24. 1. 2021

S lupou do historie: Walker, Texas Ranger

Pojďte se spolu s námi vrátit do dob minulých. Vydáváme se do seriálového nebe a oprašujeme legendy, na které se nyní díváme svěžíma očima! Jak by piloty úspěšných televizních legend obstály v dnešní době? Dali by jim vůbec diváci ještě šanci? A jak se na naše oblíbené či dokonce zamilované seriály po letech s odstupem díváme my? Lupa míří do historie se dvěma cíli. Vyvolat ve vás nostalgii a neodolatelnou touhu si svůj milovaný seriál opět pustit (protože víme, kolik máte času :'D), ale také vám potenciálně chceme rozšířit obzory a představit méně známé seriály, které jsou nyní po letech jako stvořené pro sledování maratonem!

Takže, SerialZoňáci, jak hodnotíte Walker, Texas Ranger (Walker Texas Ranger) 1×01: One Riot, One Ranger?

plakát

Základní údaje

Název Walker, Texas Ranger (Walker Texas Ranger)
Žánr Akční, Drama, Krimi, Western
Stanice CBS
Vysílání 1993–2001
Počet sérií 9
Premiéra 21. 4. 1993
Délka pilotu 90 minut
Prům. hodnocení 42 % (od 1082 uživatelů)

O čem to je?

Cordell Walker je pravý chlap na svém místě. Je agentem u Texas Rangers a při své práci využívá především své železné pěsti. S pečlivým dodržováním předpisů si on ani jeho kolegové nedělají starosti, důležité je dostat všemi dostupnými prostředky zlé zločince za mříže. Walker však má mimořádně vyvinutý smysl pro morálku – spravedlivě trestá zlo a snaží se především mladé lidi vychovávat, aby se náhodou nevydali nesprávnou cestou. Zásadně nezneužívá svou moc, svými svéráznými prostředky jen dělá život lepším… alespoň v Texasu.

Trailer

A jaký je náš ortel?

Status: viděna spousta epizod
Hodnocení celého seriálu: –

Dvacet let po konci seriálu, to je jednou zase fajn návrat do minulosti. Walkera snad není třeba ani představovat, pěsti se představí samy. A geniální dabing jakbysmet, stejně jako ragelly jsem taky zkoušel originál (celkem mě překvapil mladý hlas Chucka Norrise), ale nakonec prostě vyhrál český dabing a bylo to tak lepší.

I po letech je super se na Chucka Norrise dívat, i když je první část dílu dost ukecaná, pěsti a kopance to všechno vynahrazují, dnes už takové akční scény s těly letícími několik metrů nejsou moc vidět, zkrátka akční devadesátky.

Za mě super start se super příběhem, který to pořádně nakopl hned od začátku. Představení Trivetta jsem si už nepamatoval a neskutečně jsem se na něm bavil. Stejně tak představení Cordella Walkera stálo za to, tento emotivní příběh na pozadí působí takovým nenuceným dojmem a přesně k postavě sedí.

Devadesát minut se původně zdálo děsivých, ale nakonec to uteklo a byl to fajn strávený čas. Škoda, že o novém pilotu od The CW se to říct nedá.

 • Chuck Norris
 • akční scény
 • Walkerovo chování bezzábran
 • dnes by případ asi tolik netáhl
 • ukecaný úvod
70 %
Mé hodnocení
jesmot

Status: viděno pár náhodných epizod
Hodnocení celého seriálu: –

Nejprve jsem si pustila začátek dílu v původním znění, ale pak jsem si to rozmyslela a našla náš ikonický novácký dabing. Hned jsem měla lepší zážitek, tohle byl prostě ten starý známý Walker, kterého všichni tak žereme.

Na rozdíl od nového seriálu se tento Walker s nikým a ničím nepáře. Má za sebou sice komplikovanou rodinnou minulost, ale rozhodně mu to nebrání naplno se soustředit na hlídání zákona a nakopávání zadků těm, kteří ho porušují.

V centru dění tady je případ. Trošku z hrdinova zázemí také vidíme, ale není to nijak ohlušující část. Hlavní hrdina je sympaťák, nejvíc mě bavily jeho hlášky, kterých během prvního dílu pár měl. No a pak samozřejmě jeho legendární kopačky a další bojové triky, rozesmála jsem se nahlas, když dal záporákovi pěstí a ten odletěl o tři metry (nepřeháním, fakt to tam tak bylo).

Za zmínku taky rozhodně stojí naše první seznámení s Trivettem… řekněme, že obrázek řekne více než tisíc slov :-)

 • Walkerovy hlášky
 • Walkerovy otočky a kopance
 • bez otravného fňukání
 • v dnešní době se nedá brát moc vážně
 • slabá krimi zápletka
60 %
Mé hodnocení
ragelly

Status: pravidelně sledováno v dětství
Hodnocení celého seriálu: –

Walker, Texas Ranger… kde jen začít. Na seriál mám mnoho krásných vzpomínek. Jeho sledování mě přivádí zpátky na první stupeň základní školy, přesněji do školní družiny. Právě v družině jsme měli neskutečně přísnou vychovatelku, ale co jí musím nechat je to, že nám vždy pouštěla televizi přesně v čas na Walkera nebo Kobru, tímto si u nás pravidelně vylepšovala svou reputaci. Od té doby jsem na seriál často narážel v televizi, ale nikdy jsem se na něj uceleně nedíval. To však nemění nic na jeho legendárnosti!

Legendární na seriálu je hlavně představitel Cordella Walkera, kterého nehraje nikdo jiný než bytost, která svým odplivnutím stvořila oceány – Chuck Norris, jehož znalosti bojových umění jsou jedním z hlavních důvodů, proč je seriál tak oblíbený. Jen ten slow motion a zvukové efekty jsou hóóódně devadesátkové. Dále zde máme jeho nového parťáka Trivetta, který je taktéž drsňák, ale v pilotní epizodě je především Walkerův fanboy, který se ho snaží co nejvíc zaujmout. V pilotu nechybí ani C.D., tedy vysloužilý ranger a vlastník baru, kde všichni naši hrdinové tráví docela dost času… alkoholici. Trochu času dostala v pilotu i Alex Cahill, která se následně stane i Walkerovou milostnou známostí.

Co se týče příběhu, tak mě docela překvapilo, jelikož jsem to asi zapomněl nebo to nebude později až tak prominentní, že Walker má indiánské předky (stejně jako Chuck Norris, což mě překvapilo ještě víc). Právě mýtické a náboženské prvky spojené s indiánskými kořeny hlavního hrdiny a jeho strýčka daly epizodě zajímavý nádech. Případ s rodinou cirkusáků byl taky fajn, ale hlavním případem zde byli opovážliví lupiči bank, kteří měli v plánu vyloupit čtyři banky najednou a při svých přípravách zabili Walkerova předchozího parťáka.

 • nostalgie
 • Chuck Norris jako Cordell Walker
 • zbytek hlavního obsazení
 • indiánské prvky
 • zajímavé případy
 • bojová umění
 • slow motion a zvukové efekty u pěstních soubojů jsou cítit 90. léty na sto honů
80 %
Mé hodnocení
Micuda98
Další díly seriálu
Za každej like dostane autor bonbón! 
jesmot

jesmot

Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio.
Poslední komentáře5zobraz všech 5 příspěvků
Janey T

Janey T

Sice já se na to znovu podívám, ale je pravda, že z toho taky mám strach. :)
před 5 týdny
Maarti

Maarti

Tak nevím, u čeho jsem se pobavila víc, jestli u vzpomínce na legendárního Walkera, anebo...
před 5 týdny
_-0-_

_-0-_

Vtipy o Chuckovi Norrisovi.
před 5 týdny
Další články k tématu