Facebook Twitter E-mail
4. prosince 2012

Počet českých televizních kanálů roste, Nova plánuje Smíchov

V úterý schválila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání Nově licenci pro provozování již šestého televizního kanálu. Tím by se měla stát stanice Smíchov.

O co tedy jde?

Kanál bude vysílat celoplošně, pravděpodobně v Multiplexu 4, podobně jako sesterská stanice Fanda a bude naladitelná na všech digitálních přijímačích.
Bude se zaměřovat na zábavné pořady, sitcomy a zábavní show. Smíchov začne vysílat 23. prosince. Podle prvního promo videa zařadil do své startovací nabídky filmy Maska, Kung-Fu Panda, Blbý a blbější, Addamsova rodina, Muži v černém, Policejní akademie a další.
Ze zábavných pořadů se objeví opakování talk-show Mr. GS, Stahovák a Country estrády. Z dětských pořadů hlavně starší animáky jako Děti Toma a Jerryho, Looney Tunes Show, Scooby-Doo, Tom a Jerry.

Ze seriálů se pak na obrazovky dostane Mike & Molly a Franklin & Bash.

Sitcomy: Přátelé, Krok za krokem, Ženatý se závazky, Fresh Prince, Community.

Právě zázemí Novy by mohlo Smíchovu pomoct v začátcích vysílání. Například nově spuštěná konkurenční TV Pětka (stanice se zaměřením na bulvár) sice dosáhla jednoprocentního podílu na trhu, ale v současné době po obstavení svého majetku policií hledá nového investora. Nova navíc nemusí nové pořady nakupovat a budovat televizi od nuly, ale stačí jí vysílat takové pořady, které se na hlavní stanici nevlezou. Na druhou stranu ani spuštění nového kanálu ve vysílací skupině není levná záležitost, kupříkladu investice do Fandy byla v řádu stamilionů korun. Šéf Novy Jan Andruško ale naznačil, že do budoucna jsou připravené další, např. dětské kanály. Ty by ale měly být už placené.
Zbylé kanály skupiny jsou Nova, Nova Cinema, Nova Sport, česká verze MTV a Fanda.

A je tu toho ještě víc…

Poslední dobou roste počet televizních stanic u nás jako houby po dešti. Před nedávnem oznámila Prima, že k Primě Family, Primě Cool a Primě Love přidá ještě čtvrtou stanici Prima Zoom, která se zaměří na dokumentární seriály. Stanici už dokonce lze naladit, zatím se ale nevysílá.

Stejně tak krom zmiňované TV Pětky, která byla propíraná hlavně s působením Ivety Bartošové (jak příznačné pro bulvární stanici), se zde v minulých měsících objevila i TV Šlágr, která cílí hlavně na starší občany. Stanice vznikla z bývalé Stil TV, která v srpnu ukončila vysílání. TV Šlágr, která se tituluje jako „československá lidová televize“ se věnuje hlavně dechovkové, lidové a country muzice. Také se na ni přesunula velká část hudebního teleshoppingu z České Televize. Stanice již vysílá.

Posledním přírustkem bude asi plánovaná „trojka“, tedy dříve ČT3, stanice, na kterou by se měly přesunout veškeré pořady pro děti, včetně Večerníčku. Stanice by se měla spustit v roce 2013, nejpravděpodobnější datum se zatím jeví 1. května, kdy celá Česká Televize slaví 60 let.

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
Seraphine313
Autor je občasný článkař/titulkář, podřadný grafik, milovník HTML, závodních her, matematiky a astrofyziky, sarkastik/skeptik/pragmatik, celoživotní STAR WARS fanatik, a v mikrozbytku času i student managementu.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

DENERICK
před 251 týdny
NOVU musím pochválit za opakovanou recyklaci :). Pamatuju si dobu...
Seraphine313
před 251 týdny
No je pravda, že Nově ujel vlak... ona totiž ne že koupí katastrofu, ona...
DENERICK
před 251 týdny
Vystihls to dobře. Ujel jí vlak. Ale prachy jim asi pořád chodí za reklamy...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY