3. 12. 2020

Mají Vetřelci budoucnost na televizní obrazovce?

Mají Vetřelci budoucnost na televizní obrazovce?

Budoucnost vetřelecké ságy byla po propadáku filmu Vetřelec: Covenant velkou neznámou. V zákulisí šly zvěsti, že by mohla přijít minisérie, a jak to vypadá, nebyly to jen zvěsti. V rozhovoru pro Deadline.com některé ze spekulací potvrdil tvůrce seriálů Fargo a Legion Noah Hawley.

První zmínky o tom, že s Hawkey a FX snaží převzít kontrolu nad tímhle klenotem, potvrdil bývalý ředitel FOX films v březnu 2019. Jenže to bylo ještě předtím, než FOX pohltil Disney. Takže teď se čas od času zase o projektu mluví.

Když dostal otázku, jestli je nějak zapojený do vývoje potenciálního seriálu, tak odpověděl, že sem tam si o tom s někým povídá, ale není příliš angažovaný. Také řekl, že zatím není úplně jasné, o čem by byl seriál z hlediska příběhu. V září se o tom více rozpovídal s magazínem Observer.

„Vetřelec je tak trochu o tom nejhorším, co je v lidech,“ řekl. „Když se podíváte na to, o čem většinou filmy o vetřelcích jsou, tak jde většinou o příběh s uvězněním. Buď jsou lidi a vetřelci uvězněni na lodi, ve vězení a tak podobně. A jelikož vetřelec má jistý životní cyklus od vejce až po xenomorfa, tak se z toho stává určitá rutina. Takže si myslím, že by to chtělo nějak rozšířit. Když děláte něco pro televizi, tak máte k dispozici přibližně deset hodin na vyprávění. I když by seriál obsahoval spoustu akce, tak ta vám odčerpá maximálně dvě hodiny a pořád vám osm zůstane. Takže o čem to bude? To je to, o čem je potřeba mluvit.“

Hawkey by ideálně vetřelčí minisérii pojal podobně, jako pojal svůj seriál Legion. Prostě vyškrtal z příběhu všechny superhrdiny a zjistil, že je to i tak stále skvělý příběh. Podobně by to udělal i s Vetřelcem. Kdyby po vyškrtání vetřelců zůstalo solidní mezilidské drama, tak by to bylo skvělé. Pak by se vrátili do příběhu vetřelci a nejenže byste měli skvělé drama, měli byste skvělé drama, ve kterém jsou vetřelci!


Uvítali byste seriál o Vetřelcích? Nebo už je tohle téma pro vás příliš vyždímané?

Líbilo se? Tak šiř tuto zprávu do světa! 
Fruiko

Lukáš Nedvěd

Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
F.Valek

F.Valek

Uvítal bych spojovací můstek mezi Covenantem a Vetřelcem. Nebo nějaký seriál, jak ti kolonisté ve Vetřelcích...
před 6 týdny
Alias

Alias

Takýmto prístupom to väčšinou pokazia. Mať priestor na gradáciu deja a rozvoj postáv je super. Ale niektoré...
před 6 týdny
Yellow

Yellow

Víme, že tohle nikdy nedopadá dobře.
před 6 týdny
Další články k tématu