Facebook Twitter E-mail
9. června 2013

Falling Skies: 5 nástrojů k zotročení Země

Postapokalyptický seriál z produkce TNT, Falling Skies, nás již po dvě sezóny baví příběhem Druhé Mass. Během dvou sérií se tvůrcům povedlo vytvořit spoustu zajímavých technologií, pomocí nichž by nás mohli mimozemšťané při případné invazi překvapit a doslova rozbít naší civilizaci. My jsme z nich vybrali 5 pozoruhodných, které určitě stojí za zmínku.

Mech (stroj)

Hlavní zbraní zotročitelů jsou stroje. Velké a téměř nezničitelné věci, které již od začátku Falling Skies doslova drtí civilizaci, vyhánějí lidi z měst a likvidují vše, co se jim postaví do cesty.

Stroje jsou ovládané Skittery (Plíživci) pomocí radiových vln. Většinou slouží jako doprovod, obrana území nebo pomáhá při pátrání.

Photo © TNT

Harness (postroj)

Postroje jsou využívány především na zotročení části obyvatelstva, jež není určena k likvidaci. Jedná se o uměle vytvořený organismus, který sroste s člověkem v oblasti páteře a začne do něj pumpovat sedativa, jež jej zklidní a učiní poslušným.

Po spárování s organismem začíná kůže v okolí tvrdnout, spojení nabírat na síle a tělo přebírat nějaké schopnosti postroje. Této vlastnosti si můžeme všimnout, když je postroj sundán z Bena Masona.

Photo © TNT

Beamer

Beamer je letecký dopravní prostředek Vládců. Za pomoci něj bombardují města, konvoje a zřejmě je z něj řízeno i zotročování Země. Ve druhé sérii se s ním setkáváme při jednání Esphenů (vládců) s Tomem Masonem.

Photo © TNT

Crawlie

Crawlie je další organismus uměle vytvořen pány pro účely útoku ve špatně přístupných prostorech. Má velice malou výdrž proti střelným zbraním, tudíž není problém se ho zbavit.

S tímto tvorem jsme se setkali zatím pouze jednou, když byl jeden z Vládců uvězněn Druhou Mass.

Photo © TNT

Eyeworm (Oční červ)

Eyeworm je biomechanická zbraň určená primárně pro špionáž. Zřejmě je ovládán prostřednictvím Skitterů.

Ve Faling Skies si ho můžeme všimnout poté, co se Tom Mason vrací od Esphenů k Druhé Mass.

Photo © TNT

Líbilo se? Fungujeme na liky! Motivuj nás!
Treatys
Autor si zatím nevyplnil svoje mikrobio. Zatím se musíte spokojit s tím, že umí číst a psát.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Zizi Šicová
před 235 týdny
Moc se těším....
amelia.cz
před 235 týdny
Tak ani jednu z těch věciček bych večer na ulici potkat nechtěla.
Majef
před 235 týdny
nechtela bych mít toho očního červa v oku :D asi bych se z toho...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY