18. 2. 2021

Apokalypsou rozdělená rodina a další nové seriály

Apokalypsou rozdělená rodina a další nové seriály

V prvním měsíci roku 2021 stanice nelenily a oznamovaly objednávky nových seriálů i vyvíjené projekty jako na běžícím páse. Abychom vás úplně nezahltili, budeme vám jejich přehled dávkovat pěkně postupně. Dnes vám přinášíme desítku nových seriálů, na které se na televizních stanicích a streamovacích službách můžeme v nadcházejících měsících a letech těšit. Tak co, vyberete si z nabídky?

Physical

 • Apple TV+
 • drama, komedie
 • v hlavní roli Rose Byrne

Příběh se odehrává v 80. letech v jihokalifornské plážové komunitě. Hlavní hrdinka je nešťastná jako ženuška v domácnosti a najde si nekonvenční cestičku ke zvednutí sebevědomí: vstoupí do světa aerobiku.

Pistol

 • FX
 • drama, minisérie, hudební

Minisérie o legendárním kytaristovi skupiny Sex Pistols Stevovi Jonesovi.

American Auto

Příběh se odehrává ve velké automobilové firmě v Detroitu. Skupinka zakládajících členů se snaží znovu objevit identitu značky v rychle se měnícím automobilovém průmyslu.

Grand Crew

 • NBC
 • komedie

Příběh vypráví o skupince černošských přátel, jejich randících životech a vínu.

La Brea

V Los Angeles se v zemi náhle otevře obrovská díra. Jedna rodina je rozdělena na půl. Matka se synem jsou sami, otec s dcerou jsou taky sami. Jedna dvojce se náhle ocitá v nevysvětlitelném pravěkém světě spolu s další skupinkou neznámých lidí. Všichni musí přijít na to, jak přežít, a odhalit záhadu, kde jsou a jak se dostanou domů.

Julia

Seriál sleduje život mimořádné Julie Child, která se s pořadem The French Chef stala pionýrkou kulinářského žánru. Prostřednictvím Julie a její optimistické nátury ukazuje vývoj americké historie – nástup veřejnoprávní televize, feminismus a ženské hnutí, náturu celebrit a americký kulturní růst. Ve svém srdci jde však o portrét milujícího manželství s vyvíjející se a komplikovanou dynamikou.

Who Fears Death

 • HBO
 • adaptace knihy od Nnedi Okorafor
 • produkuje George R. R. Martin
 • na seriálu HBO pracuje už od roku 2015

Příběh je zasazen do postapokalyptické Afriky, tedy kontinentu, kde se v současné době odehrává velké množství válek domorodých kmenů. Na jedné straně stojí bílý kmen Nuru, který čelí kmenu černé pleti Okeke. Onyesonwu je žena pocházející z mezirasového znásilnění. Během dospívání si uvědomuje, že má magické schopnosti, pomocí kterých může změnit svět. Ale musí být na pozoru, jelikož někdo další s podobnou mocí se ji snaží zabít.

The Secret Lives of Church Ladies

 • HBO Max
 • adaptace sbírky povídek od Deeshy Philyaw

Seriál prozkoumává čistá a bezpečná místa, kde černé ženy a dívky můžou následovat své touhy a sny. Různé generace žen zjišťují, kým chtějí ve světě být. Jsou uchyceny mezi dvojitým standardem kostela a vlastními potřebami a vášněmi. Mají tajné tužby, nové lásky i zakázané aféry, tyto dámy kostela jsou tak svůdné, jak jen chtějí být, zranitelné, jak potřebují být, a nevěrné a nekajícné, jak jen se odváží být… a v neposlední řadě tak volné, jak si zaslouží být.

Heartstopper

 • Netflix
 • romantický
 • adaptace YA komiksu

Nick a Charlie jsou dva britští teenageři, kteří studují na klučičí škole. Charlie je okouzlující a až příliš přemýšlivý gay. Nick je veselý a dobrosrdečný hráč rugby. Oba jsou nuceni usednout společně do školní lavice. Rychle se z nich stanou přátelé a Charlie se do Nicka hluboce zamiluje, i když nevěří, že by měl jakoukoliv šanci. Láska však může překvapit, Nicka totiž Charlie zajímá o dost více, než si oba kluci uvědomují. Seriál vypráví o lásce, přátelství, věrnosti a duševní nemoci.

Lessons In Chemistry

 • Apple TV+
 • drama, historický
 • adaptace románu od Bonnie Garmus
 • v hlavní roli Brie Larson

Příběh se odehrává na počátku 60. let. Elizabeth Zott vždy snila o tom, že se stane úspěšnou vědkyní. Její sen se však musí posunout na vedlejší kolej ve společnosti, která si vyžaduje, aby se ženy držely pouze úlohy péče o domácnost. Elizabeth otěhotní, je sama a nemá práci. Hrdinka v sobě však najde sílu, kterou znají pouze svobodné matky. Vezme práci moderátorky kulinářského televizního pořadu a rozhodne se vzdělávat národ přehlížených paniček i mužů, kteří najednou začnou poslouchat. Učit je bude mnohem více než jen pouhé recepty, a během toho sama sní o své jediné skutečné lásce – návratu k vědě.

Kliknutím aktivuješ úžasnost! 
ragelly

Eva Zálešáková

Autorka se dá charakterizovat jako stoprocentní seriálový maniak a skoro stejně závislá je i na SerialZone. Když nedejbože nekouká na seriály, vezme do ruky digitální zrcadlovku nebo se začte do amerického Elle.
Poslední komentáře10zobraz všech 10 příspěvků
andrea168

andrea168

La Brea naprosto urcite. Zbytek mne miji. Mozna Julia, ale bohuzel film mi tu zenu dokonale znechutil. Who...
před 8 týdny
ufonka

ufonka

Zaujalo mě pouze La Brea.
před 8 týdny
milosh

milosh

Už teď se těším na La Brea, i když očekávám, že to klasicky po první max. druhé sérii zruší...
před 8 týdny
Další články k tématu