16. 1. 2021

Je Bridgerton inspirován skutečnými událostmi?

Je Bridgerton inspirován skutečnými událostmi?

Jakmile něco vypadá trochu reálně, dokonce historicky, tak hned naskočí lidem v hlavách oblíbená otázka. U seriálu Bridgerton (Bridgertonovi) tomu není jinak. Takže je Bridgerton natočen podle skutečný událostí? Bohužel vás musíme zklamat. Odpověď je ne. Jeho historie se nezačala psát v roce 1800, ale jen krátce po roce 2000. Seriál je totiž založen na knihách od Julie Quinn. Asi vás moc nepřekvapí, že tahle historická série (skládá se z osmi knih) je mimo obrazovky stejně populární jako na nich. Knihy se drží schéma co jedno dítě, to jedna kniha (Anthony, Benedict, Colin, Daphne, Eloise, Francesca, Gregory a Hyacinth).

Četli jste knižní předlohu?

A Bridgetonovic rodina, ta existovala?

Odpověď bohužel opět zní ne. Všechny postavy jsou fiktivní a sourozenci pojmenovaní podle abecedy nemají v minulosti své předlohy. Stejně tak si autorka vymyslela i většinu lordů a Lady Whistledownovou.

Takže seriál není historicky přesný?

Tady už je odpověď spíše kladná. Příběh se odehrává v regentském Londýně a spousta tradic a stylů oblékání odpovídá tomuto časovému období. Trh s mladými dámami na vdávání opravdu nějak podobně fungoval, stejně jako byly v té době v módě svírající korzety. Tvůrci si přizvali k seriálu Hannah Greigovou, která je historička a poradkyně pro etiketu. Díky tomu fiktivní Bridgertonovský svět odpovídá danému historickému období velice přesně. Ženy v té době měly jen málo šancí na vlastní rozvoj a očekávalo se od nich jen to, že se vdají a budou rodit děti.

Byla královna opravdu černá?

O tom se vědci přou, ale většina dalších historických okolností souhlasí. Královna Charlotte opravdu byla na trůně s Jiřím III. a ten měl opravdu duševní nemoc, která mu znemožňovala vládnout. Královna pocházela z Margarity de Castro y Sousa, což je černá větev portugalského královského rodu. Historici si všímají na portrétech i jistých afrických rysů, a to přesto, že od malířů té doby se očekávalo, že všechny nežádoucí rysy ze svých obrazů vynechají. Každopádně na portrétech je bílá.

Další postavou, jejíž celkem věrnou předlohu najdeme v historii, je černý boxer Will Mondrich, který je inspirovaný Billem Richmondem. Ten byl původně otrokem, ale během života se vypracoval na profesionálního boxera.

A co ten historický bulvár Lady Whistledownové?

Tak ten je inspirován opravdovými tištěnými listy plných drbů. Noviny se v té době předháněly se svými sloupky řešícími módu a rozkrývajícími cizoložství a další skandály ve vyšší společnosti. Něco podobného tedy bylo nedílnou součástí kultury Londýna na počátku 19. století.

Kdo nelikuje není SerialZoňák! 
Fruiko

Lukáš Nedvěd

Autor je zakladatelem SerialZone.cz a velkým fanouškem seriálů stanic AMC a FX. Mimo seriálů miluje komiksy, (audio)knihy, vaření, Lego, hádanky a zvrácený humor. Díky tomu všemu potřebuje, aby den měl 30 hodin.
Poslední komentáře2zobraz všechny 2 příspěvky
fabec1222

fabec1222

No mám obavu, že časem to další tvůrci budou klidně jako realitu prosazovat, a budou chtít, aby se obecně...
před 7 týdny
Evie

Evie

Vévoda a já, tu obálku si pamatuju, dostala jsem ji někdy na základce od starší sousedky :D Možná ještě...
před 7 týdny
Další články k tématu