Facebook Twitter E-mail
8. prosince 2012

How I Met Your Mother: Bude devátá série?

Je to přesně rok, kdy tvůrce a výkonný producent dramatického veterána House, David Shore, popoháněl stanici FOX, aby týmu předala rozhodnutí o zrušení/obnovení seriálu do konce roku 2011, aby měli scénáristé dostatek času na vytvoření vhodné finálové epizody. Tenkrát House běžel osmou sérii a na konci sezóny měly vypršet smlouvy jak Shorea, tak i Hugha Laurieho. FOX a produkční studio Universal TV neměly licenci na devátou sérii. Stanice o Housovi nerozhodla do konce prosince, jak si Shore přál, zprávy o zrušení přišly až začátkem února. Všichni víme, jak to dopadlo – House v květnu skončil své osmileté ordinování.

A teď zpátky do současnosti. Komedie stanice CBS, How I Met Your Mother (Jak jsem poznal vaši matku), v letošní sezóně natáčí a vysílá osmou sérii. Je to poslední rok, kdy CBSku platí licence, poslední rok, kdy platí smlouvy tvůrců seriálu, Craiga Thomase a Cartera Bayse. Aby toho nebylo málo, na konci sezóny vyprší smlouvy také všem hlavním představitelům.

Stejně jako loni Shore, i Thomas a Bays požádali stanici o to, aby o osudu seriálu rozhodla do konce prosince. Jde jim o to, aby seriál mohl zavčasu začít ubírat svou dějovou linii k momentu, kdy bude odhalena totožnost matky.

Do konce roku zbývají tři týdny a zdroje uvádí, že jednání mezi všemi třemi stranami – CBS, 20th Century Fox TV a Thomas s Baysem – jsou v plném proudu. Aktivita je ze strany produkčního studia soustředěna také na smlouvy hvězd, tedy Jasona Segela, Joshe Radnora, Cobie Smulders, Neila Patricka Harrise a Alyson Hannigan.

CBS se netají tím, že by HIMYM ráda vrátila na obrazovky i v příští sezóně. „Přáli bychom si, aby se seriál příští rok vrátil,“ řekla v srpnu prezidentka sekce zábavy u CBS, Nina Tassler. „Zatím nemáme situaci vyřešenou, ale neztrácíme optimismus.“ Vypadá to, že novou sérii by rádo vidělo také studio 20th Fox TV, stejně jako Thomas a Bays. Otázkou ale zůstává, jak to vidí herci.

Když seriál v roce 2005 začínal, byl Jason Segel poměrně neznámým hercem. Za posledních sedm let šla jeho kariéra strmě vzhůru. Proslýchá se, že herec naznačil, že není velká pravděpodobnost, že by se v nové sérii vrátil. Nicméně tuto možnost, zatím úplně z okna nepustil.

Pojďme se ještě jednou vrátit zpátky v čase. V roce 2003, kdy byli Friends (Přátelé) na konci deváté řady a hercům docházely smlouvy, se Jennifer Aniston netajila tím, že by ráda se seriálem skončila a věnovala se své filmové kariéře. Nicméně nakonec ona i zbytek herců podepsalo smlouvu na finálovou desátou sérii, která pro herce znamenala slušnou výplatu. Stejně jako obsazení Friends, i u HIMYM si k sobě mají herci hodně blízko a vzájemně se podporují. Tím pádem není vyloučeno, aby se Segel s ostatními dohodl, v rámci kamarádství, na účinkování v dost možná zkrácené finálové sérii.

CBS i 20th Fox TV mají dobré zkušenosti se zvládáním komplexních vyjednávání. CBS dokázala přivést zpět Two and a Half Men (Dva a půl chlapa) již několikrát. I zde šlo o nevlastní studio (Warner Bros.). V letošní sezóně musí pondělní komediální blok CBS čelit mírnému úpadku diváků, které jim vzalo NBC se svým The Voice, stejně jako přesunutí Two and a Half Men na čtvrtek. Je tedy v nejlepším zájmu CBS, aby svému slušně sledovanému HIMYM zajistilo novou sérii.

(Zdroj: Deadline TV)

Líbilo se? Tak zmáčkni nějakej ten čudlík!
ragelly
Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.

POSLEDNÍ KOMENTÁŘE

Mummy
hodně dávno
Akurát som čítala rozhovor s Baysom a že oni by najradšej chceli ešte...
ševča
hodně dávno
tak to já vím, nejsem naivka, která si myslí, že se najde i třeba jeden...
Lucius
hodně dávno
...

DALŠÍ ČLÁNKY K TÉMATU

SOUVISEJÍCÍ SERIÁLY

AKTUÁLNÍ ČLÁNKY