Facebook Twitter E-mail
6. prosince 2012

Chystá ABC nová Akta X?

Zatímco holky budou trávit teplé letní večery u amerického remaku britského dramatu Mistresses, kluci si budou rochnit u tajemného nadpřirozeného dramatu Weird Desk. Oba seriály má na svědomí stanice ABC.

ABCčko objednalo hned třináct epizod Weird Desk, seriál poběží v létě 2013. Drama vytvořila kanadská produkční společnost Shaftesbury, která má v USA svou pobočku.

Seriál tvoří Carl Binder (Stargate) a David Titcher (The Librarian). Weird Desk se inspiruje svým úspěšným předchůdcem, FOXovským X Files (Akta X). Děj vzniká podle skutečných záhad, které často sahají až za rámec našeho světa. V čele stojí tajemná organizace „Weird Desk“. Její členové pracují tajněji než přísně tajně, jejich pravomoce přesahují samotného amerického prezidenta. Schází se zde tajemná inteligence, která je nabírána z řad CIA a NSA. Náplní jejich práce je řešit a vyšetřovat paranormální, nadpřirozené i mimozemské události. Hlavním šéfem ve Weird Desk je Morgan, tvrdohlavý, asociální a velmi chytrý muž, který by byl již dávno po smrti, nebýt jeho parťáčky Rosetty.

Weird Desk je prvním úspěchem Shaftesbury od zřízení americké pobočky (srpen 2011). ABC objednalo rovnou seriál, čímž se společnost přidává ke svým kolegům, mezinárodním společnostem, kterým se dostalo stejných úspěchů. Jedná se např. o Gaumont, která stojí za Hannibalem, Cineflix, která produkuje Coppera, nebo třeba Georgeville TV, odkud NBC převzalo budoucí Crossbones.

Zatím to vypadá, že nadcházející léto bude jedno z nejsilnějších, co se týče originálních skriptových seriálů. S Weird Desk ABC doplní svůj program, na kterém dosud jsou Mistresses a čtvrtá série Rookie Blue. CBS nedávno oznámila objednávku na Under the Dome od Stephena Kinga (psali jsme zde), které se připojí ke druhé sérii Unforgettable (Vzpomínky). I když NBC zatím oficiálně plán na léto neoznámila, v záloze stále má novinky letošní sezóny, u kterých dosud nebylo zveřejněné datum premiéry – Hannibal, Crossbones a komedie Save Me. Je dost možné, že minimálně něco z tohoto výčtu nedostane prostor dříve než během léta.

Edit: Tak to bylo rychlé. Netrvalo to ani týden a ABC oznámilo, že produkci seriálu odkládá. Přeloženo do češtiny: seriál se ruší.

Líbilo se? Za každej like dostane autor bonbón!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

ragelly
hodně dávno
Ani ne týden od objednání seriálu ho ABCčko zrušilo. Prý podobnost s The...
_karel_
hodně dávno
A je po těšingu :D
ragelly
hodně dávno
:D Dlouho to netrvalo :D Ale ono se určitě zase něco najde :)

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY