Facebook Twitter E-mail
23. listopadu 2012

ITV zajímají další osudy obyvatel Panství Downton

Britské dobové drama Downton Abbey (Panství Downton) je celosvětovým hitem. Stanice ITV si je tím dost dobře vědoma; seriál byl totiž obnoven pro čtvrtou sérii.

Toto kostýmní drama v čele s Maggie Smith dokončilo na začátku listopadu třetí sérii. Ta si sledovaností vedla velmi dobře, byla dosud nejsledovanější řadou seriálu. Týdně k televizím usedalo v průměru 9.7 milionů Britů, číslo, které poráží i britskou verzi reality show X Factor. Na první řadu koukalo průměrně 8.4 milionů diváků, na sérii druhou pak 9.5 milionů.

Stejně jako loni odvysílá ITV o Vánocích dvouhodinový Downton Abbey speciál. Tentokrát se fanoušci mohou těšit na Lorda a Lady Granthamovi, kteří s rodinou vyrazí na letní dovolenou do Highlands ve Skotsku, přičemž doma nechají většinu služebnictva.

Čtvrtá série se bude odehrávat na počátku dvacátých let minulého století. Na obrazovky se vrátí na podzim 2013. Natáčet se začne v únoru.

Gareth Neame, výkonný producent Downton Abbey, se vyjádřil, že se ve čtvrté sérii setkáme s novými tvářemi. „Diváci se mohou těšit na více dramatu, komedie, lásky, nenávisti, žárlivosti, rivality, ambicí, pohrdání i romantiky,“ do­dal.

Vedoucí dramatické tvorby Laura Mackie doplnila: „Jsme nadšení, že můžeme pokračovat v seriálu, který se každý podzim stává tolik očekávanou věcí v našich životech a který dosáhl takového úspěchu po celém světě.“


A co vy? Jste rádi, že se s Downton Abbey uvidíme i čtvrtým rokem?

Líbilo se? Tak to ó náš nejdražší čtenáři moc děkujeme za podporu.
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

kacka.irena
před 260 týdny
Moc ráda. Tohle je moc příjemná oddechovka
This is madness
před 260 týdny
Už aby ji měli natočenou. Třetí jsem už viděla a je to stále skvělé a vtipné.
Silvie_ART
před 260 týdny
Vánoční díly jsou nejlepší. Ve všech seriálech. (Jsem Vánocoholik.) A tady na...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY