. Tým vidno, že si zvyknutý rozkazovať, aj predtým, nemáme sa o čom baviť, teraz uzavrel som diskusiu. Proste ty rozhodneš a basta.
Striky si počítaj koľko chceš, ty si prvý začal útočiť, keď si povýšenecky začal hovoriť ako som mimo a žijem si vo svojom snovom raji. Inak uvedomuješ si, že to práve robíš ty? Vychvaľuješ systém na ktorom nepripustíš nič zlé. Vytkol som ti nedostatok empatie, pretože empatický človek nesúhlasí s vykorisťovateľským systémom. Povedal som, že niektorí ľudia sú obmedzení, lebo som sa s takými už stretol, kde keď vytkneš niečo kapitalizmu, tak povedia že musíš byť komunista. Ako keby nemohlo byť nič iné, deň a noc/ kapitalizmus a komunizmus. Ale to bolo povedané všeobecne.
Ak sa ty chováš férovo k svojim zamestnancom, tak si svetlá výnimka, ale to neznamená, že to tak funguje všade a práve tento systém je tak nastavený, aby umožnil zneužívanie. Ak robíš v IT, tak potrebuješ schopných ľudí po ktorých je teraz veľký dopyt a preto si ich aj chceš udržať. Ale sú tisícky pracovných miest, kde ti povedia že ak sa ti nepáči, tak môžeš ísť. Chceš preplatiť nadčasy? Príde niekto kto to bude robiť zadarmo. Chceš prestávky, ísť na chorú s dieťaťom, alebo dokonca vyšší plat aby si prežil? Tak dovidenia, máme 100 ďalších uchádzačov.
Jednoduchý príklad, tržby Tesca klesli v Británii o nejakých 50 miliónov, hoci stále mali čistý zisk okolo miliardy. Ako zareagovali? Prepustili tisícky ľudí, len preto aby nemali tí hore o pár koruniek menej. A následne tí čo zostali museli pracovať aj za tých čo boli prepustení. Takýchto a podobných prípadov je všade hromada.
Ak si videl nedostatky aj benefity, tak tak je to so všetkým. Aj zlé systémy majú svoje benefity. Ty tu píšeš len o IT technológii. Svet má aj iné obory a rôzne veci (medicínske postupy, liečivá, technológie, stroje, zbrane, etc) boli vynájdene v rôznych kútoch sveta. A je naivné si myslieť, že ak by to nevymysleli kapitalisti, tak by to nevymyslel nik iný. To je to isté tvrdiť, že keď niečo prospešné vynašla komunistická Čína, tak je dobrý komunizmus, čo tiež nie je.
Spomenul som Johna Olivera, lebo je teraz populárny a sme na serialzone. Ale je mnoho ľudí čo kritizujú tento systém. Vrátane niektorých svetových ekonómov, držiteľov nobelových cien, ktorí povedali, že kapitalizmus je neudržateľný systém a je potrebné ho zmeniť, ak nechceme aby dochádzalo k väčším úpadkom. Dokonca aj ten bradatý marxista povedal, že nemôžeš slúžiť Bohu aj peniazom. Možno si o ňom počul, Ježiš.
A to nehovoríme len o nejakých rozvojových, zaostalých, či povojnových krajinách. Všetky moderné, vrátane Ameriky majú hromady ľudí, ktorí sú na tom naozaj zle (nejdem ani zachádzať do toho, že v USA zomierajú na liečiteľné choroby, lebo si nemôžu dovoliť liečbu a milovníci kapitalizmu povedia, že smrť tých ľudí je malá cena za kapitalizmus a že sa mali vedieť lepšie obracať, hoci rozumný človek vie, že nie všetci môžu byť šéfmi), ktorým sa robia zbierky cez facebook na pomoc v núdzi, ktorí nemajú často na základné veci (ako v Detroite, kapitalisti si zalievali trávniky a plebs sa nemal ani ako osprchovať a pitnú vodu brali na prídel od štátnej pomoci). Tento systém je založený na nerovnosti a čím dlhšie funguje, tým viac sa nerovnosť prehlbuje, pretože tí čo majú kapitál ho len zväčšujú.
Keď sa ľudia v USA sťažovali, že musia pracovať na Deň vďakyvzdania, tak sa politici, zamestnávatelia aj televízne osobnosti rozčuľovali, že majú byť hrdí na to, že môžu budovať kapitalizmus a že majú byť radi že majú prácu a že si môžu dať cez prestávku sendvič s moriakom. To je naozaj humánny prístup.
Ty si zrejme svetlá výnimka, ale celkovo je minimum ľudí ktorí sa takto vypracujú, v drvivej väčšine sú to rodiny, známosti a už od počiatku peniaze (kapitál), ktoré majú od rodín, či z nekalých praktík (sú toho plné správy, stačí pozerať). A potom keď majú (hovoríme tu o veľkých kapitalistoch, nie o malých firmičkách), tak si kupujú politikov (čo vlastne samo podráža zmysel demokracie), prepájajú sa s mafiami a podobne. Človeka zatvoria za krádež rožkov, ale za svetový krach nešiel do basy nik. Jon Stewart sa tomu venoval dlho v svojich programoch a u mnohých bánk bolo dokázané, že sa aktívne podieľali na zneužívaní informácií, financií, že spolupracovali s drogovými kartelmi, či mafiami, ale títo tvoji úžasní kapitalisti vždy len zaplatili nejakú pokutu (čo sú pre nich drobné), nikdy nepriznali vinu a nik nikdy nebol stíhaný. To že tisícky ľudí prišli o úspory, o domy, o dôchodky, to nikoho nezaujímalo. Pri jednej takejto banke mali aj spravodajstvá priame dôkazy jej nekalých aktivít a prepojenia na mafiu a štát vyhlásil, že zamestnáva toľko ľudí, že si proste nemôžu dovoliť tú banku zavrieť, lebo by to položilo ekonomiku v celom jednom štáte. Takýchto prípadov sú stovky, nejdem ďalej rozoberať ale toľko na doloženie toho o férovom, čestnom, poctivom kapitalizme. Sloboda, rovnosť, bratstvo – v kapitalizme iste nie.
Ja neobhajujem komunizmus, ani ho nechcem, neviem ako si na to prišiel.
Aké pravidlá porušujem? Dobre, povedal som že nemáš dosť empatie, čo som usúdil z tvojho vychvaľovania systému čo pácha toľko zla (a áno, má aj benefity ako všetko) a z tvojho povýšeneckého prístupu. Ale OK, ak si naozaj férový šéf, tak sa za tú empatiu ospravedlňujem. Ale na tom že sa mýliš trvám. A ty o mne nič nevieš tiež. Začal si ma zhadzovať od začiatku
Extrémisti ktorých som spomínal sa sami označujú za liberálov.