14. 11. 2020

Novinka pod lupou: A Teacher (Hulu)

Vítejte u naší rubriky, pomocí které se vás snažíme nalákat na další seriály, a tím pádem přeplňovat vaše již tak dost přecpané watchlisty až k prasknutí!

plakát

Základní údaje

Název A Teacher
Žánr drama, minisérie
Stanice Hulu
Premiéra 10. 11. 2020
Vysílání úterý
Délka pilotu 25 minut
Předskokan
Konkurence
Tipovačka

O čem to je?

Adaptace filmu z roku 2013. Příběh sleduje aféru středoškolské učitelky, která si začne milostnou aféru se svým studentem.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Na tento pilot jsem se těšila. Potěšila mě krátká stopáž, zvlášť když se jedná o drama. Příběh díky tomu nebyl nijak roztahaný a seriál navnadil na další sledování. Skvěle se hodí jako jednohubka pro maraton, zvlášť když vezmeme v úvahu, že se jedná o uzavřený serializiovaný příběh.

Hlavní představitelé mi ihned sedli, oba vypadají parádně a i když mezi nimi nevidím lítat žádné jiskry, samotná zápletka mi zde smysl dává. Jen moje morální stránka trošku pláče, přece jen jde o docela skandální téma, zvlášť když se jedná o studenta střední školy. Neříkám, přece jen Kate Mara vypadá skutečně skvěle, ale i tak je to prostě trošku zvrácené.

Seriál se odvážných scén ani konverzací nebojí. Jsem zvědavá, jak se v tomto ohledu bude vyvíjet dál, přece jen v pilotu jsme měli pouze sen, případně ještě manžela, ale s ním byly svůdné scény tak trošku odbyté. Tvůrci si asi to nejžhavější šetří až na samotný zakázaný románek.

Na celou minisérii se určitě kouknu. Předlohu neznám, takže jsem zvědavá, kam se příběh bude ubírat dál. První díl zaujal, věřím, že si sledování užiju i navzdory svému morálnímu dilematu.

 • sympatické postavy (a jejich představitelé)
 • zajímavé téma
 • serializovaný příběh ideální pro maraton
 • svižné tempo díky kratší stopáži
 • trošku mě to morálně stresuje :-)
80 %
Mé hodnocení
ragelly

Další z nových seriálů, na které jsem se letos těšil, filmem nepolíben, takže s nezkreslenými představami a očekáváním.

Úvod působí příjemně, všechno se jeví skoro až jako sen a hudba to umocňuje. Pozitivní snová atmosféra postupně trochu ustupuje, ale stále se pilot drží v takové pohodové oddychové rovině. Z mého pohledu vše kazí jen manžel hlavní hrdinky, který mi vůbec nesedí, takže ač on tu není tím „špatným“, vlastně Claire naprosto chápu. Ten mi opravdu nesel, na druhou stranu, pokud takto měl působit, tak ho Zukerman ztvárnil bravurně i v těch pár obrazech.

Příběh mě po delší době donutil u seriálu přemýšlet. Líbí se mi, že prezentuje prezentuje ženský pohled a tím i ženské vzplanutí, vzhledem k tomu, že takovéto románky ze strany mužské části vyučující je všeobecně dost omílané. Nejde mi ani tak o nějakou vyváženost, ale o to psychologično a pohled do nitra, proč k něčemu takovému vůbec dochází. Bije se ve mně názor, že je to od začátku dost neprofesionální přístup, co jiného z toho taky mohlo vzejít, ale zároveň tak nějak soucítím s Claire, chápu ji a omlouvám, přeci jen na to musejí být dva a Eric v pilotu dává dost silné signály. I kvůli tomu jsem neskutečně zvědavý, kam vše vyústí, teorii samozřejmě mám, ale třeba to bude optimističtější.

Délka seriálu vysloveně svědčí. Díl hezky odsýpá, místy jsou sice takové ukvapené přechody, takže jsou vidět výplňové scény, které mají posunout jen určitou část děje. Rozhodně je fajn, že je od začátku seriál koncipován jako minisérie, protože toto je z těch příběhů, které si zaslouží uzavřený příběh, alespoň v rovině zbytek si domyslete.

 • nutí přemýšlet
 • Kate Mara
 • pohodička v úvodu
 • zpracování snu
 • sympatizovat/od­suzovat?
 • manžel
80 %
Mé hodnocení
jesmot

Na seriál jsem se docela těšil, jelikož trailer nevypadal nejhůř a jméno hlavní herečky, tedy Kate Mary, taky docela táhne. S největší pravděpodobností se jedná pouze o desetidílnou minisérii, ale tím si člověk už dneska nemůže být moc jistý. Velmi zvláštní mi na pilotu a celém seriálu přijde jeho stopáž, která činí pouze 25 minut, což je na drama podle mého docela málo. Je sice pravda, že vyšly hned tři epizody, ale nás zde zajímá pouze pilot.

Určité části pilotu mi přišly jako pouhá výplň a i přesto, že jsem původní film neviděl, tak si myslím, že pro tento příběh je filmová podoba lepší. Celkově pilot nezklamal, ale ani nenadchnul… nějak na to prostě nebyl čas. Za mě se jedná o další příklad seriálu, který se nedá hodnotit po první epizodě, jelikož je to nakouskovaný dlouhý film.

 • námět
 • Kate Mara
 • zvláštní délka i formát
60 %
Mé hodnocení
Micuda98
Další díly seriálu
Prstíčkem škrábeme, hezky koukáme, po liku toužíme. 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře4zobraz všechny 4 příspěvky
ragelly

ragelly

V plánu nebyla, ale NPL na přání děláme, takže proč ne 😊
před 36 týdny
SparkySpeirs

SparkySpeirs

Koukám, že velké plus pro všechny byla Kate Mara :D. Já ji mám taky ráda, ale pro mě je jedním velkým plus...
před 36 týdny
ragelly

ragelly

Dokoukáno. Druhá polovina série se nesla v jiném duchu, než jsem čekala. Překvapilo mě, že samotné...
před 29 týdny
Další články k tématu