30. 10. 2020

Novinka pod lupou: The Undoing (HBO)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název The Undoing (Mělas to vědět)
Žánr drama, thriller, minisérie, mysteriózní
Stanice HBO
Premiéra 25. 10. 2020
Vysílání neděle, 21:00
Délka pilotu 55 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Grace Fraser žije pohádkový život, který pro sebe vždyc htěla. Je úspěšná terapeutka, má oddaného manžela a mladého syna, který navštěvuje prestižní soukromou školu v New Yorku. Během jediného dne se však její život obrátí vzůru nohama. Násilná smrt, pohřešovaný manžel a řetězec hrůzostrašných odhalení. Hrdinka musí opustit svůj pohodlný život a vybudovat si nový pro svého syna i sebe samou.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Seriál mě lákal od začátku, ale měla jsem trošku strach, protože ne všechny HBO seriály mi sednou. Po pilotu musím říct, že jsem nadšená a nemůžu se dočkat, až si dám celý maraton. Tohle je seriál pro maraton jako stvořený, protože pokud bude každý díl končit jako pilot, tak se od něj nebudete moci odtrhnout.

Obsazení snad ani nemá cenu zmiňovat, dvojice Nicole Kidman a Hugh Grant určitě dokážou pozvednout obočí nejednoho zvědavého diváka. Nicole vypadá pořád parádně, klidně by se mohla vrátit dvacet let zpět do Moulin Rouge, kde jsem si ji ještě jako malá holka zamilovala. Rozhodně jde o výbornou herečku, která minisérii dodává ten správný šmrnc.

Příběh je však silný sám o sobě, takže herecké obsazení není jediným důvodem, proč seriálu dát šanci. Za poslední dobu jsem od HBO viděla minisérie Sharp Objects a I Know This Much Is True. U obou jsem měla stejně velká očekávání jako zde, obě mě ale ve výsledku nedokázaly až tolik ohromit. Tady jsem ale přesvědčená, že bude platit do třetice všeho dobrého a že budu u minisérie sedět zaháknutá od začátku do konce. Možná je to tím, že má ve zpracování prsty můj oblíbený David E. Kelley, který seriály umí vytvářet skutečně poutavě. Uvidíme, hned jak budou venku všechny díly, pustím se do toho, a pak nabídnu názor po komplet odsledování. Zatím jsem nadšená.

 • herecké obsazení
 • mystery příběh zaujme od začátku do konce
 • poutavé zpracování
 • ideální na maraton
90 %
Mé hodnocení
ragelly

Nepouštějte si trailer!

Tak tohle bylo opravdu milé překvapení! Přiznám se, že Undoing se mi dostal do hledáčku čistě díky lákavému castu a trochu jsem se bála, jestli u toho i nezůstane, ale naštěstí ne.

Tentokrát jsem do pilotu šla netradičně naslepo, žádný trailer, jen pár nicneříkajících vět z anotace, a musím říct, že se to opravdu vyplatilo! Takže vám doporučuji stejný postup. Pokud se na trailer podíváte, připravíte se o postupné rozkrývání jednotlivých vrstev děje, které je tu zvládnuté opravdu na jedničku a rozhodně láká k dalšímu sledování. Už teď mám několik teorií o tom, kam by se příběh mohl ubírat, a pokud dojde na tu z mého diváckého pohledu nejlákavější (i když ne moc originální), budu hodně spokojená! Naznačím jen jedno: příběh o psovi.

Pilot je potěchou od prvního momentu, kdy vás přivítá znělkou nazpívanou samotnou Nicole Kidman! Ano, Nicole není nejlepší zpěvačka všech dob, ale já měla její tón hlasu vždy ráda, takže pro mě je tento detail jedno velké plus. Další velkou radostí pilotu je výborně zahraná dětská role (vlastně hned dvě). Noah Jupe v roli syna hlavního páru ani nepřehrává, ani není neviditelný, jde zkrátka o skvěle vybalancovaný herecký výkon, který by mu mohl leckterý „dospělák“ závidět. A co si budeme povídat, všichni víme, jak můžou obstojný projekt zkazit dětští herci.

Nicole Kidmanová, ach Nicole Kidmanová… Nicole Kidmanová je zkrátka hříčka přírody. Jak může někdo tak brilantně hrát a ještě v 53! letech takhle skvěle vypadat?! Mám k té ženské ambivalentní vztah nenávisti a naprosté adorace! :D Hugh Grant jí samozřejmě nesahá ani po kotníky, ale zdá se mi, že s věkem herecky uzrál a je také radost ho sledovat. No a abych to rozplývání se nad castem uzavřela, tak už zmíním jen jediné jméno – Donald Sutherland.

Jedinou chybu na kráse pilotu bych našla snad jen v „kojící“ scéně, jejíž zpracování se mi do zbytku epizody vůbec nehodilo a působilo lehce rušivě. Pokud se ovšem potvrdí jedna z mých teorií, tak by i tato zvláštní, nezapadající scéna měla svůj smysl, takže se necháme překvapit.

Pokud to už teď není jasné, tak pilot i seriál doporučuji všemi deseti a už se nemohu dočkat dalšího dílu!

 • znělka
 • obsazení a skvělé herecké výkony
 • postupné jemné odkrývání příběhu
 • napětí
 • použitá hudba
 • kostýmy
 • kamera
 • prakticky skoro vše!
 • postava Eleny a scény s ní
90 %
Mé hodnocení
Tempy
Další díly seriálu
Magnetky na kliknutí. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře1zobraz příspěvek
ragelly

ragelly

Dokoukáno a spokojenost. Mám ráda podobné záhady. Šest epizod je tak akorát na to, aby se člověk bavil od...
před 7 týdny
Další články k tématu