Facebook Twitter E-mail
4. prosince 2012

V USA vzniká projekt o vzestupu nacistů

Producentská společnost FremantleMedia (American Idol, The X Factor) se spojila se scénáristou a producentem Marshallem Herskovitzem, aby společně pracovali na dramatickém seriálovém projektu, který je inspirovaný knihou Hitlerland od Andrewa Nagorskiho, která vyšla dříve v letošním roce. Herskovitz se chopí scénáře a výkonné produkce. Dalším producentem a zároveň manažerem projektu je Alan Gasmer (Vikings).

Děj je zasazen do dvacátých a třicátých let minulého století, do Berlína. Berlín je v té době elektrizující, chaotické město, které určuje trendy v literatuře, umění a vědě. V knize se vyskytující američtí diplomaté a korespondenti, kteří byli svědky Hitlerova vzestupu a získání moci, budou zasazeni do fiktivního příběhu o politických intrikách, prosazování moci a osobním nebezpečí. To vše bude obklopovat nejvíce sexuální a umělecky osvobozené město na světě.

„Berlín byl ve 20. a 30. letech velmi živé město, plné slibů, neuvěřitelně moderní – dokonce i v dnešní době to, co považujeme za nové nebo avantgardní, bylo vytvořeno tehdy a tam,“ řekl Herskovitz. „Stejně tak je důležité pochopit – ve světle temných sil moderního světa – jak se skupinka, jakou byli nacisté, vůbec mohla dostat k moci.“

Společnost FremantleMedia si projekt vybrala kvůli svým plánům vyvíjet a distribuovat dramata pro publikum po celém světě. „Marshallovy bohaté zkušenosti s úspěšnou televizní tvorbou, zkombinované s precizností sociálním a politickým světem obklopujícím příběh o tom, jak jedna z nejobávanějších skupin na světě přišla k moci, mu umožní prozkoumat úplně novou tvůrčí oblast.“

Líbilo se? Tak nám o tom dej vědět!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Rimmer
před 254 týdny
doufam ze to bude dobre... rozhodne se budu divat :)
puf-muf
před 253 týdny
Nato som velice zvedavý.

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY