1. 12. 2020

Seriálový adventní kalendář 2020

Rok se s rokem sešel a je tu opět advent! Vítáme všechny z vás, kteří k nám chodíte pravidelně, i ty, kteří k nám přišli po roční pauze. Pokud jste u nás delší dobu nebyli – vítáme vás na novém webu, který jsme nasadili v únoru letošního roku. Abyste se zde snáze zorientovali, mrkněte na přehled novinek a vylepšení.

Nyní už ale k samotnému adventu, který na našem webu nasazujeme pro vás již osmým rokem! Je s podivem, že fruiko má stále dostatek nápadů na hádanky, které nám pomáhají zavařovat mozky a trénovat myšlení :-) Opět vás čeká 23 políček, pomocí kterých budeme spolu s vámi odpočítávat dny do Vánoc.

Pojďte luštit adventní hádanky!

Letos je situace taková, jaká je, takže doufáme, že alespoň tímto malým dárečkem vám adventní čas a celý rok 2020 zpříjemníme. Opět apelujeme na vaši poctivost – nenapovídejte si, nehledejte odpovědi u ostatních, snažte se sami přijít na řešení, protože o tom celá zábavná hra je! Není lepší pocit, než když se vám po stovce neúspěšných pokusů najednou rozsvítí v hlavě žárovka a přijdete na to, že je řešení ve skutečnosti trapně jednoduché :-)

o co jde

Pro nováčky, kteří jsou tu s námi letos poprvé, přinášíme krátké shrnutí:

Adventní kalendář vypadá stejně jako ten klasický čokoládový. Jsou tu ale rozdíly! Tak za prvé, nemůžete si otevřít okénka dopředu, u nás máte opravdu jen jedno okénko denně. Po jeho otevření na vás nevyjukne čokoládka, ale něco lepšího – seriálová hádanka. Rébus, ze kterého máte poznat název seriálu.

Hádanky jsou jako již tradičně tvořeny jak pro originální názvy seriálů, tak i pro názvy české. V tom to máte složitější, ale věříme, že si i s tímto úkolem jako každý rok dokážete hravě poradit.

vlastní fórum

Fórum adventních hádanek jede, až to sviští. Jsou v něm tisíce příspěvků, takže je jasné, že si každý ročník zaslouží své vlastní vlákno, aby to bylo hezky přehledné. I letos jsme pro vás připravili nové adventní vlákno, které najdete v odkaze. Zde se můžete chlubit, jaká to pro vás dnes byla brnkačka, nebo naopak naříkat, že už jsou tři odpoledne a zatím vůbec nevíte. Opět ale prosíme, abyste zde ostatním neprozrazovali správné odpovědi ani nijak neradili, aby každý mohl na řešení přijít sám.

Máte rádi různé hádanky? Tak zkuste kromě našich rébusů i naše seriálové přesmyčky!

Pokud se vám letošní adventní kalendář líbí, nezapomeňte ho sdílet na svých sociálních sítích, aby si své seriálové znalosti mohlo procvičit co nejvíce vašich přátel a bližních. Za každé doporučení a sdílení budeme moc rádi, je to pro nás takový dáreček z vaší strany, který nám vždy udělá neskutečnou radost!

filmové hádanky

Kromě seriálových rébusů si pro vás fruiko připravil také adventní filmový kalendář. Najdete ho na našem provázaném filmovém webu kfilmu.net, kde můžete, stejně jako zde, každý den otevřít jedno políčko a hledat správnou odpověď na zadanou hádanku.

Dost už ale řečí, pojďme si společně otevřít první okénko letošního seriálového adventního kalendáře. Začínáme jednoduše, nemyslíte? :-)

Líbilo se? Tak to dej vědět světu! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře33zobraz všech 33 příspěvků
verca.sotek

verca.sotek

Na tohle se člověk těší celý rok! :)
před 8 týdny
dustter25

dustter25

První seriál ez ale druhý, žádný domy na stromě jako seriál neexistuje :D co to zase je za zkoušky tu :D
před 8 týdny
Rašík

Rašík

Ta druhá hádanka mi dává docela zabrat. Buďto mám nějaký blok, nebo mi obecně hádanky kde se vyskytují domy...
před 7 týdny
Další články k tématu